WooCommerce - en to mk_MK translation catalogue (281 entries)

en: &#197;land Islands
mk_MK: &#197;острови

en: Albania
mk_MK: Албанија

en: Algeria
mk_MK: Алжир

en: Andorra
mk_MK: Андора

en: Angola
mk_MK: Ангола

en: Anguilla
mk_MK: Ангуила

en: Antarctica
mk_MK: Антартик

en: Antigua and Barbuda
mk_MK: Антигва и Барбуда

en: Argentina
mk_MK: Аргентина

en: Armenia
mk_MK: Ерменија

en: Aruba
mk_MK: Аруба

en: Australia
mk_MK: Австралија

en: Austria
mk_MK: Австрија

en: Azerbaijan
mk_MK: Азербеџан

en: Bahamas
mk_MK: Бахами

en: Bahrain
mk_MK: Бахреин

en: Bangladesh
mk_MK: Бангладеш

en: Barbados
mk_MK: Барбадос

en: Belarus
mk_MK: Белорусија

en: Belgium
mk_MK: Белгија

en: Belau
mk_MK: Белау

en: Belize
mk_MK: Белизе

en: Benin
mk_MK: Бенин

en: Bermuda
mk_MK: Бермуда

en: Bhutan
mk_MK: Бутан

en: Bolivia
mk_MK: Боливија

en: Bosnia and Herzegovina
mk_MK: Босна и Херцеговина

en: Botswana
mk_MK: Боцвана

en: Brazil
mk_MK: Бразил

en: British Indian Ocean Territory
mk_MK: Британска територија на Индискиот океан

en: British Virgin Islands
mk_MK: Британски Девствени Острови

en: Brunei
mk_MK: Брунеи

en: Bulgaria
mk_MK: Бугарија

en: Burkina Faso
mk_MK: Буркина Фасо

en: Burundi
mk_MK: Бурунди

en: Cambodia
mk_MK: Камбоџа

en: Cameroon
mk_MK: Камерун

en: Canada
mk_MK: Канада

en: Cape Verde
mk_MK: Кејп Верде

en: Cayman Islands
mk_MK: Кајмански Острови

en: Central African Republic
mk_MK: Централна Африканска Република

en: Chad
mk_MK: Чад

en: Chile
mk_MK: Чиле

en: China
mk_MK: Кина

en: Christmas Island
mk_MK: Божиќни Острови

en: Colombia
mk_MK: Колумбија

en: Congo (Brazzaville)
mk_MK: Конго (Бразавил)

en: Congo (Kinshasa)
mk_MK: Конго (Киншаса)

en: Cook Islands
mk_MK: Кук Островите

en: Costa Rica
mk_MK: Коста Брава

en: Croatia
mk_MK: Хрватска

en: Cuba
mk_MK: Куба

en: Cyprus
mk_MK: Кипар

en: Czech Republic
mk_MK: Чешка

en: Denmark
mk_MK: Данска

en: Djibouti
mk_MK: Џибути

en: Dominica
mk_MK: Доминика

en: Dominican Republic
mk_MK: Доминиканска Република

en: Ecuador
mk_MK: Еквадор

en: Egypt
mk_MK: Египет

en: El Salvador
mk_MK: Ел Салвадор

en: Equatorial Guinea
mk_MK: Екваторијална Гвинеа

en: Eritrea
mk_MK: Еритреа

en: Estonia
mk_MK: Естонија

en: Ethiopia
mk_MK: Етиопија

en: Falkland Islands
mk_MK: Фолкландски острови

en: Faroe Islands
mk_MK: Фарски Острови

en: Fiji
mk_MK: Фиџи

en: Finland
mk_MK: Финска

en: France
mk_MK: Франција

en: French Guiana
mk_MK: Француска Гвинеа

en: French Polynesia
mk_MK: Француска Полинезија

en: Gabon
mk_MK: Габон

en: Gambia
mk_MK: Гамбија

en: Georgia
mk_MK: Грузија

en: Germany
mk_MK: Германија

en: Ghana
mk_MK: Гана

en: Gibraltar
mk_MK: Гиблартар

en: Greece
mk_MK: Грција

en: Greenland
mk_MK: Гренланд

en: Grenada
mk_MK: Гренада

en: Guadeloupe
mk_MK: Гвадалупе

en: Guatemala
mk_MK: Гватамала

en: Guinea
mk_MK: Гвинеа

en: Guinea-Bissau
mk_MK: Гвинеа-Бису

en: Haiti
mk_MK: Хаити

en: Honduras
mk_MK: Хондурас

en: Hong Kong
mk_MK: Хонг Конг

en: Hungary
mk_MK: Унгарија

en: Iceland
mk_MK: Исланд

en: India
mk_MK: Индија

en: Indonesia
mk_MK: Индонезија

en: Iran
mk_MK: Иран

en: Macedonia
mk_MK: Македонија

en: Granada
mk_MK: Гренада

en: Hong Kong Island
mk_MK: Хонг Конг

en: Settings
mk_MK: Нагодувања

en: Backordered
mk_MK: Нарачки на чекање

en: Free!
mk_MK: Бесплатно!

en: Discount:
mk_MK: Попуст:

en: Shipping:
mk_MK: Достава:

en: Payment Method:
mk_MK: Начин на плаќање:

en: Total:
mk_MK: Вкупно:

en: Order status changed from %s to %s.
mk_MK: Статусот на нарачката е променет од %s во %s.

en: Card Number
mk_MK: Број на картичка

en: Expiry (MM/YY)
mk_MK: Истекува (М/Г)

en: MM / YY
mk_MK: М/Г

en: Card Code
mk_MK: Кодот на картичката

en: Add to cart
mk_MK: Додади во кошничка

en: Read more
mk_MK: Прочитај повеќе

en: In stock
mk_MK: На залиха

en: Only %s left in stock
mk_MK: Само %s останати во залиха

en: (can be backordered)
mk_MK: (производот може да се стави на чекање)

en: %s in stock
mk_MK: %s на залиха

en: Available on backorder
mk_MK: Достапно за одложена нарачка

en: Out of stock
mk_MK: Нема на залиха

en: Rated %s out of 5
mk_MK: Оценето %s од 5

en: out of 5
mk_MK: од 5

en: %s parameter is missing
mk_MK: %s некој параметар недостасува

en: Consumer Key is invalid
mk_MK: Клучот на потрошувачот е невалиден

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
mk_MK: Невалиден потпис - навалидни параметри

en: Invalid Signature - signature method is invalid
mk_MK: Невалиден потпис - невалиден начин на потпис

en: Variation #%s of %s
mk_MK: Варијација #% од %

en: Consumer Key is missing
mk_MK: Недостасува клучот на потрошувачот

en: Consumer Secret is missing
mk_MK: Недостасува тајната на потрошувачот

en: Standard
mk_MK: Стандардно

en: Name
mk_MK: Име

en: Delete note
mk_MK: Избриши забелешка

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
mk_MK: Се извинуваме “%s“ не е на залиха. Ве молиме изменете ја содр
    ината во кошничката и обидете се повторно. Се извинуваме за непријатноста.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
mk_MK: Се извинуваме, немаме доволно "%s" на залиха за да ја испониме Вашата нарачка( %s на залиха). Ве молиме изменете ја количината во Вашата кошничка и обидете се повторно. Се извинуваме за непријатноста.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
mk_MK: Не можете да додаете  &quot;%s&quot; во кошничката бидејќи производот не е на залиха.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
mk_MK: Не моѓете да го додадете тоа количество на &quot;%s&quot; во кошничката бидејќи нема доволно на залиха (%s останати).

en: Account username
mk_MK: Корисничко име на сметка

en: Account password
mk_MK: Лозинка на сметка

en: Order Notes
mk_MK: Забелешки на нарачка

en: is a required field.
mk_MK: задолжително поле

en: is not a valid email address.
mk_MK: не е валидна е-маил адреса

en: is not valid. Please enter one of the following:
mk_MK: не е валидно. Вемолиме внесете едно од следниве работи:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
mk_MK: Мора да ги прифатите нашите Terms &amp; Conditions.

en: Invalid shipping method.
mk_MK: Невалиден метод на достава.

en: Invalid payment method.
mk_MK: Невалиден метод за плаќање.

en: Tax
mk_MK: Данок

en: (ex. tax)
mk_MK: (без ДДВ)

en: First Name
mk_MK: Име

en: Last Name
mk_MK: Презиме

en: Country
mk_MK: Држава

en: Address
mk_MK: Адреса

en: Town / City
mk_MK: Град

en: Postcode / Zip
mk_MK: Поштенски код

en: Postcode
mk_MK: Поштенски код

en: Zip
mk_MK: Поштенски код

en: Email Address
mk_MK: е-маил

en: Phone
mk_MK: Телефон

en: Email
mk_MK: е-маил

en: Customer details
mk_MK: Детали на клиентот

en: Item
mk_MK: Производ

en: Passwords do not match.
mk_MK: Лозинките не се совпаѓаат.

en: Customer
mk_MK: Клиент

en: Docs
mk_MK: Документи

en: (Includes %s)
mk_MK: (Вклучува %s)

en: Product Category
mk_MK: Категорија на производи

en: Product Tag
mk_MK: Ознака на производ

en: Shipping Classes
mk_MK: Класи на достава

en: Products
mk_MK: Производи

en: Product
mk_MK: Производ

en: Edit
mk_MK: Измени

en: Variations
mk_MK: Варијации

en: Orders
mk_MK: Подредувања

en: Order
mk_MK: Нарачај

en: View Order
mk_MK: Види нарачка

en: Coupons
mk_MK: Купони

en: Coupon
mk_MK: Купон

en: Enable/Disable
mk_MK: Овозможи/Оневозможи

en: Enable this email notification
mk_MK: Овозможи ја оваа е-маил нотификација

en: Email type
mk_MK: Вид на email

en: Choose which format of email to send.
mk_MK: Избери кој формат на емаил да се испрати.

en: Defaults to <code>%s</code>
mk_MK: ОСновни поставки <code>%s</code>

en: Customer note
mk_MK: Забелешка на клиент

en: Plain text
mk_MK: Едноставен текст

en: Multipart
mk_MK: Повеќе делови

en: Could not write to template file.
mk_MK: Не може да пишувате на template податок

en: Delete template file
mk_MK: Избриши темплејт податок

en: Copy file to theme
mk_MK: Ископирај го фајлот во темата

en: File was not found.
mk_MK: Податокот не е пронајден

en: View template
mk_MK: Погледни темплејт

en: Hide template
mk_MK: Сокри темплејт

en: Are you sure you want to delete this template file?
mk_MK: Дали сте сигурни дека сакате да го избришете темплејт фајлот

en: Description
mk_MK: Опис

en: Specific Countries
mk_MK: Одредени држави

en: Tax Status
mk_MK: ДДВ статус

en: Taxable
mk_MK: Оданочено

en: N/A
mk_MK: Недостапно

en: My Account
mk_MK: Моја сметка

en: Order &ndash; %s
mk_MK: Нарачај &ndash; %s

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
mk_MK: Ова е демо продавница за тестирањеЧ ниедна нарачка нема да се исполни

en: Select a country&hellip;
mk_MK: Избери држава:

en: An account is already registered with your email address. Please login.
mk_MK: Сметка веќе е регистрирана со Вашиот е-маил. Ве молиме конектирајте се.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
mk_MK: Веќе е регистрирана сметка со тоа корисничко име. Ве молиме изберете друго.

en: Please enter an account password.
mk_MK: Ве молиме внесете лозинка на сметка

en: ERROR
mk_MK: ГРЕШКА

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
mk_MK: Не сме во можност да ве регистрираме; Ве молиме контактирајте не доколку продолжат да се јавуваат проблеми.

en: Cart
mk_MK: Кошничка

en: Attribute
mk_MK: Особини

en: Display type
mk_MK: Прикажи вид

en: Order by
mk_MK: Подреди по

en: Show
mk_MK: Прикажи

en: Date
mk_MK: Датум

en: Price
mk_MK: Цена

en: Sales
mk_MK: Попуст

en: WooCommerce Recent Reviews
mk_MK: Скорешни коментари на производи

en: Password
mk_MK: Лозинка

en: Shipping
mk_MK: Достава

en: Cart Totals
mk_MK: Вкупно

en: Total
mk_MK: Вкупно

en: Quantity
mk_MK: Количество

en: Coupon code
mk_MK: Шифра на купон

en: Checkout
mk_MK: Плати

en: City
mk_MK: Град

en: Qty
mk_MK: Кол.

en: Totals
mk_MK: Вкупно

en: Pay
mk_MK: Плати

en: Thank you. Your order has been received.
mk_MK: Ви благодариме. Вашата нарачка е примена.

en: Order: %s
mk_MK: Нарачка: %s

en: Billing address
mk_MK: Адреса за наплата на клиентот

en: Shipping address
mk_MK: Адреса на достава

en: First name
mk_MK: Име

en: Last name
mk_MK: Презиме

en: Email address
mk_MK: е-маил адреса

en: Save changes
mk_MK: Зачувај измени

en: Billing Address
mk_MK: Адреса за наплата

en: Shipping Address
mk_MK: Адреса на достава

en: Username
mk_MK: Корисничко име

en: Status
mk_MK: Статус

en: Cancel
mk_MK: Откажи

en: View
mk_MK: Погледни

en: Email:
mk_MK: Е-маил:

en: Order Details
mk_MK: Детали на нарачка

en: Weight
mk_MK: Тежина

en: Dimensions
mk_MK: Димензии

en: Reviews
mk_MK: Рецензии

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
mk_MK: Грузија

[ctx: min_price]
en: From:
mk_MK: Од:

[ctx: placeholder]
en: Username
mk_MK: Корисничко име

[ctx: placeholder]
en: Password
mk_MK: Лозинка

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
mk_MK: Забелешки за Вашата нарачка, пр. специјални забелешки за доставата

[ctx: placeholder]
en: Street address
mk_MK: Адреса

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
mk_MK: Стан, куќа... (незадолжително)

[ctx: Page slug]
en: shop
mk_MK: продавница

[ctx: Page slug]
en: cart
mk_MK: кошничка

[ctx: Page slug]
en: checkout
mk_MK: плати

[ctx: Page slug]
en: my-account
mk_MK: моја-сметка

[ctx: Page title]
en: Shop
mk_MK: Продавница

[ctx: Page title]
en: Cart
mk_MK: Кошничка

[ctx: Page title]
en: Checkout
mk_MK: Плати

[ctx: Page title]
en: My Account
mk_MK: Моја сметка

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
mk_MK: Категории

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
mk_MK: Ознаки

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
mk_MK: Класи на достава

[ctx: Admin menu name]
en: Products
mk_MK: Производи

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
mk_MK: Нарачки

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
mk_MK: Купони

[ctx: slug]
en: product-category
mk_MK: производ-категорија

[ctx: slug]
en: product-tag
mk_MK: производ-ознака

[ctx: slug]
en: product
mk_MK: производ

[ctx: slug]
en: uncategorized
mk_MK: некатегоризирано

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
mk_MK: Се чека наплата

[ctx: Order status]
en: Processing
mk_MK: Се процесира

[ctx: Order status]
en: On Hold
mk_MK: На чекање

[ctx: Order status]
en: Completed
mk_MK: Завршено

[ctx: Order status]
en: Cancelled
mk_MK: Откажано

[ctx: Order status]
en: Refunded
mk_MK: Повратени средства

[ctx: Order status]
en: Failed
mk_MK: Неуспешно

[ctx: Tax status]
en: None
mk_MK: Празно

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
mk_MK: наплата

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
mk_MK: достава

[ctx: breadcrumb]
en: Home
mk_MK: Почетна

[ctx: Sorting order]
en: Order
mk_MK: Нарачај

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
mk_MK: од %1$s

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
mk_MK: Кол.

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
mk_MK: Прикажани се %1$d&ndash;%2$d of %3$d резултати

[ctx: submit button]
en: Search
mk_MK: Барај
