WooCommerce - en to uk_UA translation catalogue (2450 entries)

en: Afghanistan
uk_UA: Афганістан

en: &#197;land Islands
uk_UA: Аландські острови

en: Albania
uk_UA: Албанія

en: Algeria
uk_UA: Алжир

en: Andorra
uk_UA: Андорра

en: Angola
uk_UA: Ангола

en: Anguilla
uk_UA: Ангілья

en: Antarctica
uk_UA: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
uk_UA: Антигуа і Барбуда

en: Argentina
uk_UA: Аргентина

en: Armenia
uk_UA: Вірменія

en: Aruba
uk_UA: Аруба

en: Australia
uk_UA: Австралія

en: Austria
uk_UA: Австрія

en: Azerbaijan
uk_UA: Азербайджан

en: Bahamas
uk_UA: Багами

en: Bahrain
uk_UA: Бахрейн

en: Bangladesh
uk_UA: Бангладеш

en: Barbados
uk_UA: Барбадос

en: Belarus
uk_UA: Білорусь

en: Belgium
uk_UA: Бельгія

en: Belau
uk_UA: Белау

en: Belize
uk_UA: Беліз

en: Benin
uk_UA: Бенін

en: Bermuda
uk_UA: Бермудські острови

en: Bhutan
uk_UA: Бутан

en: Bolivia
uk_UA: Болівія

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
uk_UA: Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба

en: Bosnia and Herzegovina
uk_UA: Боснія і Герцеговина

en: Botswana
uk_UA: Ботсвана

en: Bouvet Island
uk_UA: Острів Буве

en: Brazil
uk_UA: Бразилія

en: British Indian Ocean Territory
uk_UA: Британська територія Індійського океану

en: British Virgin Islands
uk_UA: Британські Віргінські острови

en: Brunei
uk_UA: Бруней

en: Bulgaria
uk_UA: Болгарія

en: Burkina Faso
uk_UA: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk_UA: Бурунді

en: Cambodia
uk_UA: Камбоджа

en: Cameroon
uk_UA: Камерун

en: Canada
uk_UA: Канада

en: Cape Verde
uk_UA: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
uk_UA: Кайманові острови

en: Central African Republic
uk_UA: Центрально-Африканська Республіка

en: Chad
uk_UA: Чад

en: Chile
uk_UA: Чилі

en: China
uk_UA: Китай

en: Christmas Island
uk_UA: Острів Різдва

en: Cocos (Keeling) Islands
uk_UA: Кокосові (Кілінг) острови

en: Colombia
uk_UA: Колумбія

en: Comoros
uk_UA: Коморські острови

en: Congo (Brazzaville)
uk_UA: Конго (Браззавіль)

en: Congo (Kinshasa)
uk_UA: Конго (Кіншаса)

en: Cook Islands
uk_UA: Острови Кука

en: Costa Rica
uk_UA: Коста-Ріка

en: Croatia
uk_UA: Хорватія

en: Cuba
uk_UA: Куба

en: Cura&Ccedil;ao
uk_UA: Кюрасао

en: Cyprus
uk_UA: Кіпр

en: Czech Republic
uk_UA: Чеська Республіка

en: Denmark
uk_UA: Данія

en: Djibouti
uk_UA: Джібуті

en: Dominica
uk_UA: Домініка

en: Dominican Republic
uk_UA: Домініканська Республіка

en: Ecuador
uk_UA: Еквадор

en: Egypt
uk_UA: Єгипет

en: El Salvador
uk_UA: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
uk_UA: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk_UA: Еритрея

en: Estonia
uk_UA: Естонія

en: Ethiopia
uk_UA: Ефіопія

en: Falkland Islands
uk_UA: Фолклендські острови

en: Faroe Islands
uk_UA: Фарерські острови

en: Fiji
uk_UA: Фіджі

en: Finland
uk_UA: Фінляндія

en: France
uk_UA: Франція

en: French Guiana
uk_UA: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk_UA: Французька Полінезія

en: French Southern Territories
uk_UA: Французькі південні території

en: Gabon
uk_UA: Габон

en: Gambia
uk_UA: Гамбія

en: Georgia
uk_UA: Грузія

en: Germany
uk_UA: Німеччина

en: Ghana
uk_UA: Гана

en: Gibraltar
uk_UA: Гібралтар

en: Greece
uk_UA: Греція

en: Greenland
uk_UA: Гренландія

en: Grenada
uk_UA: Гренада

en: Guadeloupe
uk_UA: Гваделупа

en: Guatemala
uk_UA: Гватемала

en: Guernsey
uk_UA: Гернсі

en: Guinea
uk_UA: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk_UA: Гвінея-Бісау

en: Guyana
uk_UA: Гайана

en: Haiti
uk_UA: Гаїті

en: Heard Island and McDonald Islands
uk_UA: Острів Херд і Макдональд

en: Honduras
uk_UA: Гондурас

en: Hong Kong
uk_UA: Гонконг

en: Hungary
uk_UA: Угорщина

en: Iceland
uk_UA: Ісландія

en: India
uk_UA: Індія

en: Indonesia
uk_UA: Індонезія

en: Iran
uk_UA: Іран

en: Iraq
uk_UA: Ірак

en: Republic of Ireland
uk_UA: Ірландія

en: Isle of Man
uk_UA: Острів Мен

en: Israel
uk_UA: Ізраїль

en: Italy
uk_UA: Італія

en: Ivory Coast
uk_UA: Берег Слонової Кістки

en: Jamaica
uk_UA: Ямайка

en: Japan
uk_UA: Японія

en: Jersey
uk_UA: Джерсі

en: Jordan
uk_UA: Йорданія

en: Kazakhstan
uk_UA: Казахстан

en: Kenya
uk_UA: Кенія

en: Kiribati
uk_UA: Кірібаті

en: Kuwait
uk_UA: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk_UA: Киргизія

en: Laos
uk_UA: Лаос

en: Latvia
uk_UA: Латвія

en: Lebanon
uk_UA: Ліван

en: Lesotho
uk_UA: Лесото

en: Liberia
uk_UA: Ліберія

en: Libya
uk_UA: Лівія

en: Liechtenstein
uk_UA: Ліхтенштейн

en: Lithuania
uk_UA: Литва

en: Luxembourg
uk_UA: Люксембург

en: Macao S.A.R., China
uk_UA: Макао С.А.Р., Китай

en: Macedonia
uk_UA: Македонія

en: Madagascar
uk_UA: Мадагаскар

en: Malawi
uk_UA: Малаві

en: Malaysia
uk_UA: Малайзія

en: Maldives
uk_UA: Мальдіви

en: Mali
uk_UA: Малі

en: Malta
uk_UA: Мальта

en: Marshall Islands
uk_UA: Маршаллові острови

en: Martinique
uk_UA: Мартиніка

en: Mauritania
uk_UA: Мавританія

en: Mauritius
uk_UA: Маврикій

en: Mayotte
uk_UA: Майотта

en: Mexico
uk_UA: Мексика

en: Micronesia
uk_UA: Мікронезія

en: Moldova
uk_UA: Молдова

en: Monaco
uk_UA: Монако

en: Mongolia
uk_UA: Монголія

en: Montenegro
uk_UA: Чорногорія

en: Montserrat
uk_UA: Монтсеррат

en: Morocco
uk_UA: Марокко

en: Mozambique
uk_UA: Мозамбік

en: Myanmar
uk_UA: М'янма

en: Namibia
uk_UA: Намібія

en: Nauru
uk_UA: Науру

en: Nepal
uk_UA: Непал

en: Netherlands
uk_UA: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk_UA: Нідерландські Антильські острови

en: New Caledonia
uk_UA: Нью-Каледонія

en: New Zealand
uk_UA: Нова Зеландія

en: Nicaragua
uk_UA: Нікарагуа

en: Niger
uk_UA: Нігер

en: Nigeria
uk_UA: Нігерія

en: Niue
uk_UA: Ніуе

en: Norfolk Island
uk_UA: Острів Норфолк

en: North Korea
uk_UA: Північна Корея

en: Norway
uk_UA: Норвегія

en: Oman
uk_UA: Оман

en: Pakistan
uk_UA: Пакистан

en: Palestinian Territory
uk_UA: Палестинська територія

en: Panama
uk_UA: Панама

en: Papua New Guinea
uk_UA: Папуа-Нова Гвінея

en: Paraguay
uk_UA: Парагвай

en: Peru
uk_UA: Перу

en: Philippines
uk_UA: Філіппіни

en: Pitcairn
uk_UA: Піткерн

en: Poland
uk_UA: Польща

en: Portugal
uk_UA: Португалія

en: Qatar
uk_UA: Катар

en: Reunion
uk_UA: Реюньйон

en: Romania
uk_UA: Румунія

en: Russia
uk_UA: Росія

en: Rwanda
uk_UA: Руанда

en: Saint Barth&eacute;lemy
uk_UA: Острів Святого Бартоломея

en: Saint Helena
uk_UA: Острів Святої Єлени

en: Saint Kitts and Nevis
uk_UA: Сент-Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
uk_UA: Сент-Люсія

en: Saint Martin (French part)
uk_UA: Сен-Мартен (Французька частина)

en: Saint Martin (Dutch part)
uk_UA: Сен-Мартен (Голландська частина)

en: Saint Pierre and Miquelon
uk_UA: Сен-П'єр і Мікелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk_UA: Сент-Вінсент і Гренадіни

en: San Marino
uk_UA: Сан - Маріно

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
uk_UA: Сан-Томе і Прінсіпі

en: Saudi Arabia
uk_UA: Саудівська Аравія

en: Senegal
uk_UA: Сенегал

en: Serbia
uk_UA: Сербія

en: Seychelles
uk_UA: Сейшельські острови

en: Sierra Leone
uk_UA: Сьєрра-Леоне

en: Singapore
uk_UA: Сінгапур

en: Slovakia
uk_UA: Словаччина

en: Slovenia
uk_UA: Словенія

en: Solomon Islands
uk_UA: Соломонові Острови

en: Somalia
uk_UA: Сомалі

en: South Africa
uk_UA: П.А.Р.

en: South Georgia/Sandwich Islands
uk_UA: Півд. Джорджія/Сандвічеві о-ви

en: South Korea
uk_UA: Південна Корея

en: South Sudan
uk_UA: Південний Судан

en: Spain
uk_UA: Іспанія

en: Sri Lanka
uk_UA: Шрі Ланка

en: Sudan
uk_UA: Судан

en: Suriname
uk_UA: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
uk_UA: Шпіцберген і Ян-Маєн

en: Swaziland
uk_UA: Свазіленд

en: Sweden
uk_UA: Швеція

en: Switzerland
uk_UA: Швейцарія

en: Syria
uk_UA: Сирія

en: Taiwan
uk_UA: Тайвань

en: Tajikistan
uk_UA: Таджикистан

en: Tanzania
uk_UA: Танзанія

en: Thailand
uk_UA: Таїланд

en: Timor-Leste
uk_UA: Тимор-Лешті

en: Togo
uk_UA: Того

en: Tokelau
uk_UA: Токелау

en: Tonga
uk_UA: Тонга

en: Trinidad and Tobago
uk_UA: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk_UA: Туніс

en: Turkey
uk_UA: Туреччина

en: Turkmenistan
uk_UA: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk_UA: Острови Теркс і Кайкос

en: Tuvalu
uk_UA: Тувалу

en: Uganda
uk_UA: Уганда

en: Ukraine
uk_UA: Україна

en: United Arab Emirates
uk_UA: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom (UK)
uk_UA: Великобританія (UK)

en: United States (US)
uk_UA: Сполучені Штати Америки (США)

en: Uruguay
uk_UA: Уругвай

en: Uzbekistan
uk_UA: Узбекістан

en: Vanuatu
uk_UA: Вануату

en: Vatican
uk_UA: Ватикан

en: Venezuela
uk_UA: Венесуела

en: Vietnam
uk_UA: В'єтнам

en: Wallis and Futuna
uk_UA: Уолліс і Футуна

en: Western Sahara
uk_UA: Західна Сахара

en: Western Samoa
uk_UA: Західне Самоа

en: Yemen
uk_UA: Ємен

en: Zambia
uk_UA: Замбія

en: Zimbabwe
uk_UA: Зімбабве

en: Consumption tax
uk_UA: Податок на споживання

en: Ciudad Aut&oacute;noma de Buenos Aires
uk_UA: Автономне місто Буенос-Айрес

en: Buenos Aires
uk_UA: Буенос-Айрес

en: Catamarca
uk_UA: Катамарка

en: Chaco
uk_UA: Чако

en: Chubut
uk_UA: Чубут

en: C&oacute;rdoba
uk_UA: Кордова

en: Corrientes
uk_UA: Коррієнтес

en: Entre R&iacute;os
uk_UA: Ентре-Ріос

en: Formosa
uk_UA: Формоса

en: Jujuy
uk_UA: Жужуй

en: La Pampa
uk_UA: Ла-Пампа

en: La Rioja
uk_UA: Ла-Ріоха

en: Mendoza
uk_UA: Мендоса

en: Misiones
uk_UA: Місьйонес

en: Neuqu&eacute;n
uk_UA: Неукен

en: R&iacute;o Negro
uk_UA: Ріо-Неґро

en: Salta
uk_UA: Сальта

en: San Juan
uk_UA: Сан-Хуан

en: San Luis
uk_UA: Сан-Луїс

en: Santa Cruz
uk_UA: Санта-Круз

en: Santa Fe
uk_UA: Санта-Фе

en: Santiago del Estero
uk_UA: Сантьяґо-дель-Естеро

en: Tierra del Fuego
uk_UA: Вогняна Земля

en: Tucum&aacute;n
uk_UA: Тукуман

en: Australian Capital Territory
uk_UA: Австралійська столична територія

en: New South Wales
uk_UA: Новий Південний Уельс

en: Northern Territory
uk_UA: Північна Територія

en: Queensland
uk_UA: Квінсленд

en: South Australia
uk_UA: Південна Австралія

en: Tasmania
uk_UA: Тасманія

en: Victoria
uk_UA: Вікторія

en: Western Australia
uk_UA: Західна Австралія

en: Bagerhat
uk_UA: Багерат

en: Bandarban
uk_UA: Бандарбан

en: Barguna
uk_UA: Баргуна

en: Barisal
uk_UA: Барісал

en: Bhola
uk_UA: Бхола

en: Bogra
uk_UA: Богра

en: Brahmanbaria
uk_UA: Брахманбарія

en: Chandpur
uk_UA: Чандпур

en: Chittagong
uk_UA: Чіттагонг

en: Chuadanga
uk_UA: Чуаданге

en: Comilla
uk_UA: Комілла

en: Cox's Bazar
uk_UA: Базар Кокса

en: Dhaka
uk_UA: Дакка

en: Dinajpur
uk_UA: Дінаджпур

en: Faridpur
uk_UA: Фарідпур

en: Feni
uk_UA: Фені

en: Gaibandha
uk_UA: Ґаібандха

en: Gazipur
uk_UA: Ґазіпур

en: Gopalganj
uk_UA: Гопалгандж

en: Habiganj
uk_UA: Хабігандж

en: Jamalpur
uk_UA: Джамалпур

en: Jessore
uk_UA: Джесор

en: Jhalokati
uk_UA: Джалокаті

en: Jhenaidah
uk_UA: Дженайдах

en: Joypurhat
uk_UA: Джойпурат

en: Khagrachhari
uk_UA: Кхаграчхарі

en: Khulna
uk_UA: Кхулна

en: Kishoreganj
uk_UA: Кішограндж

en: Kurigram
uk_UA: Куріграм

en: Kushtia
uk_UA: Куштії

en: Lakshmipur
uk_UA: Лакшміпур

en: Lalmonirhat
uk_UA: Лалморинат

en: Madaripur
uk_UA: Мадаріпур

en: Magura
uk_UA: Магура

en: Manikganj
uk_UA: Менікгандж

en: Meherpur
uk_UA: Менерпур

en: Moulvibazar
uk_UA: Мавлівібазар

en: Munshiganj
uk_UA: Муншигандж

en: Mymensingh
uk_UA: Майменсінгх

en: Naogaon
uk_UA: Наоґаон

en: Narail
uk_UA: Нараїл

en: Narayanganj
uk_UA: Нараянгандж

en: Narsingdi
uk_UA: Нарсінгді

en: Natore
uk_UA: Натор

en: Nawabganj
uk_UA: Навабганж

en: Netrakona
uk_UA: Нетракона

en: Nilphamari
uk_UA: Нілпхамарі

en: Noakhali
uk_UA: Ноакхалі

en: Pabna
uk_UA: Пабна

en: Panchagarh
uk_UA: Панчаґарх

en: Patuakhali
uk_UA: Петуакхалі

en: Pirojpur
uk_UA: Піройпур

en: Rajbari
uk_UA: Раджбарі

en: Rajshahi
uk_UA: Раджшахі

en: Rangamati
uk_UA: Рангаматі

en: Rangpur
uk_UA: Рангпур

en: Satkhira
uk_UA: Саткхіра

en: Shariatpur
uk_UA: Шаріатпур

en: Sherpur
uk_UA: Шерпур

en: Sirajganj
uk_UA: Сіраджгандж

en: Sunamganj
uk_UA: Сунамгандж

en: Sylhet
uk_UA: Сілет

en: Tangail
uk_UA: Тангайл

en: Thakurgaon
uk_UA: Такургаон

en: Blagoevgrad
uk_UA: Благоєвград

en: Burgas
uk_UA: Бургас

en: Dobrich
uk_UA: Добрич

en: Gabrovo
uk_UA: Габрово

en: Haskovo
uk_UA: Хасково

en: Kardzhali
uk_UA: Кирджалі

en: Kyustendil
uk_UA: Кюстенділ

en: Lovech
uk_UA: Ловеч

en: Pazardzhik
uk_UA: Пазарджик

en: Pernik
uk_UA: Перник

en: Pleven
uk_UA: Плевен

en: Plovdiv
uk_UA: Пловдив

en: Razgrad
uk_UA: Разград

en: Ruse
uk_UA: Русе

en: Shumen
uk_UA: Шумен

en: Silistra
uk_UA: Сілістра

en: Sliven
uk_UA: Слівен

en: Smolyan
uk_UA: Смолян

en: Sofia
uk_UA: Софія

en: Sofia-Grad
uk_UA: Софія-Град

en: Stara Zagora
uk_UA: Стара Загора

en: Targovishte
uk_UA: Тирговіште

en: Varna
uk_UA: Варна

en: Veliko Tarnovo
uk_UA: Велико Тирново

en: Vidin
uk_UA: Відін

en: Vratsa
uk_UA: Враца

en: Yambol
uk_UA: Ямбол

en: Acre
uk_UA: Акр

en: Alagoas
uk_UA: Алагоас

en: Amap&aacute;
uk_UA: Амапа

en: Amazonas
uk_UA: Амазонас

en: Bahia
uk_UA: Баїя

en: Cear&aacute;
uk_UA: Кордова

en: Distrito Federal
uk_UA: Федеральний округ

en: Esp&iacute;rito Santo
uk_UA: Еспіріту-Санту

en: Goi&aacute;s
uk_UA: Гоая

en: Maranh&atilde;o
uk_UA: Мараньян

en: Mato Grosso
uk_UA: Мату-Гросу

en: Mato Grosso do Sul
uk_UA: Мату-Гросу-ду-Сул

en: Minas Gerais
uk_UA: Мінас Жерайс

en: Par&aacute;
uk_UA: Пара

en: Para&iacute;ba
uk_UA: Параіба

en: Paran&aacute;
uk_UA: Парана

en: Pernambuco
uk_UA: Пернамбуку

en: Piau&iacute;
uk_UA: Піауї

en: Rio de Janeiro
uk_UA: Ріо-де-Жанейро

en: Rio Grande do Norte
uk_UA: Ріо-Гранде-ду-Норті

en: Rio Grande do Sul
uk_UA: Ріо-Гранде-ду-Сул

en: Rond&ocirc;nia
uk_UA: Рондонія

en: Roraima
uk_UA: Рорайма

en: Santa Catarina
uk_UA: Санта-Катаріна

en: S&atilde;o Paulo
uk_UA: Сан-Паулу

en: Sergipe
uk_UA: Сердипі

en: Tocantins
uk_UA: Токантінс

en: Alberta
uk_UA: Альберта

en: British Columbia
uk_UA: Британська Колумбія

en: Manitoba
uk_UA: Манітоба

en: New Brunswick
uk_UA: Нью-Брансвік

en: Newfoundland and Labrador
uk_UA: Ньюфаундленд і Лабрадор

en: Northwest Territories
uk_UA: Північно-західні території

en: Nova Scotia
uk_UA: Нова Шотландія

en: Nunavut
uk_UA: Нунавут

en: Ontario
uk_UA: Онтаріо

en: Prince Edward Island
uk_UA: Острів Принца Едуарда

en: Quebec
uk_UA: Квебек

en: Saskatchewan
uk_UA: Саскачеван

en: Yukon Territory
uk_UA: Юкон

en: Yunnan / &#20113;&#21335;
uk_UA: Юньнань

en: Beijing / &#21271;&#20140;
uk_UA: Пекін

en: Tianjin / &#22825;&#27941;
uk_UA: Тяньцзінь

en: Hebei / &#27827;&#21271;
uk_UA: Хебей

en: Shanxi / &#23665;&#35199;
uk_UA: Шаньсі

en: Inner Mongolia / &#20839;&#33945;&#21476;
uk_UA: Внутрішня Монголія

en: Liaoning / &#36797;&#23425;
uk_UA: Ляонін

en: Jilin / &#21513;&#26519;
uk_UA: Цзілінь

en: Heilongjiang / &#40657;&#40857;&#27743;
uk_UA: Хейлунцзян

en: Shanghai / &#19978;&#28023;
uk_UA: Шанхай

en: Jiangsu / &#27743;&#33487;
uk_UA: Цзянсу

en: Zhejiang / &#27993;&#27743;
uk_UA: Чжецзян

en: Anhui / &#23433;&#24509;
uk_UA: Аньхой / &#23433;&#24509;

en: Fujian / &#31119;&#24314;
uk_UA: Фуцзянь

en: Jiangxi / &#27743;&#35199;
uk_UA: Цзянсі

en: Shandong / &#23665;&#19996;
uk_UA: Шаньдун

en: Henan / &#27827;&#21335;
uk_UA: Хенань

en: Hubei / &#28246;&#21271;
uk_UA: Хубей

en: Hunan / &#28246;&#21335;
uk_UA: Хунань

en: Guangdong / &#24191;&#19996;
uk_UA: Гуандун

en: Guangxi Zhuang / &#24191;&#35199;&#22766;&#26063;
uk_UA: Гуансі

en: Hainan / &#28023;&#21335;
uk_UA: Хайнань

en: Chongqing / &#37325;&#24198;
uk_UA: Чунцин

en: Sichuan / &#22235;&#24029;
uk_UA: Сичуань

en: Guizhou / &#36149;&#24030;
uk_UA: Гуйчжоу

en: Shaanxi / &#38485;&#35199;
uk_UA: Шеньсі

en: Gansu / &#29976;&#32899;
uk_UA: Ганьсу

en: Qinghai / &#38738;&#28023;
uk_UA: Цинхай

en: Ningxia Hui / &#23425;&#22799;
uk_UA: Нінся Хуей

en: Macau / &#28595;&#38376;
uk_UA: Макао

en: Tibet / &#35199;&#34255;
uk_UA: Тибет

en: Xinjiang / &#26032;&#30086;
uk_UA: Синьцзян

en: A Coru&ntilde;a
uk_UA: А-Корунья

en: Araba/&Aacute;lava
uk_UA: Араба/Алава

en: Albacete
uk_UA: Альбасете

en: Alicante
uk_UA: Аліканте

en: Almer&iacute;a
uk_UA: Альмерія

en: Asturias
uk_UA: Астурія

en: &Aacute;vila
uk_UA: Авіла

en: Badajoz
uk_UA: Бадахос

en: Baleares
uk_UA: Балеарські острови

en: Barcelona
uk_UA: Барселона

en: Burgos
uk_UA: Бургос

en: C&aacute;ceres
uk_UA: Касерес

en: C&aacute;diz
uk_UA: Кадіз

en: Cantabria
uk_UA: Кантабрія

en: Castell&oacute;n
uk_UA: Кастельйон

en: Ceuta
uk_UA: Сеута

en: Ciudad Real
uk_UA: Сьюдад-Реаль

en: Cuenca
uk_UA: Куенка

en: Girona
uk_UA: Жирона

en: Granada
uk_UA: Гранада

en: Guadalajara
uk_UA: Гвадалахара

en: Gipuzkoa
uk_UA: Гипускоа

en: Huelva
uk_UA: Уельва

en: Huesca
uk_UA: Уеска

en: Ja&eacute;n
uk_UA: Хаен

en: Las Palmas
uk_UA: Лас-Пальмас

en: Le&oacute;n
uk_UA: Леон

en: Lleida
uk_UA: Леріда

en: Lugo
uk_UA: Луго

en: Madrid
uk_UA: Мадрид

en: M&aacute;laga
uk_UA: Малага

en: Melilla
uk_UA: Мелілья

en: Murcia
uk_UA: Мурсія

en: Navarra
uk_UA: Наварра

en: Ourense
uk_UA: Оуренсе

en: Palencia
uk_UA: Паленсия

en: Pontevedra
uk_UA: Понтеведра

en: Salamanca
uk_UA: Саламанка

en: Santa Cruz de Tenerife
uk_UA: Санта-Крус-де-Тенеріфе

en: Segovia
uk_UA: Сеговія

en: Sevilla
uk_UA: Севілья

en: Soria
uk_UA: Сорія

en: Tarragona
uk_UA: Таррагона

en: Teruel
uk_UA: Теруель

en: Toledo
uk_UA: Толедо

en: Valencia
uk_UA: Валенсія

en: Valladolid
uk_UA: Вальядолід

en: Bizkaia
uk_UA: Біскайя

en: Zamora
uk_UA: Замора

en: Zaragoza
uk_UA: Сарагоса

en: Αττική
uk_UA: Аттика

en: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
uk_UA: Східна Македонія та Фракія

en: Κεντρική Μακεδονία
uk_UA: Центральна Македонія

en: Δυτική Μακεδονία
uk_UA: Західна Македонія

en: Ήπειρος
uk_UA: Епір

en: Θεσσαλία
uk_UA: Фессалія

en: Ιόνιοι Νήσοι
uk_UA: Іонічні острови

en: Δυτική Ελλάδα
uk_UA: Західна Греція

en: Στερεά Ελλάδα
uk_UA: Центральна Греція

en: Πελοπόννησος
uk_UA: Пелопоннес

en: Βόρειο Αιγαίο
uk_UA: Північні Егейські острови

en: Νότιο Αιγαίο
uk_UA: Південні Егейські острови

en: Κρήτη
uk_UA: Крит

en: Hong Kong Island
uk_UA: Острів Гонконг

en: Kowloon
uk_UA: Цзюлун

en: New Territories
uk_UA: Нові Території

en: Bács-Kiskun
uk_UA: Бач-Кішкун

en: Békés
uk_UA: Бекеш

en: Baranya
uk_UA: Бараняча

en: Borsod-Abaúj-Zemplén
uk_UA: Боршод-Абауй-Земплен

en: Budapest
uk_UA: Будапешт

en: Csongrád
uk_UA: Чонград

en: Fejér
uk_UA: Фейер

en: Győr-Moson-Sopron
uk_UA: Дьйор-Мошон-Шопрон

en: Hajdú-Bihar
uk_UA: Гайду-Біхар

en: Heves
uk_UA: Гевесі

en: Jász-Nagykun-Szolnok
uk_UA: Яс-Надькун-Сольнок

en: Komárom-Esztergom
uk_UA: Комаром-Естергом

en: Nógrád
uk_UA: Ноґрад

en: Pest
uk_UA: Шкідник

en: Somogy
uk_UA: Сомогі

en: Szabolcs-Szatmár-Bereg
uk_UA: Саболч-Сатмар-Берег

en: Tolna
uk_UA: Толна

en: Vas
uk_UA: Вас

en: Veszprém
uk_UA: Веспрем

en: Zala
uk_UA: Зала

en: Daerah Istimewa Aceh
uk_UA: Ачех

en: Sumatera Utara
uk_UA: Північна Суматра

en: Sumatera Barat
uk_UA: Західна Суматра

en: Riau
uk_UA: Ріау

en: Kepulauan Riau
uk_UA: Острови Ріау

en: Jambi
uk_UA: Джамбі

en: Sumatera Selatan
uk_UA: Південна Суматра

en: Bangka Belitung
uk_UA: Банка-Белітунг

en: Bengkulu
uk_UA: Бенгкулу

en: Lampung
uk_UA: Лампунг

en: DKI Jakarta
uk_UA: Джакарта

en: Jawa Barat
uk_UA: Західна Ява

en: Banten
uk_UA: Бантен

en: Jawa Tengah
uk_UA: Центральна Ява

en: Jawa Timur
uk_UA: Східна Ява

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
uk_UA: Джок'якарта

en: Bali
uk_UA: Балі

en: Nusa Tenggara Barat
uk_UA: Західна Південно-Східна Нуса

en: Nusa Tenggara Timur
uk_UA: Східна Південно-Східна Нуса

en: Kalimantan Barat
uk_UA: Західний Калімантан

en: Kalimantan Tengah
uk_UA: Центральний Калімантан

en: Kalimantan Timur
uk_UA: Східний Калімантан

en: Kalimantan Selatan
uk_UA: Південний Калімантан

en: Kalimantan Utara
uk_UA: Північний Калімантан

en: Sulawesi Utara
uk_UA: Північне Сулавесі

en: Sulawesi Tengah
uk_UA: Центральне Сулавесі

en: Sulawesi Tenggara
uk_UA: Південно-Східне Сулавесі

en: Sulawesi Barat
uk_UA: Західне Сулавесі

en: Sulawesi Selatan
uk_UA: Південне Сулавесі

en: Gorontalo
uk_UA: Горонтало

en: Maluku
uk_UA: Малуку

en: Maluku Utara
uk_UA: Північне Малуку

en: Papua
uk_UA: Папуа

en: Papua Barat
uk_UA: Папуа-Барат

en: Andhra Pradesh
uk_UA: Андхра-Прадеш

en: Arunachal Pradesh
uk_UA: Аруначал-Прадеш

en: Assam
uk_UA: Ассам

en: Bihar
uk_UA: Біхар

en: Chhattisgarh
uk_UA: Чхаттісгарх

en: Goa
uk_UA: Гоа

en: Gujarat
uk_UA: Гуджарат

en: Haryana
uk_UA: Харьяна

en: Himachal Pradesh
uk_UA: Хімачал-Прадеш

en: Jammu and Kashmir
uk_UA: Джамму і Кашмір

en: Jharkhand
uk_UA: Джаркханд

en: Karnataka
uk_UA: Карнатака

en: Kerala
uk_UA: Керала

en: Madhya Pradesh
uk_UA: Мадхья-Прадеш

en: Maharashtra
uk_UA: Махараштра

en: Manipur
uk_UA: Маніпур

en: Meghalaya
uk_UA: Мегхалая

en: Mizoram
uk_UA: Мізорам

en: Nagaland
uk_UA: Нагаленда

en: Orissa
uk_UA: Орісса

en: Punjab
uk_UA: Пенджаб

en: Rajasthan
uk_UA: Раджастан

en: Sikkim
uk_UA: Сіккім

en: Tamil Nadu
uk_UA: Таміл Наду

en: Telangana
uk_UA: Телангана

en: Tripura
uk_UA: Тріпура

en: Uttarakhand
uk_UA: Уттаракханд

en: Uttar Pradesh
uk_UA: Уттар-Прадеш

en: West Bengal
uk_UA: Західна Бенгалія

en: Andaman and Nicobar Islands
uk_UA: Андаманські і Нікобарські острови

en: Chandigarh
uk_UA: Чандігарх

en: Dadar and Nagar Haveli
uk_UA: Dadar і Нагархавелі

en: Daman and Diu
uk_UA: Даман і Діу

en: Delhi
uk_UA: Делі

en: Pondicherry (Puducherry)
uk_UA: Пондічеррі (Пондишери)

en: Khuzestan  (خوزستان)
uk_UA: Хузестан (خوزستان)

en: Tehran  (تهران)
uk_UA: Тегеран (تهران)

en: Ilaam (ایلام)
uk_UA: Ілаам (ایلام)

en: Bushehr (بوشهر)
uk_UA: Бушер (بوشهر)

en: Ardabil (اردبیل)
uk_UA: Ардабіл (اردبیل)

en: Isfahan (اصفهان)
uk_UA: Ісфахан (اصفهان)

en: Yazd (یزد)
uk_UA: Яазд (یزد)

en: Kermanshah (کرمانشاه)
uk_UA: Керманшах (کرمانشاه)

en: Kerman (کرمان)
uk_UA: Керман (کرمان)

en: Hamadan (همدان)
uk_UA: Хамадан (همدان)

en: Ghazvin (قزوین)
uk_UA: Казвін (قزوین)

en: Zanjan (زنجان)
uk_UA: Зенджан (زنجان)

en: Luristan (لرستان)
uk_UA: Лорестан (لرستان)

en: Alborz (البرز)
uk_UA: Ельбурс (البرز)

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
uk_UA: Східний Азербайджан (آذربایجان شرقی)

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
uk_UA: Західний Азербайджан (آذربایجان غربی)

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
uk_UA: Чехармехаль і Бахтиарія (چهارمحال و بختیاری)

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
uk_UA: Південний Хорасан (خراسان جنوبی)

en: Razavi Khorasan (خراسان رضوی)
uk_UA: Хорасан-Резаві (خراسان رضوی)

en: North Khorasan (خراسان جنوبی)
uk_UA: Північний Хорасан (خراسان جنوبی)

en: Semnan (سمنان)
uk_UA: Семнан (سمنان)

en: Fars (فارس)
uk_UA: Фарс (فارس)

en: Qom (قم)
uk_UA: Кум (قم)

en: Kurdistan / کردستان)
uk_UA: Іракський Курдистан  / کردستان)

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
uk_UA: Кохгілує і Боєрахмед (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Golestan (گلستان)
uk_UA: Голестан (گلستان)

en: Gilan (گیلان)
uk_UA: Ґілан (گیلان)

en: Mazandaran (مازندران)
uk_UA: Мазендаран (مازندران)

en: Markazi (مرکزی)
uk_UA: Центральний остан (Марказі) (مرکزی)

en: Hormozgan (هرمزگان)
uk_UA: Хормозган (هرمزگان)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
uk_UA: Систан і Белуджистан (سیستان و بلوچستان)

en: Agrigento
uk_UA: Агрідженто

en: Alessandria
uk_UA: Алессандрія

en: Ancona
uk_UA: Анкона

en: Aosta
uk_UA: Аоста

en: Arezzo
uk_UA: Ареццо

en: Ascoli Piceno
uk_UA: Асколі-Пічено

en: Asti
uk_UA: Асті

en: Avellino
uk_UA: Авелліно

en: Bari
uk_UA: Барі

en: Barletta-Andria-Trani
uk_UA: Барлетта-Андрія-Трані

en: Belluno
uk_UA: Беллуно

en: Benevento
uk_UA: Беневенто

en: Bergamo
uk_UA: Бергамо

en: Biella
uk_UA: Біелла

en: Bologna
uk_UA: Болонья

en: Bolzano
uk_UA: Больцано

en: Brescia
uk_UA: Брешіа

en: Brindisi
uk_UA: Бріндізі

en: Cagliari
uk_UA: Кальярі

en: Caltanissetta
uk_UA: Кальтаниссетта

en: Campobasso
uk_UA: Кампобассо

en: Carbonia-Iglesias
uk_UA: Карбонія-Іглесіас

en: Caserta
uk_UA: Казерта

en: Catania
uk_UA: Катанія

en: Catanzaro
uk_UA: Катандзаро

en: Chieti
uk_UA: Кьети

en: Como
uk_UA: Комо

en: Cosenza
uk_UA: Козенца

en: Cremona
uk_UA: Кремона

en: Crotone
uk_UA: Кротоне

en: Cuneo
uk_UA: Кунео

en: Enna
uk_UA: Енна

en: Fermo
uk_UA: Фермо

en: Ferrara
uk_UA: Феррара

en: Firenze
uk_UA: Фірензе

en: Foggia
uk_UA: Фоджа

en: Forlì-Cesena
uk_UA: Форлі-Чезена

en: Frosinone
uk_UA: Фрозіноне

en: Genova
uk_UA: Генуя

en: Gorizia
uk_UA: Горіція

en: Grosseto
uk_UA: Гроссето

en: Imperia
uk_UA: Імперія

en: Isernia
uk_UA: Ізернія

en: La Spezia
uk_UA: Ла-Спеція

en: L&apos;Aquila
uk_UA: Л'Акуїла

en: Latina
uk_UA: Латина

en: Lecce
uk_UA: Лечче

en: Lecco
uk_UA: Лекко

en: Livorno
uk_UA: Ліворно

en: Lodi
uk_UA: Лоді

en: Lucca
uk_UA: Лукка

en: Macerata
uk_UA: Мачерата

en: Mantova
uk_UA: Мантуя

en: Massa-Carrara
uk_UA: Масса-Каррара

en: Matera
uk_UA: Матера

en: Messina
uk_UA: Мессіна

en: Milano
uk_UA: Мілан

en: Modena
uk_UA: Модена

en: Monza e della Brianza
uk_UA: Провінція Монца і Бріанца

en: Napoli
uk_UA: Наполі

en: Novara
uk_UA: Новара

en: Nuoro
uk_UA: Нуоро

en: Olbia-Tempio
uk_UA: Ольвія-Темпіо

en: Oristano
uk_UA: Орістано

en: Padova
uk_UA: Падуя

en: Palermo
uk_UA: Палермо

en: Parma
uk_UA: Парма

en: Pavia
uk_UA: Павія

en: Perugia
uk_UA: Перуджа

en: Pesaro e Urbino
uk_UA: Провінція Пезаро і Урбіно

en: Pescara
uk_UA: Пескара

en: Piacenza
uk_UA: П'яченца

en: Pisa
uk_UA: Піза

en: Pistoia
uk_UA: Пістойя

en: Pordenone
uk_UA: Порденоне

en: Potenza
uk_UA: Потенца

en: Prato
uk_UA: Прато

en: Ragusa
uk_UA: Рагуза

en: Ravenna
uk_UA: Равенна

en: Reggio Calabria
uk_UA: Реджо-ді-Калабрія

en: Reggio Emilia
uk_UA: Реджо-Емілія

en: Rieti
uk_UA: Рієті

en: Rimini
uk_UA: Ріміні

en: Roma
uk_UA: Рим

en: Rovigo
uk_UA: Ровіго

en: Salerno
uk_UA: Салерно

en: Medio Campidano
uk_UA: Медіо Кампідано

en: Sassari
uk_UA: Сассарі

en: Savona
uk_UA: Савона

en: Siena
uk_UA: Сієна

en: Siracusa
uk_UA: Сіракузи

en: Sondrio
uk_UA: Сондріо

en: Taranto
uk_UA: Таранто

en: Teramo
uk_UA: Терамо

en: Terni
uk_UA: Терні

en: Torino
uk_UA: Турин

en: Ogliastra
uk_UA: Ольястра

en: Trapani
uk_UA: Трапані

en: Trento
uk_UA: Тренто

en: Treviso
uk_UA: Тревізо

en: Trieste
uk_UA: Трієст

en: Udine
uk_UA: Удіне

en: Varese
uk_UA: Варезе

en: Venezia
uk_UA: Венеція

en: Verbano-Cusio-Ossola
uk_UA: Вербано-Кузіо-Оссола

en: Vercelli
uk_UA: Верчеллі

en: Verona
uk_UA: Верона

en: Vibo Valentia
uk_UA: Вібо-Валентія

en: Vicenza
uk_UA: Віченца

en: Viterbo
uk_UA: Вітербо

en: Hokkaido
uk_UA: Хоккайдо

en: Aomori
uk_UA: Аоморі

en: Iwate
uk_UA: Івате

en: Miyagi
uk_UA: Міягі

en: Akita
uk_UA: Акіта

en: Yamagata
uk_UA: Ямагата

en: Fukushima
uk_UA: Фукусіма

en: Ibaraki
uk_UA: Ібаракі

en: Tochigi
uk_UA: Тотіґі

en: Gunma
uk_UA: Гумма

en: Saitama
uk_UA: Сайтама

en: Chiba
uk_UA: Чіба

en: Tokyo
uk_UA: Токіо

en: Kanagawa
uk_UA: Канагава

en: Niigata
uk_UA: Ніїгата

en: Toyama
uk_UA: Тояма

en: Ishikawa
uk_UA: Ісікава

en: Fukui
uk_UA: Фукуї

en: Yamanashi
uk_UA: Яманасі

en: Nagano
uk_UA: Нагано

en: Gifu
uk_UA: Гіфу

en: Shizuoka
uk_UA: Сідзуока

en: Aichi
uk_UA: Айті

en: Mie
uk_UA: Міє

en: Shiga
uk_UA: Сіга

en: Kyoto
uk_UA: Кіото

en: Osaka
uk_UA: Осака

en: Hyogo
uk_UA: Хього

en: Nara
uk_UA: Нара

en: Wakayama
uk_UA: Вакаяма

en: Tottori
uk_UA: Тотторі

en: Shimane
uk_UA: Сімане

en: Okayama
uk_UA: Окаяма

en: Hiroshima
uk_UA: Хіросіма

en: Yamaguchi
uk_UA: Ямагучі

en: Tokushima
uk_UA: Токусіма

en: Kagawa
uk_UA: Кагава

en: Ehime
uk_UA: Ехіме

en: Kochi
uk_UA: Кочі

en: Fukuoka
uk_UA: Фукуока

en: Saga
uk_UA: Сага

en: Nagasaki
uk_UA: Нагасакі

en: Kumamoto
uk_UA: Кумамото

en: Oita
uk_UA: Оіта

en: Miyazaki
uk_UA: Міядзакі

en: Kagoshima
uk_UA: Кагосіма

en: Okinawa
uk_UA: Окінава

en: Jalisco
uk_UA: Халіско

en: Nuevo León
uk_UA: Нуево-Леон

en: Aguascalientes
uk_UA: Аґуаскальєнтес

en: Baja California
uk_UA: Баха-Каліфорнія

en: Baja California Sur
uk_UA: Баха-Каліфорнія-Сюр

en: Campeche
uk_UA: Кампече

en: Chiapas
uk_UA: Чіапас

en: Chihuahua
uk_UA: Чихуахуа

en: Coahuila
uk_UA: Коауїла

en: Colima
uk_UA: Коліма

en: Durango
uk_UA: Дуранго

en: Guanajuato
uk_UA: Ґуанахуато

en: Guerrero
uk_UA: Ґерреро

en: Hidalgo
uk_UA: Ідальго

en: Edo. de México
uk_UA: Мехіко

en: Michoacán
uk_UA: Мічоакан

en: Morelos
uk_UA: Морелос

en: Nayarit
uk_UA: Наяріт

en: Oaxaca
uk_UA: Оахака

en: Puebla
uk_UA: Пуебла

en: Querétaro
uk_UA: Керетаро

en: Quintana Roo
uk_UA: Кінтана-Роо

en: San Luis Potosí
uk_UA: Сан-Луїс-Потосі

en: Sinaloa
uk_UA: Сіналоа

en: Sonora
uk_UA: Сонора

en: Tabasco
uk_UA: Табаско

en: Tamaulipas
uk_UA: Тамауліпас

en: Tlaxcala
uk_UA: Тласкала

en: Veracruz
uk_UA: Веракрус

en: Yucatán
uk_UA: Юкатан

en: Zacatecas
uk_UA: Сакатекас

en: Johor
uk_UA: Джохор

en: Kedah
uk_UA: Кедах

en: Kelantan
uk_UA: Келантан

en: Melaka
uk_UA: Малакка

en: Negeri Sembilan
uk_UA: Негрі Сембілан

en: Pahang
uk_UA: Паханг

en: Perak
uk_UA: Перак

en: Perlis
uk_UA: Перліс

en: Pulau Pinang
uk_UA: Пулау Пінанг

en: Sabah
uk_UA: Сабах

en: Sarawak
uk_UA: Саравак

en: Selangor
uk_UA: Селангор

en: Terengganu
uk_UA: Тренгану

en: W.P. Kuala Lumpur
uk_UA: Куала-Лумпур

en: W.P. Labuan
uk_UA: Лабуан

en: W.P. Putrajaya
uk_UA: Путраджайя

en: Illam
uk_UA: Іллам

en: Jhapa
uk_UA: Джхапа

en: Panchthar
uk_UA: Панчтхар

en: Taplejung
uk_UA: Тапледжунг

en: Bhojpur
uk_UA: Бходжпур

en: Dhankuta
uk_UA: Дханкута

en: Morang
uk_UA: Моранг

en: Sunsari
uk_UA: Сунсарі

en: Sankhuwa
uk_UA: Санкхува

en: Terhathum
uk_UA: Терхатхум

en: Khotang
uk_UA: Кхотанґ

en: Okhaldhunga
uk_UA: Окхалдхунга

en: Saptari
uk_UA: Саптарі

en: Siraha
uk_UA: Сіраха

en: Solukhumbu
uk_UA: Солукхумбу

en: Udayapur
uk_UA: Удаяпур

en: Dhanusa
uk_UA: Дхунаса

en: Dolakha
uk_UA: Долакха

en: Mohottari
uk_UA: Мохатаррі

en: Ramechha
uk_UA: Рамча

en: Sarlahi
uk_UA: Сарлахі

en: Sindhuli
uk_UA: Сіндхулі

en: Bhaktapur
uk_UA: Бхатапур

en: Dhading
uk_UA: Дхадін

en: Kathmandu
uk_UA: Катхаманду

en: Kavrepalanchowk
uk_UA: Каврепаланчок

en: Lalitpur
uk_UA: Лалитпур

en: Nuwakot
uk_UA: Нувакот

en: Rasuwa
uk_UA: Расува

en: Sindhupalchowk
uk_UA: Сіндхупалчок

en: Bara
uk_UA: Бара

en: Chitwan
uk_UA: Чітван

en: Makwanpur
uk_UA: Маквапур

en: Parsa
uk_UA: Парса

en: Rautahat
uk_UA: Раутахат

en: Gorkha
uk_UA: Ґоркха

en: Kaski
uk_UA: Каскі

en: Lamjung
uk_UA: Ламджунг

en: Manang
uk_UA: Мананг

en: Syangja
uk_UA: Сянгджа

en: Tanahun
uk_UA: Танахун

en: Baglung
uk_UA: Багдунг

en: Parbat
uk_UA: Парбат

en: Mustang
uk_UA: Мустанг

en: Myagdi
uk_UA: Мягді

en: Agrghakanchi
uk_UA: Акгхакханчі

en: Gulmi
uk_UA: Гулмі

en: Kapilbastu
uk_UA: Капібасту

en: Nawalparasi
uk_UA: Навалпарасі

en: Palpa
uk_UA: Палпа

en: Rupandehi
uk_UA: Рупандухі

en: Dang
uk_UA: Данґ

en: Pyuthan
uk_UA: Пиутхан

en: Rolpa
uk_UA: Ролпа

en: Rukum
uk_UA: Рукум

en: Salyan
uk_UA: Салян

en: Banke
uk_UA: Банке

en: Bardiya
uk_UA: Бардія

en: Dailekh
uk_UA: Даілекх

en: Jajarkot
uk_UA: Джаджакот

en: Surkhet
uk_UA: Суркхет

en: Dolpa
uk_UA: Долпа

en: Humla
uk_UA: Хумла

en: Jumla
uk_UA: Джумла

en: Kalikot
uk_UA: Калікот

en: Mugu
uk_UA: Мугу

en: Achham
uk_UA: Ачхам

en: Bajhang
uk_UA: Баджханг

en: Bajura
uk_UA: Баджура

en: Doti
uk_UA: Доті

en: Kailali
uk_UA: Кайлалі

en: Baitadi
uk_UA: Байтади

en: Dadeldhura
uk_UA: Даделдхура

en: Darchula
uk_UA: Дарчула

en: Kanchanpur
uk_UA: Канчанпур

en: Northland
uk_UA: Нортленд

en: Auckland
uk_UA: Окленд

en: Waikato
uk_UA: Ваїкато

en: Bay of Plenty
uk_UA: Бухта Достатку

en: Taranaki
uk_UA: Таранаки

en: Gisborne
uk_UA: Гізбурн

en: Hawke&rsquo;s Bay
uk_UA: Хокс-Бей

en: Manawatu-Wanganui
uk_UA: Манавату-Вангануі

en: Wellington
uk_UA: Веллінгтон

en: Nelson
uk_UA: Нельсон

en: Marlborough
uk_UA: Мальборо

en: Tasman
uk_UA: Тасман

en: West Coast
uk_UA: Західне узбережжя

en: Canterbury
uk_UA: Кентербері

en: Otago
uk_UA: Отаго

en: Southland
uk_UA: Саутленд

en: El Callao
uk_UA: Ель Кальяо

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
uk_UA: Столична мерія Ліми

en: Ancash
uk_UA: Анкаш

en: Apur&iacute;mac
uk_UA: Апірумак

en: Arequipa
uk_UA: Арекіпа

en: Ayacucho
uk_UA: Аякучо

en: Cajamarca
uk_UA: Кахамарка

en: Cusco
uk_UA: Куско

en: Huancavelica
uk_UA: Хуанкавеліка

en: Hu&aacute;nuco
uk_UA: Хуануко

en: Ica
uk_UA: Іка

en: Jun&iacute;n
uk_UA: Хунін

en: La Libertad
uk_UA: Ла-Лібертад

en: Lambayeque
uk_UA: Ламбаєк

en: Lima
uk_UA: Ліма

en: Loreto
uk_UA: Лорето

en: Madre de Dios
uk_UA: Мадре-де-Діос

en: Moquegua
uk_UA: Мокегуа

en: Pasco
uk_UA: Паско

en: Piura
uk_UA: Піура

en: Puno
uk_UA: Пуно

en: San Mart&iacute;n
uk_UA: Сан-Мартін

en: Tacna
uk_UA: Такна

en: Tumbes
uk_UA: Тумбес

en: Ucayali
uk_UA: Укаялі

en: Abra
uk_UA: Абра

en: Agusan del Norte
uk_UA: Північний Агусан

en: Agusan del Sur
uk_UA: Південний Агусан

en: Aklan
uk_UA: Аклан

en: Albay
uk_UA: Албай

en: Antique
uk_UA: Антіке

en: Apayao
uk_UA: Апаяо

en: Aurora
uk_UA: Аурора

en: Basilan
uk_UA: Басілан

en: Bataan
uk_UA: Батаан

en: Batanes
uk_UA: Батанес

en: Batangas
uk_UA: Батанґас

en: Benguet
uk_UA: Бенгет

en: Biliran
uk_UA: Біліран

en: Bohol
uk_UA: Бохоль

en: Bukidnon
uk_UA: Букіднон

en: Bulacan
uk_UA: Булакан

en: Cagayan
uk_UA: Каґаян

en: Camarines Norte
uk_UA: Північний Камарінес

en: Camarines Sur
uk_UA: Південний Камарінес

en: Camiguin
uk_UA: Каміґін

en: Capiz
uk_UA: Капіс

en: Catanduanes
uk_UA: Катандуанес

en: Cavite
uk_UA: Кавіте

en: Cebu
uk_UA: Себу

en: Compostela Valley
uk_UA: Долина Компостела

en: Cotabato
uk_UA: Котабато

en: Davao del Norte
uk_UA: Північний Давао

en: Davao del Sur
uk_UA: Південний Давао

en: Davao Occidental
uk_UA: Західний Давао

en: Davao Oriental
uk_UA: Східний Давао

en: Dinagat Islands
uk_UA: Острови Дінаґат

en: Eastern Samar
uk_UA: Східний Самар

en: Guimaras
uk_UA: Ґімарас

en: Ifugao
uk_UA: Іфуґао

en: Ilocos Norte
uk_UA: Північний Ілокос

en: Ilocos Sur
uk_UA: Південний Ілокос

en: Iloilo
uk_UA: Ілоіло

en: Isabela
uk_UA: Ісабела

en: Kalinga
uk_UA: Калінґа

en: La Union
uk_UA: Ла-Уніон

en: Laguna
uk_UA: Лаґуна

en: Lanao del Norte
uk_UA: Північний Ланао

en: Lanao del Sur
uk_UA: Південний Ланао

en: Leyte
uk_UA: Лейте

en: Maguindanao
uk_UA: Маґінданао

en: Marinduque
uk_UA: Маріндуке

en: Masbate
uk_UA: Масбате

en: Misamis Occidental
uk_UA: Західний Місаміс

en: Misamis Oriental
uk_UA: Східний Місаміс

en: Mountain Province
uk_UA: Гірська провінція

en: Negros Occidental
uk_UA: Західний Неґрос

en: Negros Oriental
uk_UA: Східний Неґрос

en: Northern Samar
uk_UA: Північний Самар

en: Nueva Ecija
uk_UA: Нуева-Есіха

en: Nueva Vizcaya
uk_UA: Нуева-Віская

en: Occidental Mindoro
uk_UA: Західний Міндоро

en: Oriental Mindoro
uk_UA: Східний Міндоро

en: Palawan
uk_UA: Палаван

en: Pampanga
uk_UA: Пампанґа

en: Pangasinan
uk_UA: Панґасінан

en: Quezon
uk_UA: Кесон

en: Quirino
uk_UA: Кіріно

en: Rizal
uk_UA: Рісаль

en: Romblon
uk_UA: Ромблон

en: Samar
uk_UA: Самар

en: Sarangani
uk_UA: Саранґані

en: Siquijor
uk_UA: Сікіхор

en: Sorsogon
uk_UA: Сорсоґон

en: South Cotabato
uk_UA: Південний Котабато

en: Southern Leyte
uk_UA: Південний Лейте

en: Sultan Kudarat
uk_UA: Султан-Кударат

en: Sulu
uk_UA: Сулу

en: Surigao del Norte
uk_UA: Північне Суріґао

en: Surigao del Sur
uk_UA: Південне Суріґао

en: Tarlac
uk_UA: Тарлак

en: Tawi-Tawi
uk_UA: Таві-Таві

en: Zambales
uk_UA: Самбалес

en: Zamboanga del Norte
uk_UA: Північна Замбоанґа

en: Zamboanga del Sur
uk_UA: Південна Замбоанґа

en: Zamboanga Sibugay
uk_UA: Замбоанґа-Зібуґей

en: Metro Manila
uk_UA: Столичний регіон (Філіппіни)

en: Amnat Charoen (&#3629;&#3635;&#3609;&#3634;&#3592;&#3648;&#3592;&#3619;&#3636;&#3597;)
uk_UA: Амнат Хароєн (&#3629;&#3635;&#3609;&#3634;&#3592;&#3648;&#3592;&#3619;&#3636;&#3597;)

en: Ang Thong (&#3629;&#3656;&#3634;&#3591;&#3607;&#3629;&#3591;)
uk_UA: Анг Тхонг (&#3629;&#3656;&#3634;&#3591;&#3607;&#3629;&#3591;)

en: Ayutthaya (&#3614;&#3619;&#3632;&#3609;&#3588;&#3619;&#3624;&#3619;&#3637;&#3629;&#3618;&#3640;&#3608;&#3618;&#3634;)
uk_UA: Аюттхая

en: Bangkok (&#3585;&#3619;&#3640;&#3591;&#3648;&#3607;&#3614;&#3617;&#3627;&#3634;&#3609;&#3588;&#3619;)
uk_UA: Бангкок

en: Bueng Kan (&#3610;&#3638;&#3591;&#3585;&#3634;&#3628;)
uk_UA: Буенг Кан

en: Buri Ram (&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;&#3619;&#3633;&#3617;&#3618;&#3660;)
uk_UA: Бурі Рам

en: Chachoengsao (&#3593;&#3632;&#3648;&#3594;&#3636;&#3591;&#3648;&#3607;&#3619;&#3634;)
uk_UA: Чачоенґсао

en: Chai Nat (&#3594;&#3633;&#3618;&#3609;&#3634;&#3607;)
uk_UA: Чайнат

en: Chaiyaphum (&#3594;&#3633;&#3618;&#3616;&#3641;&#3617;&#3636;)
uk_UA: Чайяпхум

en: Chanthaburi (&#3592;&#3633;&#3609;&#3607;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Чантабурі

en: Chiang Mai (&#3648;&#3594;&#3637;&#3618;&#3591;&#3651;&#3627;&#3617;&#3656;)
uk_UA: Чіангмай

en: Chiang Rai (&#3648;&#3594;&#3637;&#3618;&#3591;&#3619;&#3634;&#3618;)
uk_UA: Чіанг Рай

en: Chonburi (&#3594;&#3621;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Чонбурі

en: Chumphon (&#3594;&#3640;&#3617;&#3614;&#3619;)
uk_UA: Чумпхон

en: Kalasin (&#3585;&#3634;&#3628;&#3626;&#3636;&#3609;&#3608;&#3640;&#3660;)
uk_UA: Каласін

en: Kamphaeng Phet (&#3585;&#3635;&#3649;&#3614;&#3591;&#3648;&#3614;&#3594;&#3619;)
uk_UA: Кампхенгпхет

en: Kanchanaburi (&#3585;&#3634;&#3597;&#3592;&#3609;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Канчанабурі

en: Khon Kaen (&#3586;&#3629;&#3609;&#3649;&#3585;&#3656;&#3609;)
uk_UA: Кхонкен

en: Krabi (&#3585;&#3619;&#3632;&#3610;&#3637;&#3656;)
uk_UA: Крабі

en: Lampang (&#3621;&#3635;&#3611;&#3634;&#3591;)
uk_UA: Лампанг

en: Lamphun (&#3621;&#3635;&#3614;&#3641;&#3609;)
uk_UA: Лампхун

en: Loei (&#3648;&#3621;&#3618;)
uk_UA: Лей

en: Lopburi (&#3621;&#3614;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Лопбури

en: Mae Hong Son (&#3649;&#3617;&#3656;&#3630;&#3656;&#3629;&#3591;&#3626;&#3629;&#3609;)
uk_UA: Мае-Хонґ-Сон

en: Maha Sarakham (&#3617;&#3627;&#3634;&#3626;&#3634;&#3619;&#3588;&#3634;&#3617;)
uk_UA: Маха Сарахам

en: Mukdahan (&#3617;&#3640;&#3585;&#3604;&#3634;&#3627;&#3634;&#3619;)
uk_UA: Мукдахан

en: Nakhon Nayok (&#3609;&#3588;&#3619;&#3609;&#3634;&#3618;&#3585;)
uk_UA: Накхоннайоке

en: Nakhon Pathom (&#3609;&#3588;&#3619;&#3611;&#3600;&#3617;)
uk_UA: Накхонпатхом

en: Nakhon Phanom (&#3609;&#3588;&#3619;&#3614;&#3609;&#3617;)
uk_UA: Накхон Пханом

en: Nakhon Ratchasima (&#3609;&#3588;&#3619;&#3619;&#3634;&#3594;&#3626;&#3637;&#3617;&#3634;)
uk_UA: Накхонратчасіма

en: Nakhon Sawan (&#3609;&#3588;&#3619;&#3626;&#3623;&#3619;&#3619;&#3588;&#3660;)
uk_UA: Накхон Саван

en: Nakhon Si Thammarat (&#3609;&#3588;&#3619;&#3624;&#3619;&#3637;&#3608;&#3619;&#3619;&#3617;&#3619;&#3634;&#3594;)
uk_UA: Накхонситхаммарат

en: Nan (&#3609;&#3656;&#3634;&#3609;)
uk_UA: Нан

en: Narathiwat (&#3609;&#3619;&#3634;&#3608;&#3636;&#3623;&#3634;&#3626;)
uk_UA: Наратхіват

en: Nong Bua Lam Phu (&#3627;&#3609;&#3629;&#3591;&#3610;&#3633;&#3623;&#3621;&#3635;&#3616;&#3641;)
uk_UA: Нонг Буа Лам Фу

en: Nong Khai (&#3627;&#3609;&#3629;&#3591;&#3588;&#3634;&#3618;)
uk_UA: Нонг Кхай

en: Nonthaburi (&#3609;&#3609;&#3607;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Нонтхабури

en: Pathum Thani (&#3611;&#3607;&#3640;&#3617;&#3608;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Патхумтхани

en: Pattani (&#3611;&#3633;&#3605;&#3605;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Паттані

en: Phang Nga (&#3614;&#3633;&#3591;&#3591;&#3634;)
uk_UA: Панг Нга

en: Phatthalung (&#3614;&#3633;&#3607;&#3621;&#3640;&#3591;)
uk_UA: Пхаттхалунг

en: Phayao (&#3614;&#3632;&#3648;&#3618;&#3634;)
uk_UA: Пхаяу

en: Phetchabun (&#3648;&#3614;&#3594;&#3619;&#3610;&#3641;&#3619;&#3603;&#3660;)
uk_UA: Фетчабун

en: Phetchaburi (&#3648;&#3614;&#3594;&#3619;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Пхетчабурі

en: Phichit (&#3614;&#3636;&#3592;&#3636;&#3605;&#3619;)
uk_UA: Фічіт

en: Phitsanulok (&#3614;&#3636;&#3625;&#3603;&#3640;&#3650;&#3621;&#3585;)
uk_UA: Пхітсанулок

en: Phrae (&#3649;&#3614;&#3619;&#3656;)
uk_UA: Пхрэ

en: Phuket (&#3616;&#3641;&#3648;&#3585;&#3655;&#3605;)
uk_UA: Пхукет

en: Prachin Buri (&#3611;&#3619;&#3634;&#3592;&#3637;&#3609;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Прачинбурі

en: Prachuap Khiri Khan (&#3611;&#3619;&#3632;&#3592;&#3623;&#3610;&#3588;&#3637;&#3619;&#3637;&#3586;&#3633;&#3609;&#3608;&#3660;)
uk_UA: Прачуапкхірікхан

en: Ranong (&#3619;&#3632;&#3609;&#3629;&#3591;)
uk_UA: Ранонг

en: Ratchaburi (&#3619;&#3634;&#3594;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Ратчабурі

en: Rayong (&#3619;&#3632;&#3618;&#3629;&#3591;)
uk_UA: Районг

en: Roi Et (&#3619;&#3657;&#3629;&#3618;&#3648;&#3629;&#3655;&#3604;)
uk_UA: Рой Ет

en: Sa Kaeo (&#3626;&#3619;&#3632;&#3649;&#3585;&#3657;&#3623;)
uk_UA: Саке

en: Sakon Nakhon (&#3626;&#3585;&#3621;&#3609;&#3588;&#3619;)
uk_UA: Сакон Накхон

en: Samut Prakan (&#3626;&#3617;&#3640;&#3607;&#3619;&#3611;&#3619;&#3634;&#3585;&#3634;&#3619;)
uk_UA: Самутпракан

en: Samut Sakhon (&#3626;&#3617;&#3640;&#3607;&#3619;&#3626;&#3634;&#3588;&#3619;)
uk_UA: Самутсакхон

en: Samut Songkhram (&#3626;&#3617;&#3640;&#3607;&#3619;&#3626;&#3591;&#3588;&#3619;&#3634;&#3617;)
uk_UA: Самутсонгкхрам

en: Saraburi (&#3626;&#3619;&#3632;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Сарабурі

en: Satun (&#3626;&#3605;&#3641;&#3621;)
uk_UA: Сатун

en: Sing Buri (&#3626;&#3636;&#3591;&#3627;&#3660;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Сінг Бурі

en: Sisaket (&#3624;&#3619;&#3637;&#3626;&#3632;&#3648;&#3585;&#3625;)
uk_UA: Сі Са Кет

en: Songkhla (&#3626;&#3591;&#3586;&#3621;&#3634;)
uk_UA: Сонгкхла

en: Sukhothai (&#3626;&#3640;&#3650;&#3586;&#3607;&#3633;&#3618;)
uk_UA: Сукхотай

en: Suphan Buri (&#3626;&#3640;&#3614;&#3619;&#3619;&#3603;&#3610;&#3640;&#3619;&#3637;)
uk_UA: Супханбурі

en: Surat Thani (&#3626;&#3640;&#3619;&#3634;&#3625;&#3598;&#3619;&#3660;&#3608;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Сурат Тані

en: Surin (&#3626;&#3640;&#3619;&#3636;&#3609;&#3607;&#3619;&#3660;)
uk_UA: Сурін

en: Tak (&#3605;&#3634;&#3585;)
uk_UA: Так

en: Trang (&#3605;&#3619;&#3633;&#3591;)
uk_UA: Транг

en: Trat (&#3605;&#3619;&#3634;&#3604;)
uk_UA: Трат

en: Ubon Ratchathani (&#3629;&#3640;&#3610;&#3621;&#3619;&#3634;&#3594;&#3608;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Убонратчатхані

en: Udon Thani (&#3629;&#3640;&#3604;&#3619;&#3608;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Удон-Тхані

en: Uthai Thani (&#3629;&#3640;&#3607;&#3633;&#3618;&#3608;&#3634;&#3609;&#3637;)
uk_UA: Утхайтхані

en: Uttaradit (&#3629;&#3640;&#3605;&#3619;&#3604;&#3636;&#3605;&#3606;&#3660;)
uk_UA: Уттарадіт

en: Yala (&#3618;&#3632;&#3621;&#3634;)
uk_UA: Яла

en: Yasothon (&#3618;&#3650;&#3626;&#3608;&#3619;)
uk_UA: Ясотхон

en: Adana
uk_UA: Адана

en: Ad&#305;yaman
uk_UA: Адияман

en: Afyon
uk_UA: Афьон

en: A&#287;r&#305;
uk_UA: Агри

en: Amasya
uk_UA: Амасья

en: Ankara
uk_UA: Анкара

en: Antalya
uk_UA: Анталія

en: Artvin
uk_UA: Артвин

en: Ayd&#305;n
uk_UA: Айдин

en: Bal&#305;kesir
uk_UA: Баликесір

en: Bilecik
uk_UA: Біледжик

en: Bing&#246;l
uk_UA: Бінгель

en: Bitlis
uk_UA: Бітліс

en: Bolu
uk_UA: Болу

en: Burdur
uk_UA: Бурдур

en: Bursa
uk_UA: Бурса

en: &#199;anakkale
uk_UA: Чанаккале

en: &#199;ank&#305;r&#305;
uk_UA: Чанкири

en: &#199;orum
uk_UA: Чорум

en: Denizli
uk_UA: Денізлі

en: Diyarbak&#305;r
uk_UA: Діярбакир

en: Edirne
uk_UA: Едірне

en: Elaz&#305;&#287;
uk_UA: Елязиг

en: Erzincan
uk_UA: Ерзінджан

en: Erzurum
uk_UA: Ерзурум

en: Eski&#351;ehir
uk_UA: Ескішехір

en: Gaziantep
uk_UA: Газіантеп

en: Giresun
uk_UA: Гіресун

en: G&#252;m&#252;&#351;hane
uk_UA: Гюмюшхане

en: Hakkari
uk_UA: Хаккарі

en: Hatay
uk_UA: Хатай

en: Isparta
uk_UA: Іспарта

en: &#304;&#231;el
uk_UA: Мерсін

en: &#304;stanbul
uk_UA: Стамбул

en: &#304;zmir
uk_UA: Ізмір

en: Kars
uk_UA: Карс

en: Kastamonu
uk_UA: Кастамону

en: Kayseri
uk_UA: Кайсері

en: K&#305;rklareli
uk_UA: Киркларелі

en: K&#305;r&#351;ehir
uk_UA: Киршехир

en: Kocaeli
uk_UA: Коджаелі

en: Konya
uk_UA: Конья

en: K&#252;tahya
uk_UA: Кютахя

en: Malatya
uk_UA: Малатья

en: Manisa
uk_UA: Маніса

en: Kahramanmara&#351;
uk_UA: Кахраманмараш

en: Mardin
uk_UA: Мардін

en: Mu&#287;la
uk_UA: Мугла

en: Mu&#351;
uk_UA: Муш

en: Nev&#351;ehir
uk_UA: Невшехир

en: Ni&#287;de
uk_UA: Нігде

en: Ordu
uk_UA: Орду

en: Rize
uk_UA: Різе

en: Sakarya
uk_UA: Сакарья

en: Samsun
uk_UA: Самсун

en: Siirt
uk_UA: Сіїрт

en: Sinop
uk_UA: Синоп

en: Sivas
uk_UA: Сівас

en: Tekirda&#287;
uk_UA: Текірдаг

en: Tokat
uk_UA: Токат

en: Trabzon
uk_UA: Трабзон

en: Tunceli
uk_UA: Тунджелі

en: &#350;anl&#305;urfa
uk_UA: Шанлиурфа

en: U&#351;ak
uk_UA: Ушак

en: Van
uk_UA: Ван

en: Yozgat
uk_UA: Йозгат

en: Zonguldak
uk_UA: Зонгулдак

en: Aksaray
uk_UA: Аксарай

en: Bayburt
uk_UA: Байбурт

en: Karaman
uk_UA: Караман

en: K&#305;r&#305;kkale
uk_UA: Кирикале

en: Batman
uk_UA: Бетмен

en: &#350;&#305;rnak
uk_UA: Ширнак

en: Bart&#305;n
uk_UA: Бартин

en: Ardahan
uk_UA: Ардаган

en: I&#287;d&#305;r
uk_UA: Ігдир

en: Yalova
uk_UA: Ялова

en: Karab&#252;k
uk_UA: Карабюк

en: Kilis
uk_UA: Кіліс

en: D&#252;zce
uk_UA: Дюсдже

en: Alabama
uk_UA: Алабама

en: Alaska
uk_UA: Аляска

en: Arizona
uk_UA: Арізона

en: Arkansas
uk_UA: Арканзас

en: California
uk_UA: Каліфорнія

en: Colorado
uk_UA: Колорадо

en: Connecticut
uk_UA: Коннектикут

en: Delaware
uk_UA: Делавер

en: District Of Columbia
uk_UA: Округ Колумбія

en: Florida
uk_UA: Флорида

en: Hawaii
uk_UA: Гаваї

en: Idaho
uk_UA: Айдахо

en: Illinois
uk_UA: Іллінойс

en: Indiana
uk_UA: Індіана

en: Iowa
uk_UA: Айова

en: Kansas
uk_UA: Канзас

en: Kentucky
uk_UA: Кентуккі

en: Louisiana
uk_UA: Луїзіана

en: Maine
uk_UA: Мен

en: Maryland
uk_UA: Меріленд

en: Massachusetts
uk_UA: Массачусетс

en: Michigan
uk_UA: Мічиган

en: Minnesota
uk_UA: Міннесота

en: Mississippi
uk_UA: Міссісіпі

en: Missouri
uk_UA: Міссурі

en: Nebraska
uk_UA: Небраска

en: Nevada
uk_UA: украинскийрусскийанглийскийНевада

en: New Hampshire
uk_UA: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
uk_UA: Нью-Джерсі

en: New Mexico
uk_UA: Нью-Мексико

en: New York
uk_UA: Нью-Йорк

en: North Carolina
uk_UA: Північна Кароліна

en: North Dakota
uk_UA: Північна Дакота

en: Ohio
uk_UA: Огайо

en: Oklahoma
uk_UA: Оклахома

en: Oregon
uk_UA: Орегон

en: Pennsylvania
uk_UA: Пенсільванія

en: Rhode Island
uk_UA: Род-Айленд

en: South Carolina
uk_UA: Південна Кароліна

en: South Dakota
uk_UA: Південна Дакота

en: Tennessee
uk_UA: Теннессі

en: Texas
uk_UA: Техас

en: Utah
uk_UA: Юта

en: Vermont
uk_UA: Вермонт

en: Virginia
uk_UA: Вірджинія

en: Washington
uk_UA: Вашингтон

en: West Virginia
uk_UA: Західна Вірджинія

en: Wisconsin
uk_UA: Вісконсін

en: Wyoming
uk_UA: Вайомінг

en: Armed Forces (AA)
uk_UA: Збройні сили (AA)

en: Armed Forces (AE)
uk_UA: Збройні сили (AЕ)

en: Armed Forces (AP)
uk_UA: Збройні сили (AР)

en: American Samoa
uk_UA: Американське Самоа

en: Guam
uk_UA: Гуам

en: Northern Mariana Islands
uk_UA: Північні Маріанські острови

en: Puerto Rico
uk_UA: Пуерто-Ріко

en: US Minor Outlying Islands
uk_UA: Зовнішні малі острови США

en: US Virgin Islands
uk_UA: Американські Віргінські острови

en: Eastern Cape
uk_UA: Східний Кейп

en: Free State
uk_UA: Вільна держава

en: Gauteng
uk_UA: Гаутенг

en: KwaZulu-Natal
uk_UA: Квазулу-Натал

en: Limpopo
uk_UA: Лімпопо

en: Mpumalanga
uk_UA: Мпумаланга

en: Northern Cape
uk_UA: Північний Кейп

en: North West
uk_UA: Північно-Захід

en: Western Cape
uk_UA: Західний Кейп

en: Settings
uk_UA: Налаштування

en: Backordered
uk_UA: Зарезервовано

en: &nbsp;<small>%svia %s</small>
uk_UA: &nbsp;<small>%s через %s</small>

en: Free!
uk_UA: Безкоштовно!

en: Subtotal:
uk_UA: Загальна сума:

en: Discount:
uk_UA: Знижка

en: Shipping:
uk_UA: Доставка:

en: Fee
uk_UA: Оплата

en: Payment Method:
uk_UA: Спосіб оплати:

en: Total:
uk_UA: Всього:

en: Download %d
uk_UA: Скачати %d

en: Download
uk_UA: Завантажит

en: Order status changed from %s to %s.
uk_UA: Статус замовлення змінено з %s на %s.

en: Item #%s variation #%s stock reduced from %s to %s.
uk_UA: Позиції #%s варіант #%s кількість зменшено з%s до%s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
uk_UA: Товар #%s знижено з %s до %s.

en: Card Number
uk_UA: Номер картки

en: Expiry (MM/YY)
uk_UA: Дійсна до (ММ/РР)

en: MM / YY
uk_UA: ММ / РР

en: Card Code
uk_UA: Код картки

en: Add to cart
uk_UA: Додати в кошик

en: Read more
uk_UA: Докладніше

en: In stock
uk_UA: На складі

en: Only %s left in stock
uk_UA: Всього %s залишилось

en: (can be backordered)
uk_UA: (може бути вивільнено)

en: %s in stock
uk_UA: %s у наявності

en: Available on backorder
uk_UA: Доступно для резервування

en: Out of stock
uk_UA: Немає в наявності

en: Rated %s out of 5
uk_UA: Рейтинг %d з 5

en: out of 5
uk_UA: з 5

en: Consumer Secret is invalid
uk_UA: Пароль є недійсним

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field
uk_UA: API WooCommerce. Використовуйте ключ користувача у полі імені, та секретне слово користувача у полі пароля

en: %s parameter is missing
uk_UA: %s параметр відсутній

en: Consumer Key is invalid
uk_UA: Ключ клієнта недійсний

en: API user is invalid
uk_UA: API користувача є недійсним

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
uk_UA: Невірний Підпис - не має параметра сортування

en: Invalid Signature - signature method is invalid
uk_UA: Невірний Підпис - метод підписа недійсний

en: Invalid Signature - provided signature does not match
uk_UA: Невірний Підпис - наданий підпис не відповідає

en: Invalid timestamp
uk_UA: Помилка мітки часу

en: Invalid nonce - nonce has already been used
uk_UA: Невірний одноразовий код - код вже використовується

en: The API key provided does not have read permissions
uk_UA: Ключ API що надається не має дозволу на читання

en: The API key provided does not have write permissions
uk_UA: Ключ API що надається не має права на запис

en: Invalid coupon ID
uk_UA: Невірний ID купону

en: You do not have permission to read the coupons count
uk_UA: Ви не маєте дозволу на перегляд лічильника купонів

en: Invalid coupon code
uk_UA: Невірний код купона

en: No %1$s data specified to create %1$s
uk_UA: Немає %1$s даних, зазначених для створення %1$s

en: You do not have permission to create coupons
uk_UA: У Вас не має дозволу створювати купони

en: Missing parameter %s
uk_UA: Відсутній параметр %s

en: The coupon code already exists
uk_UA: Код купону вже існує

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
uk_UA: Невірний тип купону - тип купону має бути одним з наступних: %s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
uk_UA: Немає %1$s даних, зазначених для редагування %1$s

en: Failed to update coupon
uk_UA: Неможливо оновити купон

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
uk_UA: Немає %1$s даних, зазначених для створення чи редагування %1$s

en: Unable to accept more than %s items for this request
uk_UA: Неможливо прийняти більш ніж %s одиниць для цього запиту

en: Invalid customer Email
uk_UA: Невірна електронна пошта клієнта

en: You do not have permission to read the customers count
uk_UA: Ви не маєте дозволу на перегляд лічильника клієнтів

en: You do not have permission to create this customer
uk_UA: Ви не маєте прав для створення цього клієнта

en: Invalid customer ID
uk_UA: Невірний ID клієнта

en: Invalid customer
uk_UA: Невірний клієнтів

en: You do not have permission to read this customer
uk_UA: Ви не маєте дозволу на перегляд цього клієнта

en: You do not have permission to edit this customer
uk_UA: Ви не маєте дозволу на редагування цього клієнта

en: You do not have permission to delete this customer
uk_UA: Ви не маєте дозволу для видалення цього клієнта

en: JSONP support is disabled on this site
uk_UA: Підтримка JSONP відключена на цьому сайті

en: The JSONP callback function is invalid
uk_UA: Функція JSONP зворотного виклику є недійсною

en: You do not have permission to read the orders count
uk_UA: Ви не маєте дозволу на читання замовлення розраховувати

en: You do not have permission to create orders
uk_UA: У Вас не має дозволу створювати замовлення

en: Customer ID is invalid
uk_UA: ID клієнта не вірний

en: Cannot create order: %s
uk_UA: Не можливо створити замовлення: %s

en: Payment method ID and title are required
uk_UA: Потрібні ID та назва методу сплати

en: Provided order currency is invalid
uk_UA: Вказане замовлення наразі не дійсне

en: Order ID is invalid
uk_UA: ID замовлення не вірний

en: Order item ID is required
uk_UA: Потрібний ID замовлення продукту

en: Order item ID provided is not associated with order
uk_UA: Вказаний ID замовлення не асоціюється з замовленням

en: Product ID or SKU is required
uk_UA: Потрібне ID товару або його артикул (SKU)

en: Product ID provided does not match this line item
uk_UA: Вказаний ID продукту не співпадає з продуктом у цьому рядку

en: The product variation is invalid
uk_UA: Варіація продукту не дійсна

en: Product is invalid
uk_UA: Продукт недійсний

en: Product quantity must be a positive float
uk_UA: Кількість продукту має бути позитивним значенням

en: Product quantity is required
uk_UA: Потрібно вказати кількість продуктів

en: Cannot create line item, try again
uk_UA: Неможливо створити строковий параметр, спробуйте знову

en: Cannot update line item, try again
uk_UA: Неможливо оновити строковий параметр, спробуйте знову

en: Shipping total must be a positive amount
uk_UA: Сума за доставку має мати позитивне значення

en: Shipping method ID is required
uk_UA: Потрібно вказати ID методу доставки

en: Cannot create shipping method, try again
uk_UA: Неможливо створити метод доставки, спробуйте знову

en: Cannot update shipping method, try again
uk_UA: Неможливо оновити метод доставки, спробуйте знову

en: Fee title is required
uk_UA: Потрібн назва платежу

en: Fee tax class is required when fee is taxable
uk_UA: Потрібен клас оподаткування платежу, якщо платіж оподатковується

en: Cannot create fee, try again
uk_UA: Неможливо створити платіж, спробуйте знову

en: Cannot update fee, try again
uk_UA: Неможливо оновити платіж, спробуйте знову

en: Coupon discount total must be a positive amount
uk_UA: Сума скидки за купоном має мати позитивне значення

en: Coupon code is required
uk_UA: Потрібен код купону

en: Cannot create coupon, try again
uk_UA: Неможливо створити купон, спробуйте ще раз

en: Cannot update coupon, try again
uk_UA: Неможливо оновити купон, спробуйте ще раз

en: Invalid order note ID
uk_UA: Невірний ID примітки до замовлення

en: An order note with the provided ID could not be found
uk_UA: Неможливо знайти примітку до замовлення за вказаним ID

en: You do not have permission to create order notes
uk_UA: Ви не маєте дозволу створювати примітки до замовлення

en: Order note is required
uk_UA: Потрібна примітка до замовлення

en: Cannot create order note, please try again
uk_UA: Неможливо створити примітку до замовлення, будь ласка, спробуйте ще раз

en: The order note ID provided is not associated with the order
uk_UA: Вказаний ID примітки до замовлення не асоціюється з жодним замовленням

en: This order note cannot be deleted
uk_UA: Примітка до замовлення не може бути видалена

en: Permanently deleted order note
uk_UA: Остаточно видалена примітка до замовлення

en: Invalid order refund ID
uk_UA: Невірний ID повернення грошей за замовлення

en: An order refund with the provided ID could not be found
uk_UA: Повернення грошей за замовленням за вказаним ID не може бути знайдене

en: You do not have permission to create order refunds
uk_UA: У Вас немає дозволу створювати повернення грошей за замовленнями

en: Refund amount is required
uk_UA: Потрібно ввести суму повернення

en: Refund amount must be positive
uk_UA: Сума повернення має мати позитивне значення

en: Cannot create order refund, please try again
uk_UA: Неможливо створити повернення за замовлення, будь ласка, спробуйте ще раз

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API
uk_UA: При спробі створення повернення грошей за допомогою API платіжного гейтвею виникла помилка

en: The order refund ID provided is not associated with the order
uk_UA: Вказаний ID повернення грошей за замовлення не асоціюється з жодним замовленням

en: You do not have permission to read the products count
uk_UA: Ви не маєте дозволу на перегляд лічильника товарів

en: You do not have permission to create products
uk_UA: У Вас не має дозволу створювати продукти

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
uk_UA: Невірний тип продукту - тип продукту має бути одним з наступних: %s

en: You do not have permission to read product categories
uk_UA: У вас не має дозволу читати категорії продуктів

en: Invalid product category ID
uk_UA: Невірний ID категорії продукту

en: A product category with the provided ID could not be found
uk_UA: Неможливо знайти категорію продукту за вказаним ID

en: The SKU already exists on another product
uk_UA: The SKU вже існує для іншого продукту

en: Variation #%s of %s
uk_UA: Варіант #%s з %s

en: Placeholder
uk_UA: Заповнювач

en: Invalid URL %s
uk_UA: Невірний URL %s

en: Error getting remote image %s
uk_UA: Помилка отримання дістанційного зображення %s

en: Zero size file downloaded
uk_UA: Завантажено файл нульового розміру

en: You do not have permission to read product attributes
uk_UA: Ви не маєте прав для перегляду атрибутів товару

en: Invalid product attribute ID
uk_UA: Хибний ID атрибуту товару

en: A product attribute with the provided ID could not be found
uk_UA: Товарного атрибуту із зазначеним ID не знайдено.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
uk_UA: Мітка "%s" задовга (більше 28 символів). Скоротіть її, будь ласка.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
uk_UA: Мітку "%s" зарезервовано системою. Змініть її, будь ласка.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
uk_UA: Мітка "%s" вже використовується. Виберіть іншу, будь ласка.

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
uk_UA: Хибний тип товарного атрибуту — він має бути з цього переліку: %s

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
uk_UA: Хибний товарний атрибут order_by — він має бути з цього переліку:

en: You do not have permission to create product attributes
uk_UA: Ви не маєте прав для створення товарних атрибутів

en: You do not have permission to edit product attributes
uk_UA: Ви не маєте прав для редагування товарних атрибутів

en: Could not edit the attribute
uk_UA: Не вдалось змінити атрибут

en: You do not have permission to delete product attributes
uk_UA: Ви не маєте прав для видалення товарних атрибутів

en: Could not delete the attribute
uk_UA: Не вдалось видалити атрибут

en: Deleted %s
uk_UA: Видалено %s

en: You do not have permission to read this report
uk_UA: Ви не маєте дозволу на читання цієї доповіді

en: Invalid %s ID
uk_UA: Невірний %s ID

en: No %s found with the ID equal to %s
uk_UA: Не знайдено %s з ID рівним %s

en: Invalid %s
uk_UA: Невірний %s

en: You do not have permission to read this %s
uk_UA: Ви не маєте дозволу на читання цієї %s

en: You do not have permission to edit this %s
uk_UA: Ви не маєте дозволу на редагування цієї %s

en: You do not have permission to delete this %s
uk_UA: Ви не маєте дозволу на видалення цієї %s

en: Permanently deleted customer
uk_UA: Клієнта видалено назавжди

en: The customer cannot be deleted
uk_UA: Клієнт не може бути видалений

en: This %s cannot be deleted
uk_UA: Цей %s не може бути видалений

en: Permanently deleted %s
uk_UA: Видалено назавжди %s

en: Invalid authentication method
uk_UA: Невірний метод аутентифікації

en: Unsupported request method
uk_UA: Непідтримуваний метод запиту

en: The handler for the route is invalid
uk_UA: Оброблювач маршруту є недійсним

en: No route was found matching the URL and request method
uk_UA: Не було знайдено жодного маршрут зіставлення URL та методу запиту

en: You do not have permission to read the webhooks count
uk_UA: У Вас немає дозволу считувати кількість webhook

en: You do not have permission to create webhooks
uk_UA: У Вас немає дозволу створювати webhook

en: Webhook topic is required and must be valid
uk_UA: Тема Webhook є обов'язковою і має бути дійсною

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
uk_UA: URL, що передає Webhook має бути дійсним та починатися з http:// або https://

en: Webhook created on %s
uk_UA: Webhook створено на %s

en: Cannot create webhook: %s
uk_UA: Неможливо створити webhook: %s

en: Webhook topic must be valid
uk_UA: Тема Webhook має бути дійсною

en: Invalid webhook delivery ID
uk_UA: Невірний ID доставки webhook

en: Invalid webhook delivery
uk_UA: Невірна доставка webhook

en: Consumer Key is missing
uk_UA: Ключ клієнта відсутній

en: Consumer Secret is missing
uk_UA: Пароль клієнта відсутній

en: Invalid product SKU
uk_UA: Невірний SKU товару

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
uk_UA: Видалити цей купон виявилося проблемно.

en: Coupon has been removed.
uk_UA: Купон був видалений.

en: Sorry, your session has expired.
uk_UA: Вибачте, Ваша сесія закінчилась.

en: Return to homepage
uk_UA: Повернутися на головну сторінку

en: Standard
uk_UA: Стандарт

en: Do not allow
uk_UA: Не дозволено

en: Allow, but notify customer
uk_UA: Дозволено, але повідомляти клієнта

en: Allow
uk_UA: Дозволено

en: File %d
uk_UA: Файл %d

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
uk_UA: немає товарів кількість яких знизилась - можливо, у них не включено функцію управління запасами?

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
uk_UA: Кількість товару #%s на складі збільшилась з %s до %s.

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
uk_UA: немає товарів кількість яких збільшилась - можливо, у них не включена функцію управління запасами?

en: Name
uk_UA: Назва

en: Value
uk_UA: Значення

en: Delete note
uk_UA: Видалити замітку

en: Invalid refund amount
uk_UA: Невірнна сума повернення грошей за замовлення

en: Refund failed
uk_UA: Повернення грошей не вдалося

en: Description is missing.
uk_UA: Опис не знайдено.

en: User is missing.
uk_UA: Користувача не знайдено.

en: Permissions is missing.
uk_UA: Дозволи відсутні.

en: API Key updated successfully.
uk_UA: Ключ API оновлено.

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new API keys now. You won't be able to see it again!
uk_UA: Ключ API створено. Переконайтесь що зробили копію нового ключа. Ви не зможете його побачити знову!

en: Revoke Key
uk_UA: Відкликати ключ

en: Dismiss this notice.
uk_UA: Закрити це повідомлення.

en: Read
uk_UA: Читання

en: Write
uk_UA: Запис

en: Read/Write
uk_UA: Читання або запис

en: View coupons
uk_UA: Переглянути купони

en: View customers
uk_UA: Переглянути покупців

en: View orders and sales reports
uk_UA: Переглянути замовлення та звіти з продажів

en: View products
uk_UA: Переглянути товари

en: Create webhooks
uk_UA: Створення вебгаків

en: Create coupons
uk_UA: Створення купонів

en: Create customers
uk_UA: Створення покупців

en: Create orders
uk_UA: Створення замовлень

en: Create products
uk_UA: Створення товарів

en: View and manage coupons
uk_UA: Перегляд та керування купонами

en: View and manage customers
uk_UA: Перегляд та керування покупцями

en: View and manage orders and sales reports
uk_UA: Перегляд та керування замовленнями та звітами з продажів

en: View and manage products
uk_UA: Перегляд та керування товарами

en: Invalid scope %s
uk_UA: Неправильна область %s

en: The %s is not a valid URL
uk_UA: Це %s хибне посилання

en: The callback_url need to be over SSL
uk_UA: Callback_url повинні бути більше SSL

en: %s - API %s (created on %s at %s).
uk_UA: %s - API %s (створено від %s до %s).

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
uk_UA: Помилка в запиті і в той час не вдалося відправити дані споживача

en: API disabled!
uk_UA: API вимкнено!

en: Invalid nonce verification
uk_UA: Неправильна одноразова перевірка

en: You do not have permissions to access this page!
uk_UA: Ви не маєте доступу до цієї сторінки!

en: Error: %s
uk_UA: Помилка: %s

en: Access Denied
uk_UA: Доступ Заборонено

en: Error 404
uk_UA: Помилка 404

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: Товари з міткою &ldquo;%s&rdquo;

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: Публікації з міткою &ldquo;%s&rdquo;

en: Author: %s
uk_UA: Автор: %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: Результати пошуку для &ldquo;%s&rdquo;

en: Page %d
uk_UA: Сторінка %d

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add <code>_wc_session_</code> to the "Ignored Query Strings" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
uk_UA: Для того щоб <strong>кешування баз даних</strong> працювало з WooCommerce Ви мусите додати <code>_wc_session_</code> до "Ignored Query Strings" з опцією в W3 Total Cache <a href="%s">тут</a>.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
uk_UA: %s був видалений з кошика, тому що більше не може бути придбаний. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо вам потрібна допомога.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
uk_UA: Елемент, який більше не доступний був видалений з кошика.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
uk_UA: Нам шкода, але товару "%s" немає у наявності. Будь ласка відредагуйте кошик і спробуйте ще раз. Вибачте за незручність.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
uk_UA: Нам шкода, але у нас немає достатньої кількості  "%s" у наявності для виконання вашого замовлення (%s в наявності). Будь ласка відредагуйте кількість у Вашому кошику і спробуйте ще раз. Пробачте за незручність.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
uk_UA: На жаль, у нас немає достатньо "%s" на складі для виконання вашого замовлення прямо зараз. Будь ласка, спробуйте ще раз %d хвилин або відредагувати візок і спробуйте ще раз. Приносимо свої вибачення за доставлені незручності.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
uk_UA: Функція отримання кошика не повинна викликатися раніше ніж wp_loaded.

en: View Cart
uk_UA: Показати кошик

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
uk_UA: Ви не можете додати ще &quot;%s&quot; в корзину.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
uk_UA: На жаль, Ви не можете придбати цей товар.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
uk_UA: Ви не можете додати &quot;%s&quot; у кошик, тому що такого продукту немає у наявності.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
uk_UA: Ви не можете додати таку кількість &quot;%s&quot; у кошик бо такої кількості немає у наявності (%s залишилось).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
uk_UA: Ви не можете додати цю суму до кошику & mdash; у нас є %s в наявності і у вас вже є %s в кошику.

en: Cheatin&#8217; huh?
uk_UA: Махлюєте&#8217; да?

en: Account username
uk_UA: Ім'я облікового запису

en: Account password
uk_UA: Пароль облікового запису

en: Order Notes
uk_UA: Нотатки до замовлення

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
uk_UA: Помилка %d: Неможливо сформувати замовлення. Будь ласка, спробуйте ще раз.

en: We were unable to process your order, please try again.
uk_UA: Ми не змогли обробити Ваше замовлення, будь ласка, спробуйте ще раз.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to homepage</a>
uk_UA: На жаль, ваша сесія скінчилася. <a href="%s" class="wc-backward">Повернутися на головну сторінку</a>

en: is a required field.
uk_UA: обов'язкове поле.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсний поштовий індекс/ZIP

en: is not a valid phone number.
uk_UA: не правильний номер телефону.

en: is not a valid email address.
uk_UA: не дійсна адреса електронної пошти.

en: is not valid. Please enter one of the following:
uk_UA: введено неправильно. Будь ласка, введіть одну з таких дій:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
uk_UA: Потрібно прийняти наші Умови.

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
uk_UA: На жаль <strong>ми не робимо доставку до %s</strong>. Будь ласка, введіть альтернативну адресу доставки.

en: Invalid shipping method.
uk_UA: Невірний спосіб доставки.

en: Invalid payment method.
uk_UA: Невірний спосіб оплати.

en: Please rate the product.
uk_UA: Будь ласка, оцініть цей товар.

en: to the
uk_UA: для

en: to
uk_UA: до

en: the
uk_UA: для

en: VAT
uk_UA: ПДВ

en: Tax
uk_UA: Податок

en: (incl. VAT)
uk_UA: (з ПДВ)

en: (incl. tax)
uk_UA: (з податками)

en: (ex. VAT)
uk_UA: (без ПДВ)

en: (ex. tax)
uk_UA: (без податку)

en: First Name
uk_UA: Ім'я

en: Last Name
uk_UA: Прізвище

en: Company Name
uk_UA: Назва компанії

en: Country
uk_UA: Країна

en: Address
uk_UA: Адреса

en: Town / City
uk_UA: Місто / Населений пункт

en: State / County
uk_UA: Країна

en: Postcode / Zip
uk_UA: Індекс

en: Suburb
uk_UA: Предмістя

en: Postcode
uk_UA: Поштовий індекс

en: State
uk_UA: Штат

en: District
uk_UA: Район

en: Province
uk_UA: Провінція

en: Canton
uk_UA: Кантон

en: Region
uk_UA: Область

en: Town / District
uk_UA: Місто / район

en: County
uk_UA: Округ

en: Prefecture
uk_UA: Префектура

en: Municipality
uk_UA: Муніципалітет

en: Email Address
uk_UA: Адреса e-mail

en: Phone
uk_UA: Телефон

en: Coupon code applied successfully.
uk_UA: Код купона успішно застосовано.

en: Coupon code removed successfully.
uk_UA: Код купона успішно видалені.

en: Coupon is not valid.
uk_UA: Купон не дійсний.

en: Coupon "%s" does not exist!
uk_UA: Купон "%s" не існує!

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
uk_UA: На жаль, здається, що купон "%s" недійсний - він буде видалений з Вашого замовлення.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
uk_UA: На жаль, здається, що купон  "%s" не Ваш - він буде видалений з Вашого замовлення.

en: Coupon code already applied!
uk_UA: Код купона вже було використано!

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
uk_UA: На жаль, купон  "%s" вже вибрано і не може бути використано в поєднанні з іншими купонами.

en: Coupon usage limit has been reached.
uk_UA: Досягнуто межа використання купона.

en: This coupon has expired.
uk_UA: Час дії купон закінчився.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
uk_UA: Мінімальна сума витрачати на це купон є %s.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
uk_UA: Максимальна сума витрат за цим купоном %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
uk_UA: На жаль, цей купон не можна застосувати до вмісту Вашого кошика.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
uk_UA: На жаль, цей купон не застосовується до продуктів: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
uk_UA: На жаль, цей купон не застосовується до категорій:% S.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
uk_UA: На жаль, цей купон не діє для акційних товарів.

en: Coupon does not exist!
uk_UA: Купон не існує!

en: Please enter a coupon code.
uk_UA: Будь ласка, введіть код купона.

en: Invalid download link.
uk_UA: Невірне посилання для скачування.

en: Invalid order.
uk_UA: Помилка в замовленні.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
uk_UA: На жаль, ви досягнули ліміту завантажень для цього файлу

en: Sorry, this download has expired
uk_UA: На жаль, час цього завантаження закінчився.

en: You must be logged in to download files.
uk_UA: Ви повинні увійти в систему для завантаження файлів.

en: Login
uk_UA: Логін

en: Log in to Download Files
uk_UA: Увійдіть, щоб скачати файли

en: This is not your download link.
uk_UA: Це не ваша посилання для завантаження.

en: No file defined
uk_UA: Файли не визначені

en: File not found
uk_UA: Файл не знайдено

en: Go to homepage
uk_UA: Перейти на головну сторінку

en: Note
uk_UA: Замітка

en: Tel
uk_UA: Тел

en: Customer details
uk_UA: Інформація про клієнта

en: Your details
uk_UA: Ваші дані

en: Product low in stock
uk_UA: Товару мало в наявності

en: %s is low in stock.
uk_UA: %s майже не залишилося в наявності.

en: There are %d left
uk_UA:  %d лишилось

en: Product out of stock
uk_UA: Продукт розпродано

en: %s is out of stock.
uk_UA: %s немає на складі.

en: Product Backorder
uk_UA: Товар зарезервовано

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
uk_UA: %s шт. %s зарезервовано для замовлення #%s.

en: Address changed successfully.
uk_UA: Адреса успішно змінена.

en: Please enter your name.
uk_UA: Будь ласка, введіть своє ім'я.

en: Please provide a valid email address.
uk_UA: Будь ласка, вкажіть діючий email.

en: This email address is already registered.
uk_UA: Ця адреса електронної пошти вже зареєстрована.

en: Your current password is incorrect.
uk_UA: Ваш поточний пароль невірний.

en: Please fill out all password fields.
uk_UA: Будь ласка, заповніть всі поля паролю.

en: Please enter your current password.
uk_UA: Будь ласка, введіть Ваш поточний пароль.

en: Please re-enter your password.
uk_UA: Будь ласка, ще раз введіть пароль.

en: New passwords do not match.
uk_UA: Нові паролі не збігаються.

en: Account details changed successfully.
uk_UA: Банківські реквізити успішно змінений.

en: Payment method added.
uk_UA: Спосіб оплати додано.

en: %s removed. %sUndo?%s
uk_UA: %s видаляється. %sВідмінити?%s

en: Item
uk_UA: Функція

en: You can only have 1 %s in your cart.
uk_UA: Допускається лише 1 %s на кошик.

en: Cart updated.
uk_UA: Кошик оновлено.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
uk_UA: У кошик було додано товари з Вашого попереднього замовлення.

en: Order cancelled by customer.
uk_UA: Замовлення відмінене клієнтом.

en: Your order was cancelled.
uk_UA: Ваше замовлення було відмінене.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
uk_UA: Ваше замовлення не може бути більше скасоване. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо Вам потрібна допомога.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
uk_UA: Будь ласка оберіть кількість товару, яку ви бажаєте додати до кошика&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
uk_UA: Будь ласка оберіть товар, який Ви бажаєте додати до кошика&hellip;

en: %s is a required field | %s are required fields
uk_UA[0]: %s це обов'язкове поле
uk_UA[1]: %s обов'язкові для заповнення поля
uk_UA[2]: %s обов'язкові для заповнення поля

en: Please choose product options&hellip;
uk_UA: Будь ласка оберіть опції товару&hellip;

en: Error
uk_UA: Помилка

en: Username is required.
uk_UA: Потрібне ім'я користувача.

en: Password is required.
uk_UA: Потрібен пароль.

en: A user could not be found with this email address.
uk_UA: Немає користувача з цією адресою електронної пошти.

en: You are now logged in as <strong>%s</strong>
uk_UA: Тепер ви увійшли в систему як <strong>%s</strong>

en: Please enter your password.
uk_UA: Будь ласка, введіть ваш пароль.

en: Passwords do not match.
uk_UA: Паролі не співпадають.

en: Anti-spam field was filled in.
uk_UA: Анти-спам поле було заповнене.

en: Please select a rating
uk_UA: Оберіть рейтинг

en: Error processing checkout. Please try again.
uk_UA: Помилка обробки замовлення. Будь ласка, спробуйте ще раз.

en: required
uk_UA: необхідний(-а)

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
uk_UA: Нам шкода, але жоден з товарів не відповідає вашому запиту. Будь ласка оберіть іншу комбінацію.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
uk_UA: На жаль, цей продукт недоступний. Будь ласка, виберіть інше поєднання.

en: Select an option&hellip;
uk_UA: Оберіть варіант&hellip;

en: Customer
uk_UA: Клієнт

en: Shop Manager
uk_UA: Менеджер магазину

en: View WooCommerce Settings
uk_UA: Переглянути налаштування WooCommerce

en: View WooCommerce Documentation
uk_UA: Переглянути документацію WooCommerce

en: Docs
uk_UA: Документи

en: View WooCommerce API Docs
uk_UA: Переглянути документи WooCommerce API

en: API Docs
uk_UA: Документи API

en: Visit Premium Customer Support Forum
uk_UA: Завітайте до преміум-форуму підтримки користувачів

en: Premium Support
uk_UA: Преміум підтримка

en: Failed to install/update the translation:
uk_UA: Неможливо встановити чи оновити переклад:

en: Seems you don't have permission to do this!
uk_UA: Здається у вас немає прав щоб зробити це!

en: An authentication error occurred while updating the translation. Please try again or configure your %sUpgrade Constants%s.
uk_UA: При оновленні перекладу виникла помилка авторизації. Будь ласка, спробуйте ще раз, або налаштуйте ваші %sконстанти оновлення%s.

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
uk_UA: Вибачте, але для вашої мови немає перекладу =/

en: Translations installed/updated successfully!
uk_UA: Переклад встановлено або оновлено успішно!

en: (Includes %s)
uk_UA: (Включає %s)

en: Product Categories
uk_UA: Категорії товарів

en: Product Category
uk_UA: Категорія товарів

en: Search Product Categories
uk_UA: Пошук у категоріях товарів

en: All Product Categories
uk_UA: Всі категорії товарів

en: Parent Product Category
uk_UA: Батьківська категорія товарів

en: Parent Product Category:
uk_UA: Категорія батьківського продкту:

en: Edit Product Category
uk_UA: Редагувати категорію товарів

en: Update Product Category
uk_UA: Оновити категорію товарів

en: Add New Product Category
uk_UA: Додати нову категорію товарів

en: New Product Category Name
uk_UA: Назва нової категорії товарів

en: Product Tags
uk_UA: Мітки товару

en: Product Tag
uk_UA: Мітка товару

en: Search Product Tags
uk_UA: Пошук міток товару

en: All Product Tags
uk_UA: Мітки всіх товарів

en: Edit Product Tag
uk_UA: Редагувати мітку товару

en: Update Product Tag
uk_UA: Оновити мітку товару

en: Add New Product Tag
uk_UA: Додати нову мітку товару

en: New Product Tag Name
uk_UA: Назва нової мітки товару

en: Popular Product Tags
uk_UA: Популярні Мітки продуктів

en: Separate Product Tags with commas
uk_UA: Перелічіть Мітки продуктів через кому

en: Add or remove Product Tags
uk_UA: Додати або видалити Мітки продуктів

en: Choose from the most used Product tags
uk_UA: Оберіть із найбільш популярних Міток продуктів

en: No Product Tags found
uk_UA: Не знайдено жодної Мітки продуктів

en: Shipping Classes
uk_UA: Класи доставки

en: Shipping Class
uk_UA: Клас вантажу

en: Search Shipping Classes
uk_UA: Пошук класів доставки

en: All Shipping Classes
uk_UA: Всі класи доставки

en: Parent Shipping Class
uk_UA: Батьківський клас доставки

en: Parent Shipping Class:
uk_UA: Батьківський клас доставки:

en: Edit Shipping Class
uk_UA: Редагувати клас доставки

en: Update Shipping Class
uk_UA: Оновити клас доставки

en: Add New Shipping Class
uk_UA: Додати новий клас доставки

en: New Shipping Class Name
uk_UA: Назва нового класу доставки

en: Search %s
uk_UA: Пошук %s

en: All %s
uk_UA: Всі %s

en: Parent %s
uk_UA: Батько %s

en: Parent %s:
uk_UA: Батько %s:

en: Edit %s
uk_UA: Редагувати %s

en: Update %s
uk_UA: Оновити %s

en: Add New %s
uk_UA: Додати %s

en: New %s
uk_UA: Новий %s

en: Products
uk_UA: Товари

en: Product
uk_UA: Товар

en: Add Product
uk_UA: Додати товар

en: Add New Product
uk_UA: Додати новий товар

en: Edit
uk_UA: Редагувати

en: Edit Product
uk_UA: Редагувати товар

en: New Product
uk_UA: Новий товар

en: View Product
uk_UA: Переглянути товар

en: Search Products
uk_UA: Пошук товарів

en: No Products found
uk_UA: Жодного товару не знайдено

en: No Products found in trash
uk_UA: Жодного товару у смітнику не знайдено

en: Parent Product
uk_UA: Головний товар

en: Product Image
uk_UA: Зображення товару

en: Set product image
uk_UA: Набір зображення продукту

en: Remove product image
uk_UA: Видалити зображення продукту

en: Use as product image
uk_UA: Використовуйте як зображення продукту

en: This is where you can add new products to your store.
uk_UA: Тут ви можете додати новий товар у Ваш магазин.

en: Variations
uk_UA: Варіанти

en: Orders
uk_UA: Замовлення

en: Order
uk_UA: Замовлення

en: Add Order
uk_UA: Додати замовлення

en: Add New Order
uk_UA: Додати нове замовлення

en: Edit Order
uk_UA: Редагувати замовлення

en: New Order
uk_UA: Нове замовлення

en: View Order
uk_UA: Переглянути замовлення

en: Search Orders
uk_UA: Пошук замовлень

en: No Orders found
uk_UA: Замовлень не знайдено

en: No Orders found in trash
uk_UA: Жодного замовлення у смітнику не знайдено

en: Parent Orders
uk_UA: Головне замовлення

en: This is where store orders are stored.
uk_UA: Тут зберігаються замовелння магазину.

en: Refunds
uk_UA: Повернення грошей

en: Coupons
uk_UA: Купони

en: Coupon
uk_UA: Купон

en: Add Coupon
uk_UA: Додати купон

en: Add New Coupon
uk_UA: Додати новий купон

en: Edit Coupon
uk_UA: Редагувати купон

en: New Coupon
uk_UA: Новий купон

en: View Coupons
uk_UA: Переглянути купони

en: View Coupon
uk_UA: Переглянути купон

en: Search Coupons
uk_UA: Пошук купонів

en: No Coupons found
uk_UA: Купонів не знайдено

en: No Coupons found in trash
uk_UA: У смітнику купонві не знайдено

en: Parent Coupon
uk_UA: Головний купон

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
uk_UA: У цьому місці ви можете додати купони, які будуть використовуватись покупцями Вашого магазину.

en: Add Webhook
uk_UA: Додати Webhook

en: Add New Webhook
uk_UA: Додати новий Webhook

en: Edit Webhook
uk_UA: Редагувати Webhook

en: New Webhook
uk_UA: Новий Webhook

en: View Webhooks
uk_UA: Переглянути Webhooks

en: View Webhook
uk_UA: Переглянути Webhook

en: Search Webhooks
uk_UA: Віднайти Webhooks

en: No Webhooks found
uk_UA: Не знайдено Webhooks

en: No Webhooks found in trash
uk_UA: Не знайдено Webhooks у смітнику

en: Parent Webhook
uk_UA: Батьківський Webhook

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: В очікуванні оплати <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: В очікуванні оплати <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: В очікуванні оплати <span class="count">(%s)</span>

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Обробка <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Обробка <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Обробка <span class="count">(%s)</span>

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Очікується <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Очікується <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Очікується <span class="count">(%s)</span>

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Завершено <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Завершено <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Завершено <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Відмінено <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Відмінено <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Відмінено <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Повернуто гроші <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Повернуто гроші <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Повернуто гроші <span class="count">(%s)</span>

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[0]: Не вдалося <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[1]: Не вдалося <span class="count">(%s)</span>
uk_UA[2]: Не вдалося <span class="count">(%s)</span>

en: Buy product
uk_UA: Купити товар

en: Read More
uk_UA: Докладніше

en: Select options
uk_UA: Обрати опції

en: This variable product has no active variations so cannot be published. Changing status to draft.
uk_UA: Ця змінна продукт не має активних варіації так не можуть бути опубліковані. Зміна статусу до проекту.

en: Pay for Order
uk_UA: Оплатити Замовлення

en: Order Received
uk_UA: Замовлення отримане

en: Order #%s
uk_UA: Замовлення #%s

en: Edit Account Details
uk_UA: Змінити Деталі Облікового Запису

en: Edit Address
uk_UA: Редагувати адресу

en: Add Payment Method
uk_UA: Додати Спосіб оплати

en: Lost Password
uk_UA: Загубили пароль

en: Cancelled order
uk_UA: Скасоване замовлення

en: Cancelled order emails are sent to the recipient list when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
uk_UA: Скасовані листи замовлення відправляються в список одержувачів, коли замовлення були скасовані, відмічені (якщо вони були раніше оброблені або на утриманні).

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
uk_UA: [{site_title}] Скасував замовлення ({order_number})

en: Enable/Disable
uk_UA: Увім./Вимк.

en: Enable this email notification
uk_UA: Включити повідомлення на пошту

en: Recipient(s)
uk_UA: Одержувач(і)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
uk_UA: Введіть одержувачів (через кому) для цього листа. За замовчуванням <code>%s</code>.

en: Subject
uk_UA: Тема

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
uk_UA: Налаштування теми листа. Залиште порожнім, щоб використовувати тему за замовчуванням: <code>%s</code>.

en: Email Heading
uk_UA: Заголовок листа

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
uk_UA: Це контролює головний заголовок, що міститься в повідомленні електронною поштою. Залиште порожнім, щоб використовувати заголовок за замовчуванням: <код> %s </ код>.

en: Email type
uk_UA: Тип листа

en: Choose which format of email to send.
uk_UA: Виберіть формат листа для надсилання

en: Completed order
uk_UA: Завершене замовлення

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
uk_UA: Листи про завершення відправляються покупцям під час помітки замовлень як виконані і зазвичай відображають факт успішної доставки.

en: Your order is complete
uk_UA: Ваше замовлення виконане

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
uk_UA: Ваше {site_title} замовлення від {order_date} є виконане

en: Your order is complete - download your files
uk_UA: Ваше замовлення виконане - скачайте Ваші файли

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete - download your files
uk_UA: Ваше {site_title} замовлення {order_date} виконане - завантажити файли

en: Defaults to <code>%s</code>
uk_UA: За замовчуванням для <code>%s</code>

en: Subject (downloadable)
uk_UA: Тема (завантажувані)

en: Email Heading (downloadable)
uk_UA: Заголовок листа (завантажувані)

en: Customer invoice
uk_UA: Рахунок клієнта

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
uk_UA: Листи з рахунком на оплату відправляються покупцеві і містять інформацію про замовлення та посилання на оплату.

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
uk_UA: Рахунок на замовлення {order_number} від {order_date}

en: Invoice for order {order_number}
uk_UA: Рахунок на замовлення {order_number}

en: Your {site_title} order from {order_date}
uk_UA: Ваше {site_title} замовлення від {order_date}

en: Order {order_number} details
uk_UA: Інфо замовлення {order_number}

en: Email Subject
uk_UA: Тема Листа

en: Email Subject (paid)
uk_UA: E-mail Тема (оплачено)

en: Email Heading (paid)
uk_UA: Заголовок E-mail'у (оплачено)

en: Email Type
uk_UA: Тип Email'у

en: New account
uk_UA: Новий облікова запис

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
uk_UA: Листи про створення облікового запису відправляються покупцеві після створення облікового запису на сторінках оплати або облікового запису.

en: Your account on {site_title}
uk_UA: Ваш обліковий запис на {site_title}

en: Welcome to {site_title}
uk_UA: Ласкаво просимо в {site_title}

en: Customer note
uk_UA: Примітка клієнта

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
uk_UA: Email \"Нотатка\" надсилаєтсья клієнту як тільки Ви додали примітку до замовлення.

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
uk_UA: Примітка додано до вашого {site_title} замовлення від {order_date}

en: A note has been added to your order
uk_UA: Примітка додана для вашого замовлення

en: Processing order
uk_UA: Замовелння виконується

en: This is an order notification sent to customers containing their order details after payment.
uk_UA: Це повідомлення містить подробиці замовлення і відправляється покупцю після оплати.

en: Thank you for your order
uk_UA: Дякуємо за замовлення

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
uk_UA: Ваше {SITE_TITLE} Порядок надходження від {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
uk_UA: Ваше  {site_title} замовлення від {order_date} було частково сплачене

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
uk_UA: Ваше {site_title}  замовлення від  {order_date} було сплачено

en: Your order has been fully refunded
uk_UA: Ваше замовлення було повністю сплачено

en: Your order has been partially refunded
uk_UA: Ваше замовлення було частково сплачено

en: Partially Refunded order
uk_UA: Частково Сплачене замовлення

en: Order partially refunded emails are sent to customers when their orders are partially refunded.
uk_UA: Листи частково сплачених замовленнь відправляються клієнтам, коли їхні замовлення частково сплачені.

en: Refunded order
uk_UA: Сплачене замовлення

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are marked refunded.
uk_UA: Листи сплачених замовленнь відправляються клієнтам, коли їхні замовлення відзначені як сплачені.

en: Full Refund Subject
uk_UA: Повністю оплачений

en: Partial Refund Subject
uk_UA: Частково оплачений

en: Full Refund Email Heading
uk_UA: Тема повністю оплаченого листа

en: Partial Refund Email Heading
uk_UA: Тема частково оплаченого листа

en: Reset password
uk_UA: Скинути пароль

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
uk_UA: Користувальницькі електронні повідомлення \ "скидання пароля \" надсилаються, коли користувачі скидають свої паролі.

en: Password Reset for {site_title}
uk_UA: Скидання пароля для {SITE_TITLE}

en: Password Reset Instructions
uk_UA: Скидання пароля Інструкція

en: New order
uk_UA: Нове замовлення

en: New order emails are sent to the recipient list when an order is received.
uk_UA: Листи нових замовленнь були відправлені в список одержувачів при отриманні замовлення.

en: New customer order
uk_UA: Нове замовлення клієнта

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
uk_UA: [{site_title}] Нове замовлення клієнтів ({order_number}) - {order_date}

en: Plain text
uk_UA: Простий текст

en: Multipart
uk_UA: Багато-частинність

en: Could not write to template file.
uk_UA: Неможливо записати в файл шаблону.

en: Template file copied to theme.
uk_UA: Файш шаблону скопійовано в тему.

en: Template file deleted from theme.
uk_UA: Файл шаблону видалено з теми.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
uk_UA: Не вдалося виконати цю дію. Будь ласка, оновіть сторінку і спробуйте ще раз.

en: HTML template
uk_UA: HTML шаблон

en: Plain text template
uk_UA: Простий текст

en: Delete template file
uk_UA: Видалити файл шаблону

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
uk_UA: Цей шаблон був змінений Вашою темою і знаходиться в: <code>%s</code>.

en: Copy file to theme
uk_UA: Скопіюйте файл в тему

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
uk_UA: Щоб перевизначити і редагувати цей шаблон листа скопіюйте <code>%s</code> в папку з темою: <code>%s</code>.

en: File was not found.
uk_UA: Файл не знайдено.

en: View template
uk_UA: Проглянути шаблон

en: Hide template
uk_UA: Приховати шаблон

en: Are you sure you want to delete this template file?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете видалити цей файл шаблону?

en: Allows payments by BACS, more commonly known as direct bank/wire transfer.
uk_UA: Дозволяє платежі BACS, більш відомі як Банківський переказ.

en: Enable Bank Transfer
uk_UA: Дозволити оплату через банк

en: Title
uk_UA: Назва

en: This controls the title which the user sees during checkout.
uk_UA: Це налаштування назви, яку покупець бачить під час оформлення.

en: Direct Bank Transfer
uk_UA: Оплата через банк

en: Description
uk_UA: Опис

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
uk_UA: Оплата опис методу, що клієнт буде бачити на вашому виїзді.

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order won't be shipped until the funds have cleared in our account.
uk_UA: Зробіть ваш платіж безпосередньо на наш банківський рахунок. Будь ласка, використовуйте ваш ID замовлення в якості опорного оплати. Ваше замовлення не буде відправлений, поки кошти не очистили на наш рахунок.

en: Instructions
uk_UA: Інструкції

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
uk_UA: Інструкції, які будуть додані до сторінки подяки та листи.

en: Sort Code
uk_UA: Код сортування

en: Account Details
uk_UA: Деталі облікового запису

en: Account Name
uk_UA: Отримувач платежу

en: Account Number
uk_UA: Рахунок

en: Bank Name
uk_UA: Назва банку

en: IBAN
uk_UA: МНБР

en: + Add Account
uk_UA: + Додати обліковий запис

en: Remove selected account(s)
uk_UA: Видалити вибрані рахунку (ів)

en: Our Bank Details
uk_UA: Наші Банківські реквізити

en: BIC
uk_UA: БІК

en: Awaiting BACS payment
uk_UA: Очікування зарахування банківського платежа

en: Bank Transit Number
uk_UA: Банківський транзитний номер

en: IFSC
uk_UA: МФСС

en: Branch Sort
uk_UA: Код філії

en: Bank Code
uk_UA: Банківський код

en: Routing Number
uk_UA: Маршрутний номер

en: Branch Code
uk_UA: Код філії

en: Cheque
uk_UA: Чек

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
uk_UA: Дозволяє оплату чеками. Навіщо Вам чеки? Ну ви, ймовірно, не буде їх брати, але це дозволить Вам зробити контрольні закупівлі для тестових замовленнь та сторінок оформлення замовленнь і т.д.

en: Enable Cheque Payment
uk_UA: Включити Оплату Чеком

en: Cheque Payment
uk_UA: Оплата Чеком

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
uk_UA: Будь ласка, надішліть Ваш чек, вказавши Назву магазину, вулицю, місто, область, країну, та Поштовий індекс магазину.

en: Awaiting cheque payment
uk_UA: Очікування оплати по чеку

en: Cash on Delivery
uk_UA: Готівкою

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
uk_UA: Чи будуть Ваші клієнти платити готівкою (або іншими методами) за фактом доставки.

en: Enable COD
uk_UA: Дозволити оплату готівкою

en: Enable Cash on Delivery
uk_UA: Включити Оплату Готівкою

en: Payment method description that the customer will see on your website.
uk_UA: Опис методу оплати, який відвідувачі будуть бачити на сайті.

en: Pay with cash upon delivery.
uk_UA: Оплата з готівкою при доставці замовлення.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
uk_UA: Інструкції, які будуть додані на сторінку подяки.

en: Enable for shipping methods
uk_UA: Включити способи доставки

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
uk_UA: Якщо оплата курєру доступна тільки для деяких методів доставки, встановити його тут. Залиште порожнім, щоб включити для всіх методів.

en: Select shipping methods
uk_UA: Виберіть методи доставки

en: Accept for virtual orders
uk_UA: Погоджувати для віртуальних замовлень

en: Accept COD if the order is virtual
uk_UA: Погоджувати COD, якщо замовлення віртуальні

en: Payment to be made upon delivery.
uk_UA: Оплата буде проводиться після доставки.

en: Proceed to PayPal
uk_UA: Перейдіть до PayPal

en: PayPal standard sends customers to PayPal to enter their payment information. PayPal IPN requires fsockopen/cURL support to update order statuses after payment. Check the %ssystem status%s page for more details.
uk_UA: Стандарт PayPal відправляє клієнтам PayPal, щоб увійти в їх платіжну інформацію. PayPal IPN потрібно підтримка fsockopen/cURL для оновлення статусу замовлення після оплати. Перевірте %ssystem status%s сторінку для детальної інформації.

en: What is PayPal?
uk_UA: Що таке PayPal?

en: Gateway Disabled
uk_UA: Шлюз інвалідів

en: PayPal does not support your store currency.
uk_UA: PayPal не підтримує валюту вашого магазину.

en: Refunded %s - Refund ID: %s
uk_UA: Повернуто гроші %s - ID повернення грошей: %s

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
uk_UA: Помилка валідації: PayPal валюти не збігаються (код %s ).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
uk_UA: Помилка перевірки: PayPal суми не збігаються (брутто %s).

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
uk_UA: Помилка перевірки: PayPal IPN запит з іншої email адреси (%s).

en: IPN payment completed
uk_UA: IPN оплати завершений

en: Payment pending: %s
uk_UA: Оплата в очікуванні: %s

en: Payment %s via IPN.
uk_UA: Оплата %s допомогою IPN.

en: Payment for order #%s refunded/reversed
uk_UA: Платіж замовлення #%s повернений/скасований

en: Order #%s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
uk_UA: Замовлення  #%s було помічено як оплачене - PayPal код: %s

en: Payment for order #%s reversed
uk_UA: Платіж замовлення #%s скасований

en: Order #%s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %s
uk_UA: Замовлення #%s був позначений на утриманні через повернення - PayPal кодом: %s

en: Reversal cancelled for order #%s
uk_UA: Анулювання замовлення #%s скасовано

en: Order #%s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %s
uk_UA: Замовлення #%s було анульовано. Будь ласка, перевірте статус платежу і обновіть статус замовлення тут: %s

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
uk_UA: Помилка валідації: PayPal суми не збігаються (amt %s).

en: PDT payment completed
uk_UA: PDT оплата завершена

en: Shipping via %s
uk_UA: Доставка за допомогою %s

en: Enable PayPal standard
uk_UA: Включити стандарт PayPal

en: This controls the description which the user sees during checkout.
uk_UA: Це налаштування опису, який покупець бачить під час оформлення.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
uk_UA: Оплатити через PayPal; ви можете оплатити карткою, якщо у Вас немає облікового запису у PayPal

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
uk_UA: Будь ласка, введіть ваш PayPal адресу електронної пошти; це необхідно для того, щоб прийняти платіж.

en: Enable PayPal sandbox
uk_UA: Включити ізольоване програмне середовище PayPal

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
uk_UA: PayPal пісочниця може бути використана для тестування платежів. Підпишіться на аккаунта розробника <a href="%s">тут</a>.

en: Debug Log
uk_UA: Журнал налагодження

en: Enable logging
uk_UA: Включити ведення журналу

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>%s</code>
uk_UA: Запис подій PayPal, таких як запити IPN всередині <code>%s</code>

en: Advanced options
uk_UA: Додаткові опції

en: Receiver Email
uk_UA: Одержувач Email

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
uk_UA: Якщо Ваша основна електронна адреса PayPal відрізняється від електронної адреси PayPal вказаної вище, введіть Вашу основну електронну адресу PayPal для входу в аккаунт тут. Вона використовується для підтвердження запитів IPN.

en: PayPal Identity Token
uk_UA: PayPal стиль маркера

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
uk_UA: При бажанні включити "Передача даних про оплату" (профіль> Профіль і Установки> Інструменти продажу> Параметри сайту), а потім скопіювати ваш ідентифікаційний маркер тут. Це дозволить платежам перевірятись без необхідності PayPal IPN.

en: Invoice Prefix
uk_UA: Префікс Рахунку

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
uk_UA: Будь ласка, введіть префікс для ваших номера рахунків-фактур. Якщо ви використовуєте свій аккаунт PayPal для кількох магазинів забезпечити цей префікс є унікальним як PayPal не дозволить замовлення з тією ж номер рахунка-фактури.

en: Shipping Details
uk_UA: Деталі доставки

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
uk_UA: Відправити відвантажувальні реквізити для PayPal замість рахунків.

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
uk_UA: PayPal дозволяє відправляти одну адресу. Якщо ви використовуєте PayPal для позначок посилки, ви можете віддати перевагу відправляти адресу доставки замість адреси оплати.

en: Address Override
uk_UA: Замінює адресу

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
uk_UA: Включити "address_override ", щоб заборонити зміну адреси.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
uk_UA: PayPal перевіряє адреси, отже, цей параметр може призвести до помилок (ми рекомендуємо тримати його відключити).

en: Payment Action
uk_UA: Оплата Дія

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
uk_UA: Виберіть, чи хочете ви негайно захопити кошти або дозволяти тільки платіж.

en: Capture
uk_UA: Захоплення

en: Authorize
uk_UA: Авторизація

en: Page Style
uk_UA: Стиль сторінки

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
uk_UA: При бажанні введіть ім'я стилю сторінки ви хочете використовувати. Вони визначені в акаунті PayPal.

en: Optional
uk_UA: За бажанням

en: API Credentials
uk_UA: Повноваження API

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your PayPal API Credentials %shere%s.
uk_UA: Введіть дані Вашого PayPal API, щоб проводити повернення грошей через PayPal. Дізнайтеся, як отримати доступ до перевірки повноважень PayPal API %sтут%s.

en: API Username
uk_UA: Ім'я користувача API

en: Get your API credentials from PayPal.
uk_UA: Отримайте Ваші повноваження API з PayPal.

en: API Password
uk_UA: Пароль API

en: API Signature
uk_UA: Підпис API

en: Please make sure your card details have been entered correctly and that your browser supports JavaScript.
uk_UA: Будь ласка, переконайтесь, що дані Вашої картки були введені правильно і що Ваш браузер підтримує JavaScript.

en: Developers: Please make sure that you're including jQuery and there are no JavaScript errors on the page.
uk_UA: Розробники: Будь ласка, переконайтеся, що Ви використовуєте jQuery та на сторінці не має помилок JavaScript.

en: Error creating user in Simplify Commerce.
uk_UA: Помилка створення користувача в Simplify Commerce.

en: Sorry, the minimum allowed order total is 0.50 to use this payment method.
uk_UA: Вибачте, мінімальне замовлення для даного платежу складає 0,50.

en: Customer not found
uk_UA: Клієнт не знайдений

en: %s - Order #%s
uk_UA: %s - Замовлення #%s

en: Simplify payment error: %s
uk_UA: Виправити помилку платежу: %s

en: Simplify payment approved (ID: %s, Auth Code: %s)
uk_UA: Платіж Simplify підтверджено (ID: %s, Код Авторизації: %s)

en: Simplify payment declined
uk_UA: Платіж Simplify відхилено

en: Payment was declined - please try another card.
uk_UA: Платіж було відхилено - будь ласка, скористуйтеся іншою карткою.

en: Simplify Transaction Failed (%s)
uk_UA: Транзакція Simplify не вдалася (%s)

en: %s - Pre-order for "%s"
uk_UA: %s - Попереднє замовлення для "%s"

en: (Order #%s)
uk_UA: (Замовлення #%s)

en: Payment was declined - the customer need to try another card.
uk_UA: Платіж було відхилено - клієнт має скористатися іншою карткою.

en: Payment was declined by Simplify Commerce.
uk_UA: Simplify Commerce не прийняв оплату.

en: Take payments via Simplify Commerce - uses simplify.js to create card tokens and the Simplify Commerce SDK. Requires SSL when sandbox is disabled.
uk_UA: Прийом платежів з Simplify Commerce - використовується simplify.js, щоб створювати карткові ключі, та Simplify Commerce SDK. Потребує SSL коли ізольоване програмне середовище вимкнено.

en: Simplify Commerce by Mastercard
uk_UA: Simplify Commerce від Mastercard

en: Getting started
uk_UA: Початок роботи

en: Simplify Commerce is your merchant account and payment gateway all rolled into one. Choose Simplify Commerce as your WooCommerce payment gateway to get access to your money quickly with a powerful, secure payment engine backed by MasterCard.
uk_UA: Simplify Commerce - це Ваш аккаунт продавця та платіжний гейтвей, все в одному. Оберіть Simplify Commerce у якості Вашого платіжного гейтвею WooCommerce, щоб отримувати Ваші гроші швидше, за допомогою потужного, безпечного двигуна, який має підтримку MasterCard.

en: Sign up for Simplify Commerce
uk_UA: Зареєструйтеся в Simplify Commerce

en: Learn more
uk_UA: Докладніше

en: Simplify Commerce Error: Simplify commerce requires PHP 5.3 and above. You are using version %s.
uk_UA: Помилка Simplify Commerce: Simplify Commerce потребує версію PHP 5.3 або вище. Ви використовуєте вєрсію %s.

en: Simplify Commerce Error: Please enter your public and private keys
uk_UA: Помилка Simplify Commerce: Будь ласка, введіть Ваші публічні та приватні ключі.

en: Simplify Commerce is enabled, but the <a href="%s">force SSL option</a> is disabled; your checkout may not be secure! Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate - Simplify Commerce will only work in sandbox mode.
uk_UA: Simplify Commerce увімкнена, але <a href="%s">примусова опція SSL</a> відключена; Ваш розрахунок може не бути безпечним! Будь ласка увімкніть SSL та переконайтеся, що Ваш сервер має дійсний SSL сертифікат - Simplify Commerce буде працювати лише в режимі ізольованого програмного середовища.

en: Enable Simplify Commerce
uk_UA: Вімкнути Simplify Commerce

en: Credit card
uk_UA: Кредитна картка

en: Payment Mode
uk_UA: Форма оплати

en: Enable Hosted Payments
uk_UA: Включити Хостед-оплату

en: Standard will display the credit card fields on your store (SSL required). %1$s Hosted Payments will display a Simplify Commerce modal dialog on your store (if SSL) or will redirect the customer to Simplify Commerce hosted page (if not SSL). %1$s Note: Hosted Payments need a new API Key pair with the hosted payments flag selected. %2$sFor more details check the Simplify Commerce docs%3$s.
uk_UA: Стандартно будуть відображені поля кредитної картки у вашому магазині (потрібно SSL). %1$s \"Хостерні\" платежі будуть відображати модальний діалог Simplify Commerce на сторінці вашого сайту (якщо є SSL) або перенаправляти покупця на сторінку Simplify Commerce (якщо немає SSL). %1$s Замітка: \"Хостерні\" платежі вимагають нового ключа API в парі з відміткою \"Хостерний\" платежів в налаштуваннях. %2$sПодробності в документах Simplify Commerce%3$s..

en: Hosted Payments
uk_UA: Хостед-оплата

en: Modal Color
uk_UA: Модальний колір

en: Set the color of the buttons and titles on the modal dialog.
uk_UA: Виберіть колір кнопок і заголовків на модальному вікні.

en: Sandbox
uk_UA: Ізольоване програмне середовище

en: Enable Sandbox Mode
uk_UA: Включити режим ізольованого програмного середовище

en: Place the payment gateway in sandbox mode using sandbox API keys (real payments will not be taken).
uk_UA: Розташуйте платіжний гейтвей в режимі ізольованого програмного середовища за допомогою ключів API (реальні платежі прийматися не будуть).

en: Sandbox Public Key
uk_UA: Публічний ключ ізольованного програмного середовища

en: Get your API keys from your Simplify account: Settings > API Keys.
uk_UA: Отримайте Ваші ключі API з Вашого аккаунту Simplify: Налаштування > Ключі API.

en: Sandbox Private Key
uk_UA: Приватний ключ ізольованого програмного середовища

en: Public Key
uk_UA: Публічний ключ

en: Private Key
uk_UA: Приватний ключ

en: TEST MODE ENABLED. Use a test card: %s
uk_UA: УВІМКНЕНО РЕЖИМ ТЕСТУВАННЯ. Використовуйте тестову картку: %s

en: Expiry Month
uk_UA: Місяць терміну дії

en: Expiry Year
uk_UA: Рік терміну дії

en: is invalid
uk_UA: недійсний

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with credit card using Simplify Commerce by MasterCard.
uk_UA: Спасибі за ваше замовлення, будь ласка, натисніть на кнопку нижче, щоб оплатити за допомогою кредитної карти за допомогою Спрощення процедур торгівлі шляхом MasterCard.

en: Pay Now
uk_UA: Оплатити зараз

en: Cancel order &amp; restore cart
uk_UA: Відмінити замовлення &amp; відновити кошик

en: Refund was declined.
uk_UA: Повернення грошей було відхилено

en: %s - Subscription for "%s"
uk_UA: %s - Підписка на "%s"

en: Flat Rate
uk_UA: Єдина ставка

en: Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
uk_UA: Фіксована вартість доставки дозволяє стягувати фіксовану ставку для доставки.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
uk_UA: Введіть вартість (вкл. ПДВ) або суму, наприклад <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
uk_UA: Підтримуються наступні наповнювачі: <code>[qty]</code> = Кількість позицій, <code>[cost]</code> = ціна позиції, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Відсоток на основі плати.

en: Enable this shipping method
uk_UA: Включити цей спосіб доставки

en: Method Title
uk_UA: Назва способу

en: Availability
uk_UA: Доступність

en: All allowed countries
uk_UA: Всі дозволені країни

en: Specific Countries
uk_UA: Визначені країни

en: Select some countries
uk_UA: Виберіть деякі країни

en: Tax Status
uk_UA: Стан податків

en: Taxable
uk_UA: Неоподатковуваний

en: Cost
uk_UA: Ціна

en: Shipping Class Costs
uk_UA: Витрати класу вантажу

en: These costs can optionally be added based on the %sproduct shipping class%s.
uk_UA: Ці витрати можуть бути необов'язково додані на основі %sproduct shipping class%s.

en: "%s" Shipping Class Cost
uk_UA: Вартість класу доставки

en: N/A
uk_UA: Н/Д

en: No Shipping Class Cost
uk_UA: Безкоштовна доставка

en: Calculation Type
uk_UA: Тип підрахунку

en: Per Class: Charge shipping for each shipping class individually
uk_UA: Для класу: Завантаження перевезення для кожного класу вантажу окремо

en: Per Order: Charge shipping for the most expensive shipping class
uk_UA: Для замовлення: Завантаження вантажу для найдорожчого класу вантажу

en: Additional Rates
uk_UA: Додаткові тарифи

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
uk_UA: Ці тарифи - це додаткові варіанти доставки з додатковими витратами (на основі єдиної ставки).

en: One per line: Option Name | Additional Cost [+- Percents] | Per Cost Type (order, class, or item) Example: <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
uk_UA: По одному в кожному рядку: Назва опції | Додаткова вартість [± Відсотки] | Вид додавання вартості (замовлення, клас, або товар) Приклад:<code>Пріоритетна доставка | 6.95 [+ 0.2%] | замовлення</code>.

en: Option Name | Additional Cost [+- Percents%] | Per Cost Type (order, class, or item)
uk_UA: Опція Ім'я | Додаткова Ціна [+ - Відсотки%] | За Тип Затрат (замовлення, клас, чи елемент)

en: Free Shipping
uk_UA: Безкоштовна доставка

en: Enable Free Shipping
uk_UA: Безкоштовна доставка включена

en: Method availability
uk_UA: Доступність способу

en: Free Shipping Requires...
uk_UA: Безкоштовна доставка вимагає...

en: A valid free shipping coupon
uk_UA: Діючий купон на безкоштовну доставку

en: A minimum order amount (defined below)
uk_UA: Мінімальна сума замовлення (встановлюється нижче)

en: A minimum order amount OR a coupon
uk_UA: Мінімальна сума замовлення АБО купон

en: A minimum order amount AND a coupon
uk_UA: Мінімальна сума замовлення ТА купон

en: Minimum Order Amount
uk_UA: Мінімальна сума замовлення

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
uk_UA: Клієнти повинні витратити цю суму, щоб отримати безкоштовну доставку (якщо опція включена вище).

en: International Flat Rate
uk_UA: Міжнародна фіксована вартість

en: International Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
uk_UA: Міжнародний фіксована вартість доставки дозволяє стягувати фіксовану ставку для доставки.

en: Selected countries
uk_UA: Обрані країни

en: Excluding selected countries
uk_UA: Крім обраних країн

en: Local Delivery
uk_UA: Місцева доставка

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
uk_UA: Місцева доставка це простий спосіб доставки замовлень локально. Наприклад, в межах одного міста.

en: Enable
uk_UA: Включити

en: Enable local delivery
uk_UA: Включити місцеву доставку

en: Fee Type
uk_UA: Тип оплати

en: How to calculate delivery charges
uk_UA: Як розраховувати вартість доставки

en: Fixed amount
uk_UA: Фіксована ставка

en: Percentage of cart total
uk_UA: Відсоток від вартості кошику

en: Fixed amount per product
uk_UA: Фіксована ставка за одиницю товару

en: Delivery Fee
uk_UA: Вартість доставки

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
uk_UA: Яку плату ви хочете отримувати за місцеву доставку? Не звертайте увагу, якщо доставка безкоштовна. Залиште порожнім, щоб відключити.

en: Allowed Zip/Post Codes
uk_UA: Дозволити поштовий індекс

en: What zip/post codes are available for local delivery?
uk_UA: Який індекс / поштовий коди доступні для локальної доставки?

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
uk_UA: Розділяйте код комами. Допустимі знаки підстановки, наприклад: <code> P*</code> відповідатиме поштовим індексом PE30. Також допустимі шаблони, наприклад: <code>NG1 ___</code> відповідатиме NG1 1AA, але не NG10 1AA.

en: Local Pickup
uk_UA: Самовивоз

en: Local pickup is a simple method which allows customers to pick up orders themselves.
uk_UA: Самовивіз - спосіб доставки, при якому покупець забрати замовлення самостійно.

en: Enable local pickup
uk_UA: Включити самовивоз

en: What zip/post codes are available for local pickup?
uk_UA: Які поштові відділення доступні для місцевої доставки?

en: Shipping costs updated.
uk_UA: Витрати з транспортування оновлюються.

en: Invalid order. If you have an account please log in and try again.
uk_UA: Невірний порядок. Якщо у вас є аккаунт, будь ласка увійдіть і спробуйте ще раз.

en: My Account
uk_UA: Мій обліковий запис

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
uk_UA: Це замовлення&rsquo;s статус якого є &ldquo;%s&rdquo;&mdash; не може бути оплачене. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо вам потрібна допомога.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
uk_UA: На жаль, це замовлення є недійсним і не можуть бути оплаченим.

en: Order Number:
uk_UA: Номер замовлення:

en: Date:
uk_UA: Дата:

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
uk_UA: Суми замовлення були оновлені. Будь ласка, підтвердіть своє замовлення, натиснувши на кнопку Розмістити замовлення на нижній частині сторінки.

en: Your password has been reset.
uk_UA: Ваш пароль був скинутий.

en: Log in
uk_UA: Логін

en: Enter a username or e-mail address.
uk_UA: Введіть ім'я користувача або e-mail.

en: Invalid username or e-mail.
uk_UA: Невірне ім'я користувача або адресу електронної пошти.

en: Password reset is not allowed for this user
uk_UA: Відновлення пароля не допускається для цього користувача

en: Check your e-mail for the confirmation link.
uk_UA: Перевірте вашу електронну пошту для зв'язку з підтвердженням.

en: Invalid key
uk_UA: Невірний ключ

en: Add a new payment method.
uk_UA: Додати новий спосіб оплати.

en: Please enter a valid order ID
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсний Номер замовлення

en: Please enter a valid order email
uk_UA: Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти

en: Sorry, we could not find that order ID in our database.
uk_UA: На жаль, ми не змогли знайти цей номер замовлення в нашій базі даних.

en: Order Fully Refunded
uk_UA: Замовлення повністю оплачене

en: Select
uk_UA: Вибір

en: Text
uk_UA: Текст

en: This product is protected and cannot be purchased.
uk_UA: Цей продукт захищений і не можуть бути придбано.

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
uk_UA[0]: %s доданий в корзину.
uk_UA[1]: %s додано в корзину.
uk_UA[2]: %s додані в корзину.

en: Continue Shopping
uk_UA: Продовжити покупки

en: and
uk_UA: та

en: Coupon:
uk_UA: Купон:

en: Free shipping coupon
uk_UA: Безкоштовна доставка по купону

en: [Remove]
uk_UA: [Прибрати]

en: Free
uk_UA: Безкоштовно

en: Order &ndash; %s
uk_UA: Замовлення &ndash; %s

en: Invalid order status
uk_UA: Невірний статус замовлення

en: Invalid order ID
uk_UA: Невірний ID замовлення

en: United Arab Emirates Dirham
uk_UA: Дирхам ОАЕ

en: Argentine Peso
uk_UA: Аргентинський Песо

en: Australian Dollars
uk_UA: Австралійський долар

en: Bangladeshi Taka
uk_UA: Бангладеш Така

en: Brazilian Real
uk_UA: Бразильський реал

en: Bulgarian Lev
uk_UA: Болгарський лев

en: Canadian Dollars
uk_UA: Канадський долар

en: Chilean Peso
uk_UA: Чилійське песо

en: Chinese Yuan
uk_UA: Китайська ієна

en: Colombian Peso
uk_UA: Колумбійський песо

en: Czech Koruna
uk_UA: Чеська крона

en: Danish Krone
uk_UA: Дацька крона

en: Dominican Peso
uk_UA: Домініканський песо

en: Euros
uk_UA: Євро

en: Hong Kong Dollar
uk_UA: Гонконгський долар

en: Croatia kuna
uk_UA: Хорватія кун

en: Hungarian Forint
uk_UA: Угорський форинт

en: Icelandic krona
uk_UA: Ісландська крона

en: Indonesia Rupiah
uk_UA: Індонезійська рупія

en: Indian Rupee
uk_UA: Індійська рупія

en: Nepali Rupee
uk_UA: Непальській рупі

en: Israeli Shekel
uk_UA: Ізраїльський шекель

en: Japanese Yen
uk_UA: Японська ієна

en: Lao Kip
uk_UA: Лаоський кіп

en: South Korean Won
uk_UA: Південнокорейська вона

en: Malaysian Ringgits
uk_UA: Малайзійський рінггіт

en: Mexican Peso
uk_UA: Мексиканське песо

en: Nigerian Naira
uk_UA: Нігерійська найра

en: Norwegian Krone
uk_UA: Норвезька крона

en: New Zealand Dollar
uk_UA: Новозеландський долар

en: Paraguayan Guaraní
uk_UA: Парагвайський гуарані

en: Philippine Pesos
uk_UA: Філіппінське песо

en: Polish Zloty
uk_UA: Польський злотий

en: Pounds Sterling
uk_UA: Фунти стерлінгів

en: Romanian Leu
uk_UA: Румунський лей

en: Russian Ruble
uk_UA: Російський рубль

en: Singapore Dollar
uk_UA: Сінгапурський долар

en: South African rand
uk_UA: Південно-африканський ранд

en: Swedish Krona
uk_UA: Шведська крона

en: Swiss Franc
uk_UA: Швейцарський франк

en: Taiwan New Dollars
uk_UA: Новий тайванський долар

en: Thai Baht
uk_UA: Тайський бат

en: Turkish Lira
uk_UA: Турецька ліра

en: Ukrainian Hryvnia
uk_UA: Українська гривня

en: US Dollars
uk_UA: Долари США

en: Vietnamese Dong
uk_UA: В'єтнамський донг

en: Egyptian Pound
uk_UA: Єгипетський фунт

en: Cart Discount
uk_UA: Зни

en: Cart % Discount
uk_UA: Знижка по кошику у %

en: Product Discount
uk_UA: Знижка на товар

en: Product % Discount
uk_UA: Знижка по товару у %

en: The shop_order_status taxonomy is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
uk_UA: Таксономія shop_order_status більше не використовується в WooCommerce 2.2! Ви маєте використовувати WooCommerce post_status замість неї, <a href="%s">читайте більше тут...</a>

en: The "publish" order status is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
uk_UA: Статус замовлення "опубліковане" більше не використовується в WooCommerce 2.2! Ви маєте використовувати новий статус WooCommerce post_status замість нього, <a href="%s">читайте більше тут...</a>

en: This function should not be called before woocommerce_init.
uk_UA: Ця функція не повинна бути викликана перед woocommerce_init.

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
uk_UA: Неоплачене замовлення скасоване - вийшов час.

en: Refund &ndash; %s
uk_UA: Повернення грошей &ndash; %s

en: Simple product
uk_UA: Звичайний товар

en: Grouped product
uk_UA: Згрупований товар

en: External/Affiliate product
uk_UA: Зовнішній/Приєднаний товар

en: Variable product
uk_UA: Варіативний продукт

en: New products
uk_UA: Нові товари

en: New products added to %s
uk_UA: Нові товари додано до %s

en: New products tagged %s
uk_UA: Нові товари помічені %s

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
uk_UA: Це демо версія магазину. Лише для тестування можливостей &mdash; замовлення не будуть виконуватись.

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: Результати пошуку: &ldquo;%s&rdquo;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
uk_UA: &nbsp;&ndash; сторінка %s

en: Default sorting
uk_UA: Сортування за замовчуванням

en: Sort by popularity
uk_UA: За популярністтю

en: Sort by average rating
uk_UA: За середнім рейтингом

en: Sort by newness
uk_UA: За новизною

en: Sort by price: low to high
uk_UA: За ціною: від низької до високої

en: Sort by price: high to low
uk_UA: За ціною: від високої до низької

en: Additional Information
uk_UA: Додаткова інформація

en: Reviews (%d)
uk_UA: Відгуки (%d)

en: Use $args argument as an array instead. Deprecated argument will be removed in WC 2.2.
uk_UA: Використовуйте $args аргумент у вигляді масиву замість. Застаріле аргумент буде видалений в WC 2.2.

en: Place order
uk_UA: Розмістити замовлення

en: Select a country&hellip;
uk_UA: Обреіть країну&hellip;

en: Update country
uk_UA: Оновити країну

en: Select a state&hellip;
uk_UA: Оберіть країну&hellip;

en: Choose an option
uk_UA: Оберіть варіант

en: Select a category
uk_UA: Оберіть категорію

en: Uncategorized
uk_UA: Без категорії

en: An account is already registered with your email address. Please login.
uk_UA: Обліковий запис з вашою електронною адресою вже зареєстровано. Будь ласка увійдіть.

en: Please enter a valid account username.
uk_UA: Будь ласка, введіть ім'я користувача облікового запису.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
uk_UA: Обліковий запис з цим ім'ям вже зареєстрований. Буль ласка, оберіть інше.

en: Please enter an account password.
uk_UA: Введіть пароль облікового запису.

en: ERROR
uk_UA: ПОМИЛКА

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
uk_UA: Не можете зареєструйтеся&hellip; Будь ласка, повідомте нам, якщо це проблема повториться.

en: Active
uk_UA: Активний

en: Paused
uk_UA: Призупинено

en: Disabled
uk_UA: Заблокованний

en: Display the user's Cart in the sidebar.
uk_UA: Відображення Кошика користувача на боковій панелі.

en: WooCommerce Cart
uk_UA: Кошик WooCommerce

en: Cart
uk_UA: Кошик

en: Hide if cart is empty
uk_UA: Приховувати якщо кошик порожній

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
uk_UA: Показує активні багаторівневі nav фільтри так, що користувачі можуть бачити і деактивувати їх.

en: WooCommerce Layered Nav Filters
uk_UA: Фільт багаторівневої навігації WooCommerce

en: Active Filters
uk_UA: Активні фільтри

en: Remove filter
uk_UA: Прибрати фільтр

en: Min
uk_UA: Мінімум

en: Max
uk_UA: Максимум

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
uk_UA: Показує користувальницький атрибут у віджеті, який дозволяє звузити список продуктів при перегляді категорій товарів.

en: WooCommerce Layered Nav
uk_UA: WooCommerce багаторівнева навігація

en: Filter by
uk_UA: Фільтр по

en: Attribute
uk_UA: Атрибут

en: Display type
uk_UA: Тип відображення

en: List
uk_UA: Список

en: Dropdown
uk_UA: Випадаюче меню

en: Query type
uk_UA: Тип запиту

en: AND
uk_UA: ТА

en: OR
uk_UA: АБО

en: Any %s
uk_UA: Будь-який %s

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
uk_UA: Показує віджет фільту зі слайдером ціни, який дозволяє звузити список продуктів, що відображатимуться при перегляді категорій товарів.

en: WooCommerce Price Filter
uk_UA: WooCommerce Фільтр по ціні

en: Filter by price
uk_UA: Фільтр по ціні

en: Min price
uk_UA: Мінімальна ціна

en: Max price
uk_UA: Максимальна ціна

en: Filter
uk_UA: Фільтр

en: Price:
uk_UA: Ціна:

en: A list or dropdown of product categories.
uk_UA: Список або випадаюче меню категорій товару.

en: WooCommerce Product Categories
uk_UA: Категорії товарів WooCommerce

en: Order by
uk_UA: Сортування по

en: Category Order
uk_UA: Порядок категорії

en: Show as dropdown
uk_UA: Відображати як випадаюче меню

en: Show product counts
uk_UA: Показувати лічильники товарів

en: Show hierarchy
uk_UA: Відображати ієрархію

en: Only show children of the current category
uk_UA: Тільки дітей поточної категорії

en: No product categories exist.
uk_UA: Не існує категорій товарів.

en: A Search box for products only.
uk_UA: Пошукове поле для пошуку лише по товарах.

en: WooCommerce Product Search
uk_UA: Пошук по товарах WooCommerce

en: Your most used product tags in cloud format.
uk_UA: Товарні мітки, що найчастіше використовуються у форматі хмаринки тегів.

en: WooCommerce Product Tags
uk_UA: WooCommerce мітки товару

en: Display a list of your products on your site.
uk_UA: Відображає список ваших продуктів на вашому сайті.

en: WooCommerce Products
uk_UA: WooCommerce Продукти

en: Number of products to show
uk_UA: Кількість продуктів, щоб показати

en: Show
uk_UA: Показати

en: All Products
uk_UA: Всі продукти

en: Featured Products
uk_UA: Рекомендовані товари

en: On-sale Products
uk_UA: On-продажу Продукти

en: Date
uk_UA: Дата

en: Price
uk_UA: Ціна

en: Random
uk_UA: Випадкова

en: Sales
uk_UA: Продажі

en: Hide free products
uk_UA: Приховувати безкоштовні товари

en: Show hidden products
uk_UA: Показати приховані продукти

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
uk_UA: Показувати список останніх відгуків на вашому сайті.

en: WooCommerce Recent Reviews
uk_UA: WooCommerce останні відгуки

en: Recent Reviews
uk_UA: Останні відгуки

en: Number of reviews to show
uk_UA: Кількість відгуків показати

en: Display a list of recently viewed products.
uk_UA: Відображати список нещодавно переглянутих товарів.

en: WooCommerce Recently Viewed
uk_UA: WooCommerce Недавно Переглянуті

en: Recently Viewed Products
uk_UA: Недавно переглянуті продукти

en: Display a list of your top rated products on your site.
uk_UA: Відображає список ваших продуктів найпопулярніших на Вашому сайті.

en: WooCommerce Top Rated Products
uk_UA: WooCommerce товари з найвищим рейтингом.

en: Top Rated Products
uk_UA: Товари з найвищим рейтингом

en: %s would like to connect to your store
uk_UA: %s хотів би приєднати до вашого магазину

en: This will give "%s" <strong>%s</strong> access which will allow it to:
uk_UA: Це дає "%s" <strong>%s</strong> права що дозволить його:

en: Logged in as %s
uk_UA: Ввійшли як %s

en: Logout
uk_UA: Вихід

en: Approve
uk_UA: Затвердити

en: Deny
uk_UA: Заперечувати

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or %2$scancel and return to %1$s%3$s
uk_UA: Для приєднання до %1$s ви маєте ввійти. Увійти в магазин нижче, або %2$s скасуйте і поверніться до %1$s%3$s

en: Username or email address
uk_UA: Ім'я користувача або адреса електронної пошти

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Application Authentication Request
uk_UA: Запит аутентифікації додатку

en: Your cart is currently empty.
uk_UA: Ваш кошик порожній.

en: Return To Shop
uk_UA: Повернення в магазин

en: Shipping #%d
uk_UA: Доставка #%d

en: Shipping
uk_UA: Доставка

en: Please use the shipping calculator to see available shipping methods.
uk_UA: Скористайтеся доставки калькулятор, щоб побачити доступні методи доставки.

en: Please continue to the checkout and enter your full address to see if there are any available shipping methods.
uk_UA: Будь ласка, продовжуйте перевірку і введіть свою повну адресу, щоб побачити, чи є в наявності методів доставки.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
uk_UA: Будь ласка, введіть ваші дані, щоб побачити доступні методи доставки.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
uk_UA: Немає доступних методів доставки. Будь ласка, перевірте вказану вами адресу або зв'яжіться з керівництвом сайту для отримання підтримки.

en: Cart Totals
uk_UA: Всього

en: Subtotal
uk_UA: Попередній підсумок

en: Total
uk_UA: Всього

en:  (taxes estimated for %s)
uk_UA:  (Податки оцінюється для %s )

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
uk_UA: Примітка: Доставка та податки розраховуються%s та будуть оновлені під час оформлення виходячи з інформації про доставку та оплату.

en: Quantity
uk_UA: Кількість

en: Remove this item
uk_UA: Видалити цей елемент

en: Coupon code
uk_UA: Код купона

en: Apply Coupon
uk_UA: Використати купон

en: Update Cart
uk_UA: Оновити кошик

en: You may be interested in&hellip;
uk_UA: Вас може зацікавити &hellip;

en: No products in the cart.
uk_UA: У кошику немає товарів.

en: Checkout
uk_UA: Оформлення

en: Proceed to Checkout
uk_UA: Оформити замовлення

en: Calculate Shipping
uk_UA: Порахувати доставку

en: State / county
uk_UA: Країна

en: City
uk_UA: Місто

en: Update Totals
uk_UA: Оновити підсумок

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
uk_UA: Є деякі проблеми з товарами у Вашому кошику (див. вище). Будь ласка, поверніться на сторінку кошика і вирішіть ці проблеми перед оформленням заявки.

en: Return To Cart
uk_UA: Повернутися до кошика

en: Billing &amp; Shipping
uk_UA: Оплата і Доставка

en: Billing Details
uk_UA: Деталі рахунку

en: Create an account?
uk_UA: Створити обліковий запис?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
uk_UA: Створити обліковий запис, ввівши наступні дані нижче. Якщо ви постійний покупець, Ви повинні увійти у верхній частині сторінки.

en: You must be logged in to checkout.
uk_UA: Вам потрібно увійти в систему, щоб оформити замовлення.

en: Your order
uk_UA: Ваше замовлення

en: Have a coupon?
uk_UA: Маєте купон?

en: Click here to enter your code
uk_UA: Натисніть тут щоб ввести код

en: Returning customer?
uk_UA: Постійний клієт?

en: Click here to login
uk_UA: Натисніть тут щоб увійти

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
uk_UA: Якщо ви купували у нас раніше, будь ласка введіть Ваші дані нажче. Якщо Ви новий клієнт будь ласка заповніть розділи Оплати та Доставки.

en: Qty
uk_UA: К-ть

en: Totals
uk_UA: Підсумок

en: Payment
uk_UA: Оплата

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
uk_UA: На жаль, здається, що немає доступних методів оплати для вашого місця розташування. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо вам потрібна допомога або ви хочете зробити додаткові приготування.

en: Pay for order
uk_UA: Оплатити замовлення

en: Ship to a different address?
uk_UA: Доставити за іншою адресою?

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
uk_UA: Будь ласка, введіть ваші дані, щоб побачити доступні методи оплати.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
uk_UA: На жаль, здається, що немає доступних методів оплати для вашої держави. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо вам потрібна допомога або ви хочете зробити додаткові приготування.

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
uk_UA: Оскільки ваш браузер не підтримує JavaScript, або він відключений, переконайтеся, що ви клацніть <їх> Update Підсумки </ EM> кнопка перед оформленням замовлення. Ви можете доручити більше ніж в розмірі, зазначеному вище, якщо ви не в змозі зробити це.

en: Update totals
uk_UA: Оновоти підсумок

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
uk_UA: Я прочитав і приймаю <a href="%s" target="_blank">умови та правила</a>

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
uk_UA: На жаль, Ваше замовлення не може бути оброблене. Банк відмовив у транзакції.

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
uk_UA: Будь ласка намагайтеся покупку ще раз або перейти на сторінку вашого рахунку.

en: Please attempt your purchase again.
uk_UA: Будь ласка спробуйте повторити покупку ще раз.

en: Pay
uk_UA: Оплата

en: Thank you. Your order has been received.
uk_UA: Дякуємо. Ваше замовлення було отримане.

en: The order #%d from %s has been cancelled. The order was as follows:
uk_UA: Замовлення #%d від %s було скасовано. Замовлення було таким:

en: Order: %s
uk_UA: Замовлення: %s

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
uk_UA: Ви отримали замовлення від %s. Деталі замовлення:

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
uk_UA: Привіт. Ваше нещодавнє замовлення від %s було завершено. Деталі Вашого замовлення, наведені нижче для вашої довідки:

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
uk_UA: Замовлення було створено для вас на %s. Щоб заплатити за це замовлення, будь ласка, використовуйте це посилання: %s

en: pay
uk_UA: оплата

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
uk_UA: Спасибі за створення облікового запису на %s . Ваше ім'я користувача <strong>%s</strong>.

en: Your password has been automatically generated: <strong>%s</strong>
uk_UA: Ваш пароль був автоматично: <strong>%s</strong>

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
uk_UA: Ви можете отримати доступ площа облікового запису, щоб переглянути ваші замовлення і змінити пароль тут: %s .

en: Hello, a note has just been added to your order:
uk_UA: Примітку, щойно було додано до Вашого замовлення:

en: For your reference, your order details are shown below.
uk_UA: Для довідки, ваші деталі замовлення, наведені нижче.

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
uk_UA: Ми отримали Ваше замовлення і вже опрацьовуємо його. Деталі вашого замовлення наведені нижче:

en: Hi there. Your order on %s has been partially refunded.
uk_UA: Привіт. Ваше замовлення на %S було частково оплачено.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded.
uk_UA: Привіт. Ваше замовлення на %S було оплачено.

en: Amount Refunded
uk_UA: Сума до сплати

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
uk_UA: Хто просив, що пароль скидається на наступний рахунок:

en: Username: %s
uk_UA: Ім'я користувача: %s

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
uk_UA: Якщо це була помилка, просто ігнорувати цей лист і нічого не відбудеться.

en: To reset your password, visit the following address:
uk_UA: Щоб скинути пароль, перейдіть за цією адресою:

en: Click here to reset your password
uk_UA: Натисніть тут, щоб скинути пароль

en: Billing address
uk_UA: Адреса для рахунків

en: Shipping address
uk_UA: Адреса доставки

en: Order number: %s
uk_UA: Номер для замовлення: %s

en: View order: %s
uk_UA: Переглянути замовлення: %s

en: You have received an order from %s.
uk_UA: Ви отримали замовлення від %s.

en: Your password is <strong>%s</strong>.
uk_UA: Ваш пароль є <strong>%s</strong>.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded. Your order details are shown below for your reference:
uk_UA: Привіт. Ваше замовлення на %S було оплачене. Деталі замовлення наведені нижче для довідки:

en: Quantity: %s
uk_UA: Кількість: %s

en: Cost: %s
uk_UA: Ціна: %s

en: Username or email
uk_UA: Ім'я користувача або email

en: Remember me
uk_UA: Запам'ятати мене

en: Lost your password?
uk_UA: Забули пароль?

en: No products were found matching your selection.
uk_UA: Немає товарів не були знайдені по свій вибір.

en: Showing the single result
uk_UA: Відображається єдиний результат

en: Showing all %d results
uk_UA: Відображаються всі %d результати

en: Sale!
uk_UA: Акція

en: Sorry, it seems that there are no payment methods which support adding a new payment method. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
uk_UA: На жаль, здається, що немає способи оплати, які дозволяють додавати новий спосіб оплати. Будь ласка, зв'яжіться з нами, якщо вам потрібна допомога або ви хочете зробити додаткові приготування.

en: First name
uk_UA: Ім'я

en: Last name
uk_UA: Прізвище

en: Email address
uk_UA: Електронна пошта

en: Password Change
uk_UA: Зміна паролю

en: Current Password (leave blank to leave unchanged)
uk_UA: Поточний пароль (залиште чистим, щоб не змінювати)

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
uk_UA: Новий пароль (залиште чистим, щоб не змінювати)

en: Confirm New Password
uk_UA: Підтвердити новий пароль

en: Save changes
uk_UA: Зберегти зміни

en: Billing Address
uk_UA: Адреса для рахунків

en: Shipping Address
uk_UA: Адреса доставки

en: Save Address
uk_UA: Зберегти адреси

en: Register
uk_UA: Реєстрація

en: Username
uk_UA: Ім'я користувача

en: Anti-spam
uk_UA: Анти-спам

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
uk_UA: Загубили пароль? Будь ласка, введіть ім'я користувача або e-mail адресу. Ви отримаєте посилання для зміни пароля на свою електронну пошту.

en: Enter a new password below.
uk_UA: Введіть новий пароль нище.

en: New password
uk_UA: Новий пароль

en: Re-enter new password
uk_UA: Новий пароль ще раз

en: Reset Password
uk_UA: Скинути пароль

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: Hello <strong>%1$s</strong> (not %1$s? <a href="%2$s">Sign out</a>).
uk_UA: Привіт <strong>%s</strong>. (не %1$s? <a href="%2$s">Вихід </a>).

en: From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">edit your password and account details</a>.
uk_UA: Від вашої приладовій панелі управління Ви можете переглянути ваші останні замовлення, керувати адреси доставки і білінгу і <a href="%s">зміна пароля і рахунки докладніше</a>.

en: My Addresses
uk_UA: Мої адреси

en: My Address
uk_UA: Моя адреса

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
uk_UA: Вказані адреси будуть використовуватися на сторінці оформлення замовлення за замовчуванням.

en: You have not set up this type of address yet.
uk_UA: Ви вже встановили цю адресу.

en: Available Downloads
uk_UA: Доступні завантаження

en: %s download remaining | %s downloads remaining
uk_UA[0]: %s скачувать залишилось
uk_UA[1]: %s скачувать залишилось
uk_UA[2]: %s скачувать залишилось

en: Recent Orders
uk_UA: Останні замовлення

en: Status
uk_UA: Стан

en: Order Number
uk_UA: Номер замовлення

en: %s for %s item | %s for %s items
uk_UA[0]: %s для %s пункту
uk_UA[1]: %s для %s пункту
uk_UA[2]: %s для %s пункту

en: Cancel
uk_UA: Відмінити

en: View
uk_UA: Перегляд

en: Order #<mark class="order-number">%s</mark> was placed on <mark class="order-date">%s</mark> and is currently <mark class="order-status">%s</mark>.
uk_UA: Замовлення #<mark class="order-number">%s</mark> було переміщено до < mark class="order-date">%s</mark> і на даний момент <mark class="order-status">%s</mark>

en: Order Updates
uk_UA: Оновлення Замовити

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
uk_UA: Для відстеження вашого замовлення, будь ласка, введіть ID вашого замовлення в поле нижче і натисніть кнопку "Відстеження". Ви знайдете його в квитанції, яка була відправлена вам по електронній пошті.

en: Order ID
uk_UA: Номер замовлення

en: Found in your order confirmation email.
uk_UA: Знайдіть у листі, що підтвердив Ваше замовлення.

en: Billing Email
uk_UA: Адреса електронної пошти

en: Email you used during checkout.
uk_UA: Email, що Ви використовували під час оформлення.

en: Track
uk_UA: Відстежити

en: Order Again
uk_UA: Замовити ще раз

en: Customer Details
uk_UA: Інформація про клієнта

en: Note:
uk_UA: Примітка:

en: Telephone:
uk_UA: Телефон:

en: Order Details
uk_UA: Деталі замовлення

en: Order #%s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: Замовлення #%s який був зроблений %s отримав статус &ldquo;%s&rdquo;

en: ago
uk_UA: тому

en: and was completed
uk_UA: і було закінчено

en:  ago
uk_UA: тому

en: Search for:
uk_UA: Пошук:

en: This product is currently out of stock and unavailable.
uk_UA: Цього товару зараз немає в наявності.

en: Clear selection
uk_UA: Очистити вибір

en: SKU:
uk_UA: Артикул:

en: Category: | Categories:
uk_UA[0]: Категорія:
uk_UA[1]: Категорія:
uk_UA[2]: Категорія:

en: Tag: | Tags:
uk_UA[0]: Мітка:
uk_UA[1]: Мітки:
uk_UA[2]: Мітки:

en: Weight
uk_UA: Вага

en: Dimensions
uk_UA: Розміри упаковки

en: out of %s5%s
uk_UA: з %s5%s

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
uk_UA[0]: засноване на %s оцінці покупця
uk_UA[1]: засноване на %s оцінках покупців
uk_UA[2]: засноване на %s оцінках покупців

en: %s customer review | %s customer reviews
uk_UA[0]: %s відгук клієнта
uk_UA[1]: %s відгуків клієнта
uk_UA[2]: %s відгуків клієнта

en: Related Products
uk_UA: Пов'язані товари

en: Rated %d out of 5
uk_UA: Рейтинг %d з 5

en: Your comment is awaiting approval
uk_UA: Ваш коментар очікує схвалення

en: verified owner
uk_UA: Підтвержений власник

en: Product Description
uk_UA: Опис товару

en: You may also like&hellip;
uk_UA: Вам також може сподобатись&hellip;

en: %s review for %s | %s reviews for %s
uk_UA[0]: %s відгук для %s
uk_UA[1]: %s відгуків для %s
uk_UA[2]: %s відгуків для %s

en: Reviews
uk_UA: Відгуки

en: There are no reviews yet.
uk_UA: Наразі відгуків нема.

en: Add a review
uk_UA: Додати відгук

en: Be the first to review
uk_UA: Залиште відгук першим

en: Leave a Reply to %s
uk_UA: Залишити коментар до %s

en: Submit
uk_UA: Відправити

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a review.
uk_UA: Ви маєте <a href="%s">ввійти</a> для перегляду запису.

en: Your Rating
uk_UA: Ваш рейтинг

en: Rate&hellip;
uk_UA: Оцінка&hellip;

en: Perfect
uk_UA: Чудово

en: Good
uk_UA: Добре

en: Average
uk_UA: Середньо

en: Not that bad
uk_UA: Погано

en: Very Poor
uk_UA: Дуже погано

en: Your Review
uk_UA: Ваш відгук

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
uk_UA: Тільки зареєстровані користувачі, котрі купили цей товар, можуть залишити відгук.

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
uk_UA: Інструментарій електронної комерції, який допоможе вам продати будь-що. Красиво.

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
uk_UA: Грузія

[ctx: min_price]
en: From:
uk_UA: від:

[ctx: placeholder]
en: Username
uk_UA: Ім'я користувача

[ctx: placeholder]
en: Password
uk_UA: Пароль

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
uk_UA: Нотатки про ваше замовлення, спеціальні примітки про доставку тощо.

[ctx: placeholder]
en: Street address
uk_UA: Вулиця

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
uk_UA: Будинок, квартира, номер в готелі, тощо. (за бажанням)

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
uk_UA: Пошук товарів&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
uk_UA: Один з результатів доступний, натисніть enter щоб вибрати його.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
uk_UA: Доступно %qty%, використовуйте кнопки зі стрілками вгору і вниз для навігації.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
uk_UA: Збігів не знайдено

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
uk_UA: Завантаження не вдалося

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
uk_UA: Будь ласка, введіть 1 або більше символів

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
uk_UA: Будь ласка, введіть %qty% або більше символів

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
uk_UA: Будь ласка, видаліть 1 символ

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
uk_UA: Будь ласка, видаліть %qty% символів

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
uk_UA: Ви можете вибрати тільки 1 пункт

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
uk_UA: Ви можете вибрати %qty% пункти

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
uk_UA: Завантажити ще&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
uk_UA: Пошук&hellip;

[ctx: Page title]
en: Shop
uk_UA: Магазин

[ctx: Page title]
en: Cart
uk_UA: Кошик

[ctx: Page title]
en: Checkout
uk_UA: Оплата

[ctx: Page title]
en: My Account
uk_UA: Мій профіль

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
uk_UA: Категорії

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
uk_UA: Мітки

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
uk_UA: Класи доставки

[ctx: Admin menu name]
en: Products
uk_UA: Товари

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
uk_UA: Замовлення

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
uk_UA: Купони

[ctx: slug]
en: product-category
uk_UA: категорія-товарів

[ctx: slug]
en: product-tag
uk_UA: мітка-товару

[ctx: slug]
en: product
uk_UA: товар

[ctx: slug]
en: uncategorized
uk_UA: Некатегорієзована

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
uk_UA: Очікування платежу

[ctx: Order status]
en: Processing
uk_UA: Виконується

[ctx: Order status]
en: On Hold
uk_UA: Призупинено

[ctx: Order status]
en: Completed
uk_UA: Завершено

[ctx: Order status]
en: Cancelled
uk_UA: Відмінено

[ctx: Order status]
en: Refunded
uk_UA: Повернуто гроші

[ctx: Order status]
en: Failed
uk_UA: Помилка

[ctx: Tax status]
en: None
uk_UA: Немає

[ctx: Item name in quotes]
en: &ldquo;%s&rdquo;
uk_UA: &ldquo;%s&ldquo;

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
uk_UA: рахунок

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
uk_UA: доставка

[ctx: breadcrumb]
en: Home
uk_UA: Головна

[ctx: Sorting order]
en: Order
uk_UA: Замовлення

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
uk_UA: від %1$s

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
uk_UA: К-ть

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
uk_UA: Показано %1$d&ndash;%2$d з %3$d результатів

[ctx: label]
en: Search for:
uk_UA: Пошук:

[ctx: submit button]
en: Search
uk_UA: Пошук
