WooCommerce - en to da_DK translation catalogue (1286 entries)

en: &#197;land Islands
da_DK: Ålandsøerne

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: Antarctica
da_DK: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Australia
da_DK: Australien

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Belarus
da_DK: Hviderusland

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
da_DK: Bonaire, Saint Eustatius og Saba

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien og Herzegovina

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: British Virgin Islands
da_DK: Britiske Jomfruøer

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Cambodia
da_DK: Cambodja

en: Cayman Islands
da_DK: Caymanøerne

en: Central African Republic
da_DK: Centrale Afrikanske Republik

en: China
da_DK: Kina

en: Cocos (Keeling) Islands
da_DK: Cocosøerne

en: Cook Islands
da_DK: Cookøerne

en: Croatia
da_DK: Kroatien

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Dominican Republic
da_DK: Den Dominikanske Republik

en: Egypt
da_DK: Egypten

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorial Guinea

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Ethiopia
da_DK: Etiopien

en: Falkland Islands
da_DK: Falklandsøerne

en: Faroe Islands
da_DK: Færøerne

en: France
da_DK: Frankrig

en: French Guiana
da_DK: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da_DK: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da_DK: Franske Sydlige og Antarktiske Territorier

en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Greenland
da_DK: Grønland

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: Iceland
da_DK: Island

en: India
da_DK: Indien

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Republic of Ireland
da_DK: Irland (republikken Irland)

en: Italy
da_DK: Italien

en: Ivory Coast
da_DK: Elfenbenskysten

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Libya
da_DK: Libyen

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: Luxembourg
da_DK: Luxemborg

en: Macedonia
da_DK: Makedonien

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Marshall Islands
da_DK: Marshalløerne

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: Netherlands
da_DK: Holland

en: Netherlands Antilles
da_DK: De Nederlandske Antiller

en: New Caledonia
da_DK: Ny Kaledonien

en: Norfolk Island
da_DK: Norfolk Øen

en: North Korea
da_DK: Nordkorea

en: Norway
da_DK: Norge

en: Palestinian Territory
da_DK: Det Palæstinensiske Selvstyreområde

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Philippines
da_DK: Filippinerne

en: Poland
da_DK: Polen

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Saint Barth&eacute;lemy
da_DK: Sankt Barth&eacute;lemy

en: Saint Helena
da_DK: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
da_DK: Sankt Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
da_DK: Sankt Lucia

en: Saint Martin (French part)
da_DK: Sankt Martin (fransk del)

en: Saint Martin (Dutch part)
da_DK: Sankt Martin (hollandsk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
da_DK: Sankt Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: Sankt Vincent og Grenadinerne

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
da_DK: S&atilde;o Tom&eacute; og Pr&iacute;ncipe

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi Arabien

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Slovakia
da_DK: Slovakiet

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Solomon Islands
da_DK: Salomonøerne

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South Georgia/Sandwich Islands
da_DK: Syd Georgien/Sandwichøerne

en: South Korea
da_DK: Sydkorea

en: South Sudan
da_DK: Sydsudan (sydlige Sudan)

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Svalbard and Jan Mayen
da_DK: Svalbard &amp; Jan Mayen

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Syria
da_DK: Syrien

en: Trinidad and Tobago
da_DK: Trinidad &amp; Tobago

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: Turks and Caicos Islands
da_DK: Turks- og Caicosøerne

en: United Arab Emirates
da_DK: De forenede arabiske emmigrater

en: United Kingdom (UK)
da_DK: Storbritannien

en: United States (US)
da_DK: Amerikas Forenede Stater (USA)

en: Western Sahara
da_DK: det vestlige Sahara

en: Western Samoa
da_DK: Amerikansk Samoa

en: Consumption tax
da_DK: Moms

en: Newfoundland and Labrador
da_DK: Newfoundland og Labrador

en: Granada
da_DK: Grenada

en: Αττική
da_DK: Attica

en: Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
da_DK: Øst Makedonien og Thrakien

en: Κεντρική Μακεδονία
da_DK: Central Macedonia

en: Δυτική Μακεδονία
da_DK: West Macedonia

en: Ήπειρος
da_DK: Epirus

en: Θεσσαλία
da_DK: Thessalien

en: Ιόνιοι Νήσοι
da_DK: Ioniske Øer

en: Δυτική Ελλάδα
da_DK: Vestlige Grækenland

en: Στερεά Ελλάδα
da_DK: Mainland Grækenland

en: Πελοπόννησος
da_DK: Peloponnese

en: Βόρειο Αιγαίο
da_DK: North Sea

en: Νότιο Αιγαίο
da_DK: Syd Aegean

en: Κρήτη
da_DK: Kreta

en: Jammu and Kashmir
da_DK: Jammu og Kashmir

en: Andaman and Nicobar Islands
da_DK: Andaman og Nicobar øerne

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
da_DK: Chaharmahal og Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
da_DK: Kohgiluyeh og BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
da_DK: Sistan og Baluchestan (سیستان و بلوچستان)

en: Dinagat Islands
da_DK: Dinagat øerne

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Backordered
da_DK: Restordrebestilling

en: Free!
da_DK: Gratis!

en: Discount:
da_DK: Rabat:

en: Shipping:
da_DK: Fragt:

en: Fee
da_DK: Gebyr

en: Payment Method:
da_DK: Betalingsmetode:

en: Order status changed from %s to %s.
da_DK: Ordrestatus ændret fra %s til %s.

en: Item #%s variation #%s stock reduced from %s to %s.
da_DK: Produkt #%s variation #%s lager reduceret fra %s til %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
da_DK: Produkt #%s lager reduceret fra %s til %s.

en: Card Number
da_DK: Kortnummer

en: Expiry (MM/YY)
da_DK: Udløbsdato (MM/ÅÅ)

en: MM / YY
da_DK: MM / ÅÅ

en: Card Code
da_DK: Kontrolkode

en: Add to cart
da_DK: Tilføj til kurv

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: In stock
da_DK: På lager

en: Only %s left in stock
da_DK: Kun %s tilbage på lager

en: (can be backordered)
da_DK: (kan bestilles som restordre)

en: %s in stock
da_DK: %s på lager

en: Available on backorder
da_DK: Findes på restordre

en: Out of stock
da_DK: Ikke på lager

en: Rated %s out of 5
da_DK: Vurderet %s ud af 5

en: out of 5
da_DK: ud af 5

en: Consumer Secret is invalid
da_DK: Kunde hemmelighed er ugyldig

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field
da_DK: WooCommerce API. Brug en forbruger nøgle i brugernavnsfeltet og en forbruger hemmelighed i adgangskodefeltet

en: %s parameter is missing
da_DK: %s parameter mangler

en: Consumer Key is invalid
da_DK: Kunde nøgle ugyldig

en: API user is invalid
da_DK: API brugeren er ugyldig

en: Invalid Signature - failed to sort parameters
da_DK: Ugyldig signatur - kunne ikke sortere parametre

en: Invalid Signature - signature method is invalid
da_DK: Ugyldig signatur - ugyldig metode

en: Invalid Signature - provided signature does not match
da_DK: Ugyldig signatur - de angivet signature matcher ikke

en: Invalid timestamp
da_DK: ugyldig tidsstempel

en: Invalid nonce - nonce has already been used
da_DK: Ugyldig nonce - nonce er allerede brugt

en: The API key provided does not have read permissions
da_DK: Denne API du har angivet har ikke læse rettigheder

en: The API key provided does not have write permissions
da_DK: Den API du har angivet har ikke skrive rettigheder

en: Invalid coupon ID
da_DK: Ugyldigt kupon-id

en: You do not have permission to read the coupons count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse kupon antal

en: Invalid coupon code
da_DK: Ugyldig rabatkode

en: No %1$s data specified to create %1$s
da_DK: Ingen %1$s data angivet for at oprette %1$s

en: You do not have permission to create coupons
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette kuponer

en: Missing parameter %s
da_DK: Manglende parameter %s

en: The coupon code already exists
da_DK: Rabatkode allerede tilføjet!

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
da_DK: Forkert kupon - Kuponen skal være en af disse: %s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
da_DK: Ingen %1$s data angivet for at ændre %1$s

en: Failed to update coupon
da_DK: Kunne ikke opdatere kupon

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
da_DK: Ingen %1$s data angivet for at oprette/redigere %1$s

en: Unable to accept more than %s items for this request
da_DK: Kan ikke godtage mere end %s enheder for denne forespørgsel

en: Invalid customer Email
da_DK: Ugyldig kunde e-mail

en: You do not have permission to read the customers count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse kundernes antal

en: You do not have permission to create this customer
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette denne kunde

en: Invalid customer ID
da_DK: Gyldigt kunde-id

en: Invalid customer
da_DK: Uguldig kunde

en: You do not have permission to read this customer
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at se denne kunde

en: You do not have permission to edit this customer
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at redigere denne kunde

en: You do not have permission to delete this customer
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at slette denne kunde

en: JSONP support is disabled on this site
da_DK: JSONP understøttelse er deaktiveret på denne side

en: You do not have permission to read the orders count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse ordre antal

en: You do not have permission to create orders
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette ordrer

en: Customer ID is invalid
da_DK: Kunde ID er ugyldigt

en: Cannot create order: %s
da_DK: Kan ikke oprette ordre: %s

en: Payment method ID and title are required
da_DK: Betalingstype-ID og titel mangler

en: Provided order currency is invalid
da_DK: Den angivne ordrevaluta er ugyldig

en: Order ID is invalid
da_DK: Ordre ID er ugyldigt

en: Order item ID is required
da_DK: Produkt ID er påkrævet

en: Order item ID provided is not associated with order
da_DK: Det angivne produkt ID tilhører ikke denne ordre

en: Product ID or SKU is required
da_DK: Produkt ID eller varenummer er påkrævet

en: Product ID provided does not match this line item
da_DK: Det angivne produkt ID svarer ikke til denne produktlinje

en: The product variation is invalid
da_DK: Produktvarianten er ugyldig

en: Product is invalid
da_DK: Produkt er ugyldigt

en: Product quantity must be a positive float
da_DK: Produktantal skal være et positivt tal

en: Product quantity is required
da_DK: Produkt antal er opkrævet

en: Cannot create line item, try again
da_DK: Kan ikke oprette produktlinje, prøv igen

en: Cannot update line item, try again
da_DK: Kan ikke opdatere produktlinjen, prøv igen

en: Shipping total must be a positive amount
da_DK: Samlet forsendelsesomkostning skal være et positivt beløb

en: Shipping method ID is required
da_DK: Forsendelsesmåde ID er påkrævet

en: Cannot create shipping method, try again
da_DK: Kan ikke oprette forsendelsesmåde, prøv igen

en: Cannot update shipping method, try again
da_DK: Kan ikke opdatere forsendelsesmåde, prøv igen

en: Fee title is required
da_DK: Gebyrnavn er påkrævet

en: Fee tax class is required when fee is taxable
da_DK: Gebyrets skatteklasse er påkrævet når gebyret er skattepligtigt

en: Cannot create fee, try again
da_DK: Kan ikke oprette gebyr. Prøv igen.

en: Cannot update fee, try again
da_DK: Kan ikke opdatere gebyr. Prøv igen.

en: Coupon discount total must be a positive amount
da_DK: Kuponrabatten skal samlet være et positivt tal

en: Coupon code is required
da_DK: Rabatkode er påkrævet

en: Cannot create coupon, try again
da_DK: Kan ikke oprette rabatkode, prøv igen

en: Cannot update coupon, try again
da_DK: Kan ikke oprette rabatkode, prøv igen

en: Invalid order note ID
da_DK: Ugyldigt ordrenummer

en: An order note with the provided ID could not be found
da_DK: Der kunne ikke findes en ordre med det angivne ordrenummer

en: You do not have permission to create order notes
da_DK: Du har ikke yilladelse til at oprette ordrenumre

en: Order note is required
da_DK: Ordrenote er påkrævet

en: Cannot create order note, please try again
da_DK: Kan ikke oprette ordre, prøv venligst igen

en: The order note ID provided is not associated with the order
da_DK: Det angivne ordrenummer passer ikke med ordren

en: This order note cannot be deleted
da_DK: Dette ordrenummer kan ikke slettes

en: Permanently deleted order note
da_DK: Slet ordrenummeret permanent

en: Invalid order refund ID
da_DK: Ugyldigt returordrenummer

en: An order refund with the provided ID could not be found
da_DK: Der kan ikke findes en returordre med det angivne nummer

en: You do not have permission to create order refunds
da_DK: Du har ikke rettigheder til at oprette returordre

en: Refund amount is required
da_DK: Angiv påkrævet returbeløb

en: Refund amount must be positive
da_DK: Returbeløb skal være postivit

en: Cannot create order refund, please try again
da_DK: Kan ikke oprette returordre, prøv venligst igen

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API
da_DK: Der opstod en fejl under oprettelsen af en tilbagebetaling ved brug af betalingsgateway'ens API

en: The order refund ID provided is not associated with the order
da_DK: Det angivne returordrenummer hører ikke til ordren

en: You do not have permission to read the products count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at læse ordre antal

en: You do not have permission to create products
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette produkter

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig produkttype. Produkttypen skal være en af disse: %s

en: You do not have permission to read product categories
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se prodktkategorierne

en: Invalid product category ID
da_DK: Ugyldigt produktkategori ID

en: A product category with the provided ID could not be found
da_DK: Der kunne ikke findes en produktkategori med det angivne ID

en: The SKU already exists on another product
da_DK: SKU eksisterer allerede på andet produkt

en: Variation #%s of %s
da_DK: Variant #%s af %s

en: Invalid URL %s
da_DK: Ugyldig URL %s

en: Error getting remote image %s
da_DK: Fejl ved hentning af billede %s

en: Zero size file downloaded
da_DK: Fil med nul størrelse hentet

en: You do not have permission to read product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se produktegenskaberne

en: Invalid product attribute ID
da_DK: Ugyldigt produktegenskabs-ID

en: A product attribute with the provided ID could not be found
da_DK: Der kunne ikke findes en produktegenskab med det angivne ID

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
da_DK: Slug "%s" er for langt (Max 28 bogstaver). Vær venlig at forkorte din slug.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
da_DK: Slug "%s" er ikke gyldigt fordi det er et reserveret nøgleord. Vær venlig at ændre det.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
da_DK: Slug "%s" er allerede i brug. Vær venlig at ændre den.

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig produktegenskabstype - produktegenskaben skal være en af disse: %s

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
da_DK: Ugyldig produktegenskabstype "Sorter efter" - produktegenskaben "Sorter efter" skal være en af disse: %s

en: You do not have permission to create product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette produktegenskaber

en: You do not have permission to edit product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at redigere produktegenskaber

en: Could not edit the attribute
da_DK: Kunne ikke redigere egenskaben

en: You do not have permission to delete product attributes
da_DK: Du har ikke tilladelse til at slette produktegenskaber

en: Could not delete the attribute
da_DK: Kunne ikke slette egenskaben

en: Deleted %s
da_DK: Slettede %s

en: You do not have permission to read this report
da_DK: Du har ikke rettigheder til at se denne rapport

en: Invalid %s ID
da_DK: Ugyldigt %s-id

en: No %s found with the ID equal to %s
da_DK: Ingen %s blev fundet med et ID svarende til %s

en: Invalid %s
da_DK: Ugyldig %s

en: You do not have permission to read this %s
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at se %s

en: You do not have permission to edit this %s
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at redigere %s

en: You do not have permission to delete this %s
da_DK: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at slette denne %s

en: Permanently deleted customer
da_DK: Permanent slettede kunder

en: The customer cannot be deleted
da_DK: Kunden kan ikke slettes

en: This %s cannot be deleted
da_DK: Denne %s kan ikke slettes

en: Permanently deleted %s
da_DK: Permanent slettede %s

en: Invalid authentication method
da_DK: Ugyldig godkendelsesmetode

en: Unsupported request method
da_DK: Ugyldig anmodning

en: The handler for the route is invalid
da_DK: Firmaet for ruten er ugyldig

en: No route was found matching the URL and request method
da_DK: Ingen rute blev fundet der matchede webadressen og anmodningen

en: You do not have permission to read the webhooks count
da_DK: Du har ikke tilladelse til at se webhook count

en: You do not have permission to create webhooks
da_DK: Du har ikke tilladelse til at oprette webhooks

en: Webhook topic is required and must be valid
da_DK: Webhook emne er påkrævet og skal være gyldigt

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
da_DK: Webhook delivery URL'et skal være et gyldigt URL begyndende med http:// eller https://

en: Webhook created on %s
da_DK: Webhook dannet på %s

en: Cannot create webhook: %s
da_DK: Kan ikke danne webhok: %s

en: Webhook topic must be valid
da_DK: Webhook emne skal være gyldigt

en: Invalid webhook delivery ID
da_DK: Ugyldigt webhook delivery ID

en: Invalid webhook delivery
da_DK: Ugyldigt webhook delivery

en: Consumer Key is missing
da_DK: Kunde nøgle mangler

en: Consumer Secret is missing
da_DK: Kunde hemmelighed mangler

en: Invalid product SKU
da_DK: Ugyldig produkt varenr.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
da_DK: Beklager, men der opstod et problem med at fjerne denne kupon.

en: Coupon has been removed.
da_DK: Rabatkoden er blevet fjernet.

en: Sorry, your session has expired.
da_DK: Beklager, din session er udløbet.

en: Return to homepage
da_DK: Tilbage til forsiden

en: Do not allow
da_DK: Tillad ikke

en: Allow, but notify customer
da_DK: Tillad, men underret kunde

en: Allow
da_DK: Tillad

en: File %d
da_DK: Fil %d

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
da_DK: Ingen produkter havde deres lagerstatus reduceret - du har måske ikke aktiveret lagerstatus.

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
da_DK: Produkt #%s lager øget fra %s til %s.

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
da_DK: Ingen produkter havde reduceret deres lager - de har måske ikke aktiveret deres lagerstatus.

en: Name
da_DK: Navn

en: Value
da_DK: Møntindheder

en: Delete note
da_DK: Slet bemærkning

en: Invalid refund amount
da_DK: Ugyldigt returbløb

en: Refund failed
da_DK: Tilbagebetaling mislykkedes

en: Description is missing.
da_DK: Beskrivelsen mangler.

en: User is missing.
da_DK: Bruger mangler.

en: Permissions is missing.
da_DK: Rettigheder mangler.

en: API Key updated successfully.
da_DK: API-nøgle opdateret korrekt.

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new API keys now. You won't be able to see it again!
da_DK: API-nøgle generet korrekt. Sørg for at lave en sikkerhedskopi af dine nye API-nøgler nu. Du har ikke mulighed for at se det igen.

en: Revoke Key
da_DK: Tilbagekald nøgle

en: Dismiss this notice.
da_DK: Afvis denne meddelelse.

en: Read
da_DK: Læs

en: Write
da_DK: Skrive

en: Read/Write
da_DK: Læs/Skrive

en: View coupons
da_DK: Vis rabatkoder

en: View customers
da_DK: Vis kunder

en: View orders and sales reports
da_DK: Vis ordre- og salgsrapporter

en: View products
da_DK: Vis produkter

en: Create webhooks
da_DK: Opret webhooks

en: Create coupons
da_DK: Opret rabatkoder

en: Create customers
da_DK: Opret kunder

en: Create orders
da_DK: Opret ordre

en: Create products
da_DK: Opret produkter

en: View and manage coupons
da_DK: Vis og administrer kuponer

en: View and manage customers
da_DK: Vis og administrer kunder

en: View and manage orders and sales reports
da_DK: Vis og administrer ordre- og salgsrapporter

en: View and manage products
da_DK: Vis og administrer produkter

en: Invalid scope %s
da_DK: Ugyldigt anvendelsesområde %s

en: The %s is not a valid URL
da_DK: %s er ikke en gyldig URL

en: The callback_url need to be over SSL
da_DK: Callback_url'en skal foregå over SSL

en: %s - API %s (created on %s at %s).
da_DK: %s - API %s (oprettet %s - %s).

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
da_DK: Der skete en fejl ved forespørgslen og det var ikke muligt at sende kundeoplysningerne på dette tidspunkt

en: API disabled!
da_DK: API deaktiveret!

en: Invalid nonce verification
da_DK: Ugyldig nonce-verifikation

en: You do not have permissions to access this page!
da_DK: Du har ikke rettigheder til at se denne side!

en: Error: %s
da_DK: Fejl: %s

en: Access Denied
da_DK: Adgang nægtet

en: Error 404
da_DK: Fejl 404

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Produkter mærket &ldquo;%s&rdquo;

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Indlæg mærket &ldquo;%s&rdquo;

en: Author: %s
da_DK: Forfatter: %s

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Søgeresultater for &ldquo;%s&rdquo;

en: Page %d
da_DK: Side %d

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add <code>_wc_session_</code> to the "Ignored Query Strings" option in W3 Total Cache settings <a href="%s">here</a>.
da_DK: For at få <strong>database caching</strong> til at samarbejde med WooCommerce skal du tilføje <code>_wc_session_</code>  til "Ignored Query Strings" i W3 Total Cache-indstillinger <a href="%s">here</a>.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
da_DK: %s er blevet fjernet fra din kurv, fordi det ikke længere kan købes. Kontakt os, hvis du har brug for hjælp.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
da_DK: et produktet som ikke længere er tilgængeligt blev fjernet fa din kurv.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da_DK: Desværre, "%s" er ikke på lager. Venligst ændr antal ved kassen, og prøv så igen. Vi undskylder for den ulejlighed som dette måtte medføre.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da_DK: Desværre, vi har ikke nok "%s" på lager til at opfylde din ordre (%s på lager). Du bedes venligst ændre dit indkøb ved kassen og prøve igen. Vi undskylder for den ulejlighed som dette måtte medføre.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da_DK: Beklager, vi har ikke nok "%s" på lager til at gennemføre din bestilling lige nu. Prøv venligst igen om %d minutter eller rediger din kurv og prøv igen. Vi beklager ulejligheden.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
da_DK: "Get cart" må ikke kaldes før wp_loaded hændelsen.

en: View Cart
da_DK: Se kurv

en: You cannot add another &quot;%s&quot; to your cart.
da_DK: Du kan ikke tilføje en anden &quot;%s&quot; til kurven.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
da_DK: Beklager, dette produkt kan ikke købes.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
da_DK: Du kan ikke tilføje &quot;%s&quot; til kassen fordi produktet ikke længere er at finde på lageret.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
da_DK: Du kan ikke tilføje denne mængde &quot;%s&quot; til kassen fordi der ikke er nok på lageret (%s tilbage).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
da_DK: Du kan ikke tilføje denne mængde &quot;%s&quot; til kassen fordi der ikke er nok på lageret (%s tilbage).

en: Account username
da_DK: Konto brugernavn

en: Account password
da_DK: Konto password

en: Order Notes
da_DK: Ordre Bemærkninger

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
da_DK: Fejl %d: Kunne ikke oprette ordre. Prøv venligst igen.

en: We were unable to process your order, please try again.
da_DK: Ordren kunne ikke gennemføres, prøv venligst igen.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to homepage</a>
da_DK: Beklager, din session er udløbet. <a href="%s" class="wc-backward">Tilbage til forsiden</a>

en: is a required field.
da_DK: er et krævet felt.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
da_DK: Angiv venligst et gyldigt postnummer/ZIP.

en: is not a valid phone number.
da_DK: er ikke et gyldigt nummer.

en: is not a valid email address.
da_DK: er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: is not valid. Please enter one of the following:
da_DK: er ikke gyldigt. Indtast venligst en af følgende:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
da_DK: Du skal acceptere vores Regler &amp; Betingelser.

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
da_DK: Desværre <strong>sender vi ikke %s</strong>. Prøv venligst en alternativ leveringsadresse.

en: Invalid shipping method.
da_DK: Ugyldig forsendelsesmetode.

en: Invalid payment method.
da_DK: Ugyldig betalingsmetode.

en: Please rate the product.
da_DK: Bedøm venligst produktet.

en: to the
da_DK: Til

en: to
da_DK: til

en: VAT
da_DK: Moms

en: Tax
da_DK: Moms

en: (incl. VAT)
da_DK: (inkl. moms)

en: (incl. tax)
da_DK: (inkl. moms)

en: (ex. VAT)
da_DK: (ekskl. moms)

en: (ex. tax)
da_DK: (ekskl. moms)

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Company Name
da_DK: Firmanavn

en: Country
da_DK: Land

en: Address
da_DK: Adresse

en: Town / City
da_DK: By

en: State / County
da_DK: Stat/amt

en: Postcode / Zip
da_DK: Postnummer

en: Suburb
da_DK: Forstad

en: Postcode
da_DK: Postnummer

en: State
da_DK: Stat

en: District
da_DK: By / Distrikt

en: Province
da_DK: Provins

en: Canton
da_DK: Kanton

en: Town / District
da_DK: By

en: County
da_DK: Amt

en: Prefecture
da_DK: Præfektur

en: Municipality
da_DK: Kommune

en: Zip
da_DK: Postnummer

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Coupon code applied successfully.
da_DK: Succesfyldt tilføjelse af rabatkode

en: Coupon code removed successfully.
da_DK: Rabatkoden blev fjernet.

en: Coupon is not valid.
da_DK: Rabatkode er ikke gyldig.

en: Coupon "%s" does not exist!
da_DK: Kupon "%s" eksisterer ikke!

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
da_DK: Desværre, det ser ud til at kuponen "%s" er ugyldig - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
da_DK: Desværre, det ser ud til at kuponen "%s" ikke er din - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Coupon code already applied!
da_DK: Rabatkoden er allerede tilføjet!

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
da_DK: Desværre, kuponen "%s" er allerede blevet tilføjet og kan ikke bruges i konjunktion med andre kuponer.

en: Coupon usage limit has been reached.
da_DK: Brug af Kupon er blevet nået.

en: This coupon has expired.
da_DK: Denne kupon er udløbet.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
da_DK: Minimum køb for denne kupon er %s.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
da_DK: Det maksimale beløb for denne kupon er %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
da_DK: Desværre, denne kupon er ikke anvendelig til dit kurvindhold.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
da_DK: Beklager, denne kupon kan ikke bruges til produkterne: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
da_DK: Beklager, denne kupon kan ikke bruges til kategorierne: %s.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
da_DK: Desværre, salgsemnerne passer ikke sammen med denne kupon (kuponen passer ikke til disse salgsemner).

en: Coupon does not exist!
da_DK: Kupon eksisterer ikke!

en: Please enter a coupon code.
da_DK: Indtast venligst en rabatkode.

en: Invalid download link.
da_DK: Ugyldigt download link.

en: Invalid order.
da_DK: Ugyldig ordre.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
da_DK: Beklager, du har nået din downloadgrænse for denne fil

en: Sorry, this download has expired
da_DK: Beklager, denne download er udløbet.

en: You must be logged in to download files.
da_DK: Du skal være logget ind for at downloade filer.

en: Login
da_DK: Log ind

en: Log in to Download Files
da_DK: Log ind for at downloade filer

en: This is not your download link.
da_DK: Dette er ikke dit downloadlink.

en: No file defined
da_DK: Ingen fil defineret

en: File not found
da_DK: Fil ikke fundet

en: Go to homepage
da_DK: Gå til forsiden

en: Note
da_DK: Bemærkning

en: Email
da_DK: E-mail

en: Tel
da_DK: Tlf

en: Customer details
da_DK: Kundeoplysninger

en: Your details
da_DK: Dine oplysninger

en: Product low in stock
da_DK: Produkt har lav lagerstatus

en: %s is low in stock.
da_DK: %s har lavt lagerantal.

en: There are %d left
da_DK: Der er %d tilbage

en: Product out of stock
da_DK: Produkt ikke på lager

en: %s is out of stock.
da_DK: %s er ikke på lager

en: Product Backorder
da_DK: Produkt restordre

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
da_DK: %s enheder af %s er blevet beordret i backenden for ordre #%s.

en: Address changed successfully.
da_DK: Adresse ændret succesfuldt.

en: Please enter your name.
da_DK: Indtast venligst dit navn.

en: Please provide a valid email address.
da_DK: angiv venligst en gyldig e-mailadresse.

en: This email address is already registered.
da_DK: Denne e-mailadresse er allerede registreret.

en: Your current password is incorrect.
da_DK: Din nuværende adgangskode er forkert.

en: Please fill out all password fields.
da_DK: Udfyld venligst alle adgangskode felter.

en: Please enter your current password.
da_DK: Indtast din nuværende adgangskode.

en: Please re-enter your password.
da_DK: Gentast password.

en: New passwords do not match.
da_DK: De nye kodeord stemmer ikke overens.

en: Account details changed successfully.
da_DK: Kontoindstillingerne blev ændret.

en: Payment method added.
da_DK: Betalingsmetode tilføjet.

en: %s removed. %sUndo?%s
da_DK: %s fjernet. %sFortryd?%s

en: Item
da_DK: Produkt

en: You can only have 1 %s in your cart.
da_DK: Du kan kun have 1 %s i din kurv.

en: Cart updated.
da_DK: Indkøbskurv opdateret.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
da_DK: Kurven er blevet fyldt med produkter fra dine tidligere ordrer.

en: Order cancelled by customer.
da_DK: Ordre blev annulleret af kunden.

en: Your order was cancelled.
da_DK: Din ordre blev annulleret.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
da_DK: Din ordre kan ikke annulleres. Kontakt os venligst, hvis du har brug for hjælp.

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
da_DK: Vælg venligst antal og produkter som du ønsker at tilføje til din kurv&hellip;

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
da_DK: Vælg venligst et produkt som skal tilføjes til kurven&hellip;

en: %s is a required field | %s are required fields
da_DK[0]: %s er et påkrævet felt
da_DK[1]: %s er påkrævet felter

en: Please choose product options&hellip;
da_DK: Vælg venligst produktindstillinger&hellip;

en: Error
da_DK: Fejl 404

en: Username is required.
da_DK: Brugernavn er påkrævet

en: Password is required.
da_DK: Password er påkrævet.

en: A user could not be found with this email address.
da_DK: Der findes ingen bruger med den e-mailadresse.

en: You are now logged in as <strong>%s</strong>
da_DK: Du er nu logget ind som <strong>%s</strong>

en: Please enter your password.
da_DK: Indtast venligst dit password.

en: Passwords do not match.
da_DK: Passwords stemmer ikke overens.

en: Anti-spam field was filled in.
da_DK: Anti-spam felt blev udfyldt.

en: Please select a rating
da_DK: Vælg venligst en vurdering

en: Error processing checkout. Please try again.
da_DK: Fejl ved behandlingen af bestillingen. Forsøg venligst igen.

en: required
da_DK: krævet

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
da_DK: Desværre, ingen produkter matchede  din udvælgelse. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
da_DK: Beklager, dette produkt er ikke tilgængeligt. Vælg venligst en anden kombination.

en: Select an option&hellip;
da_DK: Vælg en mulighed&hellip;

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Shop Manager
da_DK: Butiksadministrator

en: View WooCommerce Settings
da_DK: Se WooCommerce-indstillinger

en: View WooCommerce Documentation
da_DK: Se WooCommerce-dokumentationen

en: Docs
da_DK: Manualer

en: View WooCommerce API Docs
da_DK: Se API-dodumentationen for WooCommerce

en: API Docs
da_DK: API-dokumentation

en: Visit Premium Customer Support Forum
da_DK: Besøg premiumkunde supportforum

en: Premium Support
da_DK: Premium support

en: Failed to install/update the translation:
da_DK: Fejl ved installeringen/opdateringen af oversættelsen

en: Seems you don't have permission to do this!
da_DK: Du har ikke adgang til at gøre dette!

en: An authentication error occurred while updating the translation. Please try again or configure your %sUpgrade Constants%s.
da_DK: En godkendelses fejl opstod under opdateringer af oversættelser.
    Prøv venligst igen eller konfigurer dine %sUpgrade Constants%s.

en: Sorry but there is no translation available for your language =/
da_DK: Beklager, men der er ikke nogen oversættelse tilgængelig for dit sprog =/

en: Translations installed/updated successfully!
da_DK: Oversættelsen blev installeret/opdateret korrekt!

en: (Includes %s)
da_DK: (Inkluderer %s)

en: Product Categories
da_DK: Produktkategorier

en: Product Category
da_DK: Produktkategori

en: Search Product Categories
da_DK: Søg produktkategorier

en: All Product Categories
da_DK: Alle produktkategorier

en: Parent Product Category
da_DK: Forælder Produkt Kategori

en: Parent Product Category:
da_DK: Forælder Produkt Kategori:

en: Edit Product Category
da_DK: Rediger produktkategori

en: Update Product Category
da_DK: Opdater produktkategori

en: Add New Product Category
da_DK: Tilføj ny produktkategori

en: New Product Category Name
da_DK: Nyt produktkategori navn

en: Product Tags
da_DK: Produkt Tags

en: Product Tag
da_DK: Produkt Tag

en: Search Product Tags
da_DK: Søg Produkt Nøgleord

en: All Product Tags
da_DK: Alle Produkt Nøgleord

en: Edit Product Tag
da_DK: Rediger produkt tag

en: Update Product Tag
da_DK: Opdater produkt tag

en: Add New Product Tag
da_DK: Tilføj nyt produkt tag

en: New Product Tag Name
da_DK: Nyt produkt tag navn

en: Popular Product Tags
da_DK: Populære produkttags

en: Separate Product Tags with commas
da_DK: Adskil produkttags med komma.

en: Add or remove Product Tags
da_DK: Opret eller fjern produkttag

en: Choose from the most used Product tags
da_DK: Vælg blandt de mest anvendte produkttags

en: No Product Tags found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen produkktags

en: Shipping Classes
da_DK: Forsendelsesklasser

en: Shipping Class
da_DK: Forsendelsesklasser

en: Search Shipping Classes
da_DK: Søg forsendelsesklasser

en: All Shipping Classes
da_DK: Alle forsendelsesklasser

en: Parent Shipping Class
da_DK: Forælder Fragt Kategori

en: Parent Shipping Class:
da_DK: Forælder Fragt Kategori:

en: Edit Shipping Class
da_DK: Rediger Forsendelsesklasse

en: Update Shipping Class
da_DK: Opdater forsendelsesklasse

en: Add New Shipping Class
da_DK: Tilføj ny forsendelsesklasse

en: New Shipping Class Name
da_DK: Nyt forsendelsesklasse navn

en: Search %s
da_DK: Søg %s

en: All %s
da_DK: Alle %s

en: Parent %s
da_DK: Forælder %s

en: Parent %s:
da_DK: Forælder %s:

en: Edit %s
da_DK: Rediger %s

en: Update %s
da_DK: Opdater %s

en: Add New %s
da_DK: Tilføj ny %s

en: New %s
da_DK: Ny %s

en: Products
da_DK: Produkter

en: Product
da_DK: Produkt

en: Add Product
da_DK: Tilføj produkt

en: Add New Product
da_DK: Tilføj nyt produkt

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Product
da_DK: Rediger produkt

en: New Product
da_DK: Nyt produkt

en: View Product
da_DK: Vis produkt

en: Search Products
da_DK: Produktsøgning

en: No Products found
da_DK: Ingen produkter fundet

en: No Products found in trash
da_DK: Ingen produkter fundet i papirkurven

en: Parent Product
da_DK: Forælder Produkt

en: Product Image
da_DK: Produktbillede

en: Set product image
da_DK: Indsæt produkt billede

en: Remove product image
da_DK: Fjern produkt billede

en: Use as product image
da_DK: Anvend et produktbillede

en: This is where you can add new products to your store.
da_DK: Her kan du tilføje nye produkter til din butik.

en: Variations
da_DK: Varianter

en: Orders
da_DK: Ordrer

en: Order
da_DK: Ordre

en: Add Order
da_DK: Tilføj ordre

en: Add New Order
da_DK: Tilføj ny ordre

en: Edit Order
da_DK: Rediger ordre

en: New Order
da_DK: Ny Ordre

en: View Order
da_DK: Vis ordre

en: Search Orders
da_DK: Ordresøgning

en: No Orders found
da_DK: Ingen ordre fundet

en: No Orders found in trash
da_DK: Ingen ordre fundet i papirkurven

en: Parent Orders
da_DK: Forælder ordrer

en: This is where store orders are stored.
da_DK: Her gemmes butiksordrer.

en: Refunds
da_DK: Tilbagebetalinger

en: Coupons
da_DK: Kuponer

en: Coupon
da_DK: Kupon

en: Add Coupon
da_DK: Tilføj kupon

en: Add New Coupon
da_DK: Tilføj ny kupon

en: Edit Coupon
da_DK: Rediger kupon

en: New Coupon
da_DK: Ny kupon

en: View Coupons
da_DK: Vis kuponer

en: View Coupon
da_DK: Vis kupon

en: Search Coupons
da_DK: Søg kuponer

en: No Coupons found
da_DK: Ingen kuponer fundet

en: No Coupons found in trash
da_DK: Ingen kuponer fundet i papirkurven

en: Parent Coupon
da_DK: Forælder Kupon

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
da_DK: Her kan du tilføje nye kuponer, som kunder kan bruge i din butik.

en: Add Webhook
da_DK: Tilføj webhook

en: Add New Webhook
da_DK: Tilføj ny webhook

en: Edit Webhook
da_DK: Rediger webhook

en: New Webhook
da_DK: Ny webhook

en: View Webhooks
da_DK: Vis webhooks

en: View Webhook
da_DK: Vis webhook

en: Search Webhooks
da_DK: Søg webhooks

en: No Webhooks found
da_DK: Ingen webhooks fundet

en: No Webhooks found in trash
da_DK: Ingen webhooks fundet i affaldskurven

en: Parent Webhook
da_DK: Parent webhook

en: Pending Payment <span class="count">(%s)</span> | Pending Payment <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Afventer betaling <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Afventer betaling <span class="count">(%s)</span>

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Behandler <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Behandler <span class="count">(%s)</span>

en: On Hold <span class="count">(%s)</span> | On Hold <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Parkeret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Parkeret <span class="count">(%s)</span>

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Gennemført <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Gennemført <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Annulleret <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Annulleret <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Tilbagebetalt <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Tilbagebetalt <span class="count">(%s)</span>

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Mislykket <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Mislykket <span class="count">(%s)</span>

en: Buy product
da_DK: Køb produkt

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Select options
da_DK: Vælg variant

en: This variable product has no active variations so cannot be published. Changing status to draft.
da_DK: Dette variable produkt har ingen aktive varianter, så det kan ikke blive udgivet. Ændring af status til at udkast.

en: Pay for Order
da_DK: Betal ordre

en: Order Received
da_DK: Ordre modtaget

en: Order #%s
da_DK: Ordre nr. %s

en: Edit Account Details
da_DK: Rediger konto detaljer

en: Edit Address
da_DK: Rediger Adresse

en: Add Payment Method
da_DK: Tilføj betalingsmetode

en: Lost Password
da_DK: Mistet Pasword

en: Cancelled order
da_DK: Annulleret ordre

en: Cancelled order emails are sent to the recipient list when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
da_DK: Annullerede ordre-emails bliver sent til modtagerlisten, når ordrer er blevet markeret som annullerede (Hvis ordren tidligere har haft status som "afventer betaling" eller "Parkeret").

en: [{site_title}] Cancelled order ({order_number})
da_DK: [{site_title}] annullerede ordre ({order_number})

en: Enable/Disable
da_DK: Aktiver/Deaktiver

en: Enable this email notification
da_DK: Aktiver denne e-mail notifikation

en: Recipient(s)
da_DK: Modtager(e)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
da_DK: Indtast modtagere (komma adskilte) for denne email.  Standarder til <code>%s</code>.

en: Subject
da_DK: Emne

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
da_DK: Dette kontrolerer email emnelinien. For at gøre brug af standard emne skal du lade den forblive blank: <code>%s</code>.

en: Email Heading
da_DK: E-mail overskrift

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
da_DK: Dette kontrolrerer e-mail meddelelsens hovedoverskrift. For at gøre brug af standard overskriften skal du lade den forblive blank: <code>%s</code>.

en: Email type
da_DK: E-mail type

en: Choose which format of email to send.
da_DK: Vælg hvilken type e-mail, du vil sende.

en: Completed order
da_DK: Fuldført

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
da_DK: Emails med "ordre gennemført" bliver sendt til kunder når deres ordre er markeret som afsluttet. Som regel er det et udtryk for at ordren er blevet afsendt.

en: Your order is complete
da_DK: Din ordre er gennemført

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete
da_DK: Din {blogname}-ordre fra {order_date} er afsluttet

en: Your order is complete - download your files
da_DK: Din ordre er gennemført - download dine filer.

en: Your {site_title} order from {order_date} is complete - download your files
da_DK: Din {blogname}-ordre fra {order_date} er afsluttet - download dine filer

en: Defaults to <code>%s</code>
da_DK: Standarder til <code>%s</code>

en: Subject (downloadable)
da_DK: Emne (kan downloades)

en: Email Heading (downloadable)
da_DK: E-mail overskrift (kan downloades)

en: Customer invoice
da_DK: Kundefaktura

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
da_DK: Kunde faktura emails kan sendes til kunden indeholdende deres ordre information og betalingslink.

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
da_DK: Faktura for ordre {order_number} fra {order_date}

en: Invoice for order {order_number}
da_DK: Faktura for ordre {order_number}

en: Your {site_title} order from {order_date}
da_DK: Din {site_title}-ordre fra {order_date}

en: Order {order_number} details
da_DK: Ordre {order_number} detaljer

en: Email Subject
da_DK: E-mail emne

en: Email Subject (paid)
da_DK: Email emne (betalt)

en: Email Heading (paid)
da_DK: Email overskrift (betalt)

en: Email Type
da_DK: Email type

en: New account
da_DK: Ny konto

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
da_DK: "Ny konto" e-mails bliver sendt til kunden når en kunde registrerer sig via ordre afslutning eller konto sider.

en: Your account on {site_title}
da_DK: Din konto på {site_title}

en: Welcome to {site_title}
da_DK: Velkommen til {site_title}

en: Customer note
da_DK: Kunde bemærkning

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
da_DK: Kundebemærkninger bliver sendt via e-mail når du tilføjer en bemærkning til en ordre.

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
da_DK: Note tilføjet til din {blogname}-ordre fra {order_date}

en: A note has been added to your order
da_DK: En bemærkning blev tilføjet til din ordre

en: Processing order
da_DK: Behandler ordre

en: This is an order notification sent to customers containing their order details after payment.
da_DK: Der bliver afsendt en ordrebekræftelse til kunder, som indeholder ordredetaljer efter endt betaling.

en: Thank you for your order
da_DK: Tak for din ordre

en: Your {site_title} order receipt from {order_date}
da_DK: Kvittering for din {blogname}-ordre fra {order_date}

en: Your {site_title} order from {order_date} has been partially refunded
da_DK: Din {site_title} -ordre fra {order_date} er blevet delvist refunderet

en: Your {site_title} order from {order_date} has been refunded
da_DK: Din {site_title} -ordre fra {order_date} er blevet refunderet

en: Your order has been fully refunded
da_DK: Din ordre er blevet fuldt refunderet

en: Your order has been partially refunded
da_DK: Din ordre er blevet delvist refunderet

en: Partially Refunded order
da_DK: Delvist refunderet ordre

en: Order partially refunded emails are sent to customers when their orders are partially refunded.
da_DK: Emails om delvist refunderede ordre bliver sendt til kunden, når deres ordre er blevet delvist refunderet.

en: Refunded order
da_DK: Refunderet ordre

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are marked refunded.
da_DK: Emails om refunderede ordre bliver sendt til kunden, når deres ordre er blevet markeret som refunderet.

en: Full Refund Subject
da_DK: Fuld refusion - emne

en: Partial Refund Subject
da_DK: Delvis refusion - emne

en: Full Refund Email Heading
da_DK: Fuld refusion - Email overskrift

en: Partial Refund Email Heading
da_DK: Delvis refusion - Email overskrift

en: Reset password
da_DK: Nulstil Kodeord

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
da_DK: "Nulstil kodeord" e-mails, bliver sendt når kunden nulstiller sit kodeord.

en: Password Reset for {site_title}
da_DK: Nulstilling af password til {site_title}

en: Password Reset Instructions
da_DK: Password Nulstilling Instrukser

en: New order
da_DK: Ny ordre

en: New order emails are sent to the recipient list when an order is received.
da_DK: Emails om nye ordre bliver sendt til modtagerlisten, når en ordre er modtaget.

en: New customer order
da_DK: Ny bestilling

en: [{site_title}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
da_DK: [{site_title}] Ny kundeordre ({order_number}) - {order_date}

en: Plain text
da_DK: Ren tekst

en: Multipart
da_DK: Begge dele

en: Could not write to template file.
da_DK: Kunne ikke skrive til skabelonfil.

en: Template file copied to theme.
da_DK: Template fil kopieret til tema.

en: Template file deleted from theme.
da_DK: Template fil slettet fra tema.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da_DK: Handling fejlede. Opdater siden og prøv igen.

en: Plain text template
da_DK: Rent tekst template

en: Delete template file
da_DK: Slet template fil

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
da_DK: Dette template  er blevet overskrevet af dit tema og kan findes i: <code>%s</code>.

en: Copy file to theme
da_DK: Kopier fil til tema

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
da_DK: For at overskrive og redigere denne e-mail template. Kopier den <code>%s</code> til din tema folder: <code>%s</code>.

en: File was not found.
da_DK: Fil blev ikke fundet.

en: View template
da_DK: Vis template

en: Hide template
da_DK: Skjul template

en: Are you sure you want to delete this template file?
da_DK: Er du sikker på at du vil slette denne template fil?

en: Allows payments by BACS, more commonly known as direct bank/wire transfer.
da_DK: Tillad betalinger via BACS (Bank Account Clearing System), bedre kendt som direkte bank/bankoverførsel.

en: Enable Bank Transfer
da_DK: Tillad bankoverførsel

en: Title
da_DK: Titel

en: This controls the title which the user sees during checkout.
da_DK: Dette kontrolerer titlen, som kunden ser under kassen.

en: Direct Bank Transfer
da_DK: Direkte bankoverførsel

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
da_DK: Betalingsmetodebeskrivelse som kunden vil se på din hjemmeside.

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order won't be shipped until the funds have cleared in our account.
da_DK: Betal direkte til vores bankkonto. Benyt venligst dit ordre ID som betalingsreference. Din ordre vil ikke blive sendt, før betalingen er godkendt på vores konto.

en: Instructions
da_DK: Instruktioner

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
da_DK: Instruktioner som vil blive tilføjet takkesiden og e-mails.

en: Sort Code
da_DK: Registreringsnummer

en: Account Details
da_DK: Konto detaljer

en: Account Name
da_DK: Kontonavn

en: Account Number
da_DK: Kontonummer

en: Bank Name
da_DK: Bankens navn

en: BIC / Swift
da_DK: BIC (tidligere Swift)

en: + Add Account
da_DK: + Tilføj konto

en: Remove selected account(s)
da_DK: Fjern valgt konto(r)

en: Our Bank Details
da_DK: Bank detaljer

en: BIC
da_DK: BIC (tidligere SWIFT)

en: Awaiting BACS payment
da_DK: Afventer BACS betaling

en: Bank Transit Number
da_DK: Bank Transit Nummer

en: Branch Sort
da_DK: Filialtype

en: Bank Code
da_DK: Bank Kode

en: Routing Number
da_DK: Rute Nummer

en: Branch Code
da_DK: Filialkode

en: Cheque
da_DK: Check

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
da_DK: Tillad checkbetaling. Hvorfor vil du modtage checks i dag? Det vil du nok heller ikke, men dette vil gøre dig i stand til at  lave testbestillinger for at teste ordre e-mails og 'success' sider etc.

en: Enable Cheque Payment
da_DK: Aktiver checkbetaling

en: Cheque Payment
da_DK: Check-Betaling

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
da_DK: Send venligst din check til Butiksnavn, butiksadresse, butiksby, butiks stat/land, butikspostnummer.

en: Awaiting cheque payment
da_DK: Afventer checkbetaling

en: Cash on Delivery
da_DK: Efterkrav

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
da_DK: Få dine kunder til at betale med kontanter (eller via andre betalingsmåder)  ved levering.

en: Enable COD
da_DK: Aktiver COD

en: Enable Cash on Delivery
da_DK: Aktiver Kontant ved levering

en: Payment method description that the customer will see on your website.
da_DK: Betalingsmetodebeskrivelse som kunden vil se på din hjemmeside.

en: Pay with cash upon delivery.
da_DK: Betal med kontanter ved levering.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
da_DK: Instruktioner som vil blive tilføjet takkesiden.

en: Enable for shipping methods
da_DK: Aktiver for forsendelsesmetoder

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
da_DK: Hvis COD kun er tilgængelig opridset her, så sæt det op her. Lad det være blankt for at aktivere for alle metoder.

en: Select shipping methods
da_DK: Vælg forsendelsesmetode

en: Accept for virtual orders
da_DK: Accepter virtuelle ordre

en: Accept COD if the order is virtual
da_DK: Accepter "Betaling ved modtagelse" ved virtuelle ordre

en: Payment to be made upon delivery.
da_DK: Betaling der skal laves ved levering.

en: Proceed to PayPal
da_DK: Gå videre til paypal

en: PayPal standard sends customers to PayPal to enter their payment information. PayPal IPN requires fsockopen/cURL support to update order statuses after payment. Check the %ssystem status%s page for more details.
da_DK: PayPal sender som standard kunder til PayPal for at angive deres betalingsoplysninger. PayPal IPN kræver fsockopen/cURL support for at opdatere ordrestatus efter gennemført betaling. Kontroller %ssystem status%s siden for mere information.

en: What is PayPal?
da_DK: Hvad er PayPal?

en: Gateway Disabled
da_DK: Gateway deaktiveret

en: PayPal does not support your store currency.
da_DK: PayPal understøtter ikke din butiksvaluta.

en: Refunded %s - Refund ID: %s
da_DK: Tilbagebetalte %s - Tilbagebetalings ID: %s.

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal beløb matcher ikke (total %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal beløb matcher ikke (total %s).

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal IPN-svar fra en anden e-mail-adresse (%s).

en: IPN payment completed
da_DK: IPN betaling gennemført

en: Payment pending: %s
da_DK: Afventer betaling: %s

en: Payment %s via IPN.
da_DK: Betaling %s via IPN.

en: Payment for order #%s refunded/reversed
da_DK: Betaling for ordre #%s refunderet/taget tilbage

en: Order #%s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
da_DK: Ordre #%s er blevet markeret som refunderet - PayPal årsagskode: %s

en: Payment for order #%s reversed
da_DK: Betaling for ordre #%s refunderet

en: Order #%s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %s
da_DK: Ordre #%s er blevet markeret som "parkeret" grundet tilbageføring - PayPal årsagskode: %s

en: Reversal cancelled for order #%s
da_DK: Refundering annulleret for ordre #%s

en: Order #%s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %s
da_DK: Ordre nummer %s fik annulleret en tilbageførsel. Check venligst status på betalingen og opdater ordrens status følgelig her: %s

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
da_DK: Valideringsfejl: PayPal beløb matcher ikke (total %s).

en: PDT payment completed
da_DK: PDT betaling gennemført

en: Shipping via %s
da_DK: Forsendelse via %s

en: Enable PayPal standard
da_DK: Aktiver PayPal standard

en: This controls the description which the user sees during checkout.
da_DK: Dette styrer beskrivelsen som brugeren ser under checkout.

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
da_DK: Betal med PayPal. Du kan betale med dit kreditkort, hvis du ikke har en PayPal konto

en: PayPal Email
da_DK: PayPal E-mail

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
da_DK: Indtast venligst din PayPal e-mailadresse; dette er nødvendigt for at modtage betaling.

en: PayPal Sandbox
da_DK: PayPal sandkasse

en: Enable PayPal sandbox
da_DK: Aktiver PayPal sandbox

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
da_DK: PayPal sandbox kan anvendes til at teste betalinger. Opret en udviklerkonto <a href="%s">her</a>.

en: Debug Log
da_DK: Fejlsøge Log

en: Enable logging
da_DK: Aktiver logging

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>%s</code>
da_DK: Log PayPal begivenheder, såsom IPN anmodninger inden i <code>% s </ code>

en: Advanced options
da_DK: Avancerede indstillinger

en: Receiver Email
da_DK: Modtager e-mail

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
da_DK: Hvis din primære PayPal e-mail er forskellig fra den ovenfor angivne PayPal e-mail, så angiv din primære modtage e-mail hos PayPal her. Dette anvendes til at validere IPN forespørgelser.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
da_DK: Eventuelt aktiver "Payment Data Transfer" (Profil > Profil og indstillinger > Website indstillinger) og derefter kopiere din identitet-token. Dette vil tillade betalinger at blive verificeret uden behov for PayPal IPN.

en: Invoice Prefix
da_DK: Faktura-præfiks

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
da_DK: Indtast venligst et præfiks for dine fakturanumre. Hvis du benytter din PayPal-konto for kædeforretninger er dette med til at sikre at dette præfiks er et unikt nummer ... ikke vil tillade ordrer med det samme fakturatal.

en: Shipping Details
da_DK: Forsendelsesoplysninger

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
da_DK: Send forsendelsesdetaljer til PayPal i stedet for på fakturering.

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
da_DK: PayPal tillader at sende til én adresse. Hvis du bruger PayPal til forsendelsesblanketter kan du vælge at sende til forsendelsesadressen istedet for betalingsadressen.

en: Address Override
da_DK: Overskriv adresse

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
da_DK: Aktiver "address_override" for at forhindre at adresseinformation bliver ændret.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
da_DK: PayPal verificerer adresser, derfor kan denne indstilling forårsage fejl (vi anbefaler, at den er deaktiveret).

en: Payment Action
da_DK: Betalings handling

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
da_DK: Vælg om du vil modtage betaling med det samme eller kun autorisere betaling.

en: Capture
da_DK: Modtage

en: Authorize
da_DK: Autoriser

en: Page Style
da_DK: Side-Stil

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
da_DK: Valgfrit, indtast navnet på sidestilen du ønsker at bruge. Disse bliver defineret inden for din PayPal-konto.

en: Optional
da_DK: Valgfri

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your PayPal API Credentials %shere%s.
da_DK: Angiv dine PayPal API credentials for at håndtere tilbagebetalinger via PayPal. Se hvordan du får adgang til dine PayPal API credentials %sher%s.

en: API Username
da_DK: API brugernavn

en: Get your API credentials from PayPal.
da_DK: Få dine API oplysninger fra PayPal.

en: API Signature
da_DK: API signatur

en: Please make sure your card details have been entered correctly and that your browser supports JavaScript.
da_DK: Vær venligst sikker på, at dine kortoplysninger stemmer overens og at din browser understøtter Javascript.

en: Developers: Please make sure that you're including jQuery and there are no JavaScript errors on the page.
da_DK: Udviklere: Vær venligst sikker på, at du inkluderer jQuery og der ikke er nogle Javascript fejl på siden.

en: Error creating user in Simplify Commerce.
da_DK: Fejl i oprettelse af bruger i Simplify Commerce

en: Sorry, the minimum allowed order total is 0.50 to use this payment method.
da_DK: Beklager, minimumsbeløbet for ordren er 0,50 for at benytte denne betalingsløsning.

en: Customer not found
da_DK: Kunde ikke fundet

en: %s - Order #%s
da_DK: %s - ordre #%s

en: Simplify payment error: %s
da_DK: Simplify betalingsfejl: %s

en: Simplify payment approved (ID: %s, Auth Code: %s)
da_DK: Simplify Payment betaling godkendt (ID: %s, Auth Code: %s)

en: Simplify payment declined
da_DK: Simplify payment afvist

en: Payment was declined - please try another card.
da_DK: Betalingen blev afvist. Prøv venligst med et andet kort.

en: Simplify Transaction Failed (%s)
da_DK: Simpel transaktion mislykkede (%s)

en: %s - Pre-order for "%s"
da_DK: %s - forudbestilling af  "%s"

en: (Order #%s)
da_DK: (Ordre #%s)

en: Payment was declined - the customer need to try another card.
da_DK: Betalingen blev afvist, kunden skal prøve med et andet kort

en: Payment was declined by Simplify Commerce.
da_DK: Betalingen blev afvist af Simplify Commerce.

en: Take payments via Simplify Commerce - uses simplify.js to create card tokens and the Simplify Commerce SDK. Requires SSL when sandbox is disabled.
da_DK: Modtag betalinger gennem Simplify Commerce - benytter simplify.js for at oprette kort tokens and Simplify Commerce SDK. Kræver SSL når sandbox er deaktiveret.

en: Simplify Commerce by Mastercard
da_DK: Simplify Commerce fra Mastercard

en: Getting started
da_DK: Kom godt i gang

en: Simplify Commerce is your merchant account and payment gateway all rolled into one. Choose Simplify Commerce as your WooCommerce payment gateway to get access to your money quickly with a powerful, secure payment engine backed by MasterCard.
da_DK: Simplify Commerce er din sælgerkonto og betalingsportal samlet i ét. Vælg Simplify Commerce som din WooCommerce betalingsportal for at få en hurtig, stærk og sikker betalingsportal understøttet af Mastercard.

en: Sign up for Simplify Commerce
da_DK: Tilmeld dig Simplify Commerce

en: Learn more
da_DK: Lær mere

en: Simplify Commerce Error: Simplify commerce requires PHP 5.3 and above. You are using version %s.
da_DK: Simplify Commerce fejl: Simplify Commerce kræver PHP 5.3 eller derover. Du benytter version %s.

en: Simplify Commerce Error: Please enter your public and private keys
da_DK: Simplify Commerce fejl: Indtast venligst dine offentlige og private nøgler

en: Simplify Commerce is enabled, but the <a href="%s">force SSL option</a> is disabled; your checkout may not be secure! Please enable SSL and ensure your server has a valid SSL certificate - Simplify Commerce will only work in sandbox mode.
da_DK: Simplify Commerce er aktiveret, men <a href="%s">Gennemtving SSL mulighed</a> er slået fra; din checkout er muligvis ikke sikker! Slå venligst SSL til og sikr dig at din server har et gyldigt SSL certifikat. Simplify Commerce virker kun i Sandbox modus

en: Enable Simplify Commerce
da_DK: Aktiver Simplify Commerce

en: Credit card
da_DK: Kreditkort

en: Payment Mode
da_DK: Betalingsmetode:

en: Enable Hosted Payments
da_DK: Aktivér hostede betalinger

en: Standard will display the credit card fields on your store (SSL required). %1$s Hosted Payments will display a Simplify Commerce modal dialog on your store (if SSL) or will redirect the customer to Simplify Commerce hosted page (if not SSL). %1$s Note: Hosted Payments need a new API Key pair with the hosted payments flag selected. %2$sFor more details check the Simplify Commerce docs%3$s.
da_DK: Normal vil vise kredit kort felterne direkte i din webshop (SSL påkrævet). %1$s Hostede Betalinger vil vise et Simplify Commerce overlagsvindue på din webshop (hvis SSL er aktiveret) eller vil videresende kunden til Simplify Commerces side (hvis SSL ikke er aktiveret). %1$s Note: Hostede Betalinger skal bruge et nyt API nøglepar, med hostede betalinger valgt, for at virke. %2$sFor yderligere detaljer læs Simplify Commerces dokumentation%3$s.

en: Hosted Payments
da_DK: Hostede betalinger

en: Modal Color
da_DK: Farve på overlagsvindue

en: Set the color of the buttons and titles on the modal dialog.
da_DK: Sætter farven på knapperne og titlerne i vinduet.

en: Enable Sandbox Mode
da_DK: Aktiver Sandbox tilstand

en: Place the payment gateway in sandbox mode using sandbox API keys (real payments will not be taken).
da_DK: Sæt betalingsporttalen i Sandbox modus ved at bruge sandbox API koder (rigtig betaling modtages ikke)

en: Sandbox Public Key
da_DK: Sandbox offentlig nøgle

en: Get your API keys from your Simplify account: Settings > API Keys.
da_DK: Få dine API nøgler fra din Simplify konto: Settings > API nøgler

en: Sandbox Private Key
da_DK: Sandbox privat nøgle

en: Public Key
da_DK: Offentlig nøgle

en: Private Key
da_DK: Privat nøgle

en: TEST MODE ENABLED. Use a test card: %s
da_DK: TEST TILSTAND AKTIVERET. Brug et test kort: %s

en: Expiry Month
da_DK: Udløbsmåned

en: Expiry Year
da_DK: Udløbsår

en: is invalid
da_DK: er ugyldig

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with credit card using Simplify Commerce by MasterCard.
da_DK: Tak for din ordre, klik herunder for at betale med kreditkort via Simplify Commerce by MasterCard.

en: Pay Now
da_DK: Betal nu

en: Cancel order &amp; restore cart
da_DK: Annuler ordre &amp; gendan kurv

en: Refund was declined.
da_DK: Tilbagebetaling blev afvist.

en: %s - Subscription for "%s"
da_DK: %s - Abonner på "%s"

en: Flat Rate
da_DK: Fast sats

en: Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
da_DK: Standard forsendelsesomkostninger lader dig angive et fast beløb for forsendelse.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
da_DK: Indtast en pris (ekskl. moms) eller sum, f. eks. <code>10.00 * [gty]</code>

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
da_DK: Understøtter følgende pladsholdere: <code>[qty]</code> = antal emner, <code>[cost]</code> = pris på emner, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Procent baseret gebyr.

en: Enable this shipping method
da_DK: Aktiver denne forsendelsesmetode

en: Method Title
da_DK: Metodetitel

en: Availability
da_DK: Tilgængelighed

en: All allowed countries
da_DK: Alle tilladte lande

en: Specific Countries
da_DK: Specifikke lande

en: Select some countries
da_DK: Vælg nogle lande

en: Tax Status
da_DK: Momsstatus

en: Taxable
da_DK: Momspligtig

en: Cost
da_DK: Omkostning

en: Shipping Class Costs
da_DK: Forsendelsesklasse pris

en: These costs can optionally be added based on the %sproduct shipping class%s.
da_DK: Prisen kan alternativt blive tilføjet på baggrund af %sproduct shipping class%s.

en: "%s" Shipping Class Cost
da_DK: "%s" Forsendelsesklasse pris

en: No Shipping Class Cost
da_DK: Ingen forsendelsesklasse pris

en: Calculation Type
da_DK: Beregningstype

en: Per Class: Charge shipping for each shipping class individually
da_DK: Pr. klasse: Opkræv forsendelse for hver forsendelsesklasse individuelt

en: Per Order: Charge shipping for the most expensive shipping class
da_DK: Pr. ordre: Opkræv forsendelse for den dyreste forsendelsesklasse

en: Additional Rates
da_DK: Yderligere omkostninger

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
da_DK: Disse satser er ekstra forsendelses-indstillinger med yderligere gebyrer (baseret på standardsatsen).

en: One per line: Option Name | Additional Cost [+- Percents] | Per Cost Type (order, class, or item) Example: <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
da_DK: Én per linje: Valgmulighedsnavn | Yderligere Omkostning [+- Procent] | Per Omkostningstype (ordre, klasse, eller vare) Eksempel: <code>Anbefalet post | 6.95 [+ 0.2%] | ordre</code>.

en: Option Name | Additional Cost [+- Percents%] | Per Cost Type (order, class, or item)
da_DK: Navn på valgmulighed | Yderligere Omkostninger [+- Procent%]  | pr omkostningstype (ordre, klasse, eller produkt)

en: Free Shipping
da_DK: Gratis fragt

en: Enable Free Shipping
da_DK: Aktiver gratis fragt

en: Method availability
da_DK: Metodetilgængelighed

en: Free Shipping Requires...
da_DK: Gratis forsendelse Kræver ...

en: A valid free shipping coupon
da_DK: En gyldig gratis fragt-kupon

en: A minimum order amount (defined below)
da_DK: Et minimumsordrebeløb (defineret nedenfor)

en: A minimum order amount OR a coupon
da_DK: Et minimumsordrebeløb ELLER en kupon

en: A minimum order amount AND a coupon
da_DK: Et minimumsordrebeløb OG en kupon

en: Minimum Order Amount
da_DK: Minimumsordrebeløb

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
da_DK: Kunderne er nødt til at bruge dette beløb for at få gratis fragt (hvis aktiveret ovenfor)

en: International Flat Rate
da_DK: International standardforsendelse

en: International Flat Rate Shipping lets you charge a fixed rate for shipping.
da_DK: International standardforsendelse giver dig mulighed for at opkræve et fast beløb for forsendelse.

en: Selected countries
da_DK: Valgte lande

en: Excluding selected countries
da_DK: Udelukke udvalgte lande

en: Local Delivery
da_DK: Lokal levering

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
da_DK: Lokal levering er en simpel forsendelsesmetode til at levere ordre lokalt.

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable local delivery
da_DK: Aktiver lokal levering

en: Fee Type
da_DK: Gebyr type

en: How to calculate delivery charges
da_DK: Hvordan forsendelsesomkostninger beregnes

en: Fixed amount
da_DK: Fast beløb

en: Percentage of cart total
da_DK: Procentdel af kurv total

en: Fixed amount per product
da_DK: Fast beløb pr. produkt

en: Delivery Fee
da_DK: Leveringsgebyr

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
da_DK: Hvilket gebyr vil du opkræve for lokal levering? Tilsidesæt hvis du vælger, at det skal være gratis. Lad den forblive blank for at deaktivere.

en: Allowed Zip/Post Codes
da_DK: Tilladte postnumre

en: What zip/post codes are available for local delivery?
da_DK: For hvilke postnumre skal lokal levering være tilgængelig?

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
da_DK: Adskil koder med et komma. Accepterer joker tegn, f.eks. <code>P*</code> vil matche PE30. Accepterer også et udtryk, f.eks. <code>NG1___</code> vil matche NG11AA men ikke NG101AA

en: Local Pickup
da_DK: Lokal afhentning

en: Local pickup is a simple method which allows customers to pick up orders themselves.
da_DK: Lokal afhentning er en simpel metode som tillader kunder at afhente en ordre selv.

en: Enable local pickup
da_DK: Aktiver lokal afhentning

en: What zip/post codes are available for local pickup?
da_DK: Hvilke postnumre er tilgængelige for lokal afhentning?

en: Shipping costs updated.
da_DK: Forsendelsesomkostninger opdateret.

en: Invalid order. If you have an account please log in and try again.
da_DK: Ugyldig ordre. Hvis du har en konto, så log ind og prøv igen.

en: My Account
da_DK: Min konto

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
da_DK: Denne ordre&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it kan ikke betales. Kontakt os venligst hvis du har brug for hjælp.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
da_DK: Beklager, denne ordre er ugyldig, og kan ikke betales for.

en: Order Number:
da_DK: Ordrenr.:

en: Date:
da_DK: Dato:

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
da_DK: Ordretotalerne er blevet opdateret. Bekræft venligst ordre ved at klikke på knappen, Placer ordre, i bunden af siden.

en: Your password has been reset.
da_DK: Dit password er blevet nulstillet.

en: Log in
da_DK: Log ind

en: Enter a username or e-mail address.
da_DK: Indtast et brugernavn eller en e-mailadresse

en: Invalid username or e-mail.
da_DK: Ugyldigt brugernavn eller e-mail.

en: Password reset is not allowed for this user
da_DK: Password nulstilling er ikke tilladt for denne bruger

en: Check your e-mail for the confirmation link.
da_DK: Tjek din mail for bekræftelseslinket.

en: Invalid key
da_DK: Ugyldig nøgle

en: Add a new payment method.
da_DK: Tilføj ny betalingsmetode

en: Please enter a valid order ID
da_DK: Indtast venligst et gyldigt ordre ID

en: Please enter a valid order email
da_DK: Indtast venligst en gyldig ordre e-mail

en: Sorry, we could not find that order ID in our database.
da_DK: Beklager, vi kunne ikke finde det ordre ID i vores database.

en: Order Fully Refunded
da_DK: Ordre fuldt refunderet

en: Select
da_DK: Vælg

en: Text
da_DK: Tekst

en: This product is protected and cannot be purchased.
da_DK: Dette produkt er beskyttet og kan ikke købes.

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
da_DK[0]: %s er blevet tilføjet til din indkøbskurv.
da_DK[1]: %s er blevet tilføjet til din indkøbskurv.

en: Continue Shopping
da_DK: Fortsæt med at handle

en: and
da_DK: og

en: Coupon:
da_DK: Kupon:

en: Free shipping coupon
da_DK: Fri fragt-kupon

en: [Remove]
da_DK: [Fjern]

en: Free
da_DK: Gratis

en: Order &ndash; %s
da_DK: Ordre &ndash; %s

en: Invalid order status
da_DK: Ugyldig ordre status

en: Invalid order ID
da_DK: Ugyldigt ordre ID

en: United Arab Emirates Dirham
da_DK: De Forenede Arabiske Emirater Dirham

en: Argentine Peso
da_DK: Argentinsk peso

en: Australian Dollars
da_DK: Australske Dollars

en: Brazilian Real
da_DK: Brasilianske Real

en: Canadian Dollars
da_DK: Canadieske Dollars

en: Chinese Yuan
da_DK: Kinesiske Yuan

en: Czech Koruna
da_DK: Tjekkisk Koruna

en: Danish Krone
da_DK: Dansk Krone

en: Dominican Peso
da_DK: Den Dominikanske Peso

en: Euros
da_DK: Euro

en: Hungarian Forint
da_DK: Ungarsk Forint

en: Icelandic krona
da_DK: Islandske kroner

en: Indonesia Rupiah
da_DK: Indonesiesk Rupiah

en: Nepali Rupee
da_DK: Nepalesisk rupee

en: Israeli Shekel
da_DK: Israeleske Shekel

en: Japanese Yen
da_DK: Japanske Yen

en: Malaysian Ringgits
da_DK: Malaysieske Ringgits

en: Mexican Peso
da_DK: Mexicaneske Peso

en: Norwegian Krone
da_DK: Norsk Krone

en: Paraguayan Guaraní
da_DK: Paraguay guarani

en: Philippine Pesos
da_DK: Filippinske Pesos

en: Polish Zloty
da_DK: Polske Zloty

en: Pounds Sterling
da_DK: Engelske Pund

en: Romanian Leu
da_DK: Romænske Leu

en: South African rand
da_DK: Sydafrikaneske rand

en: Swedish Krona
da_DK: Svenske Kroner

en: Swiss Franc
da_DK: Schweizisk Franc

en: Turkish Lira
da_DK: Tyrkiske Lira

en: Ukrainian Hryvnia
da_DK: Ukrainsk Hryvnia

en: Egyptian Pound
da_DK: egyptisk pund

en: Cart Discount
da_DK: Kurv rabat

en: Cart % Discount
da_DK: Indkøbskurv % rabat

en: Product Discount
da_DK: Produktrabat

en: Product % Discount
da_DK: Produkt % rabat

en: The shop_order_status taxonomy is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
da_DK: shop_order_status taxonomi bruges ikke længere i WooCommerce 2.2! Du skal i stedet bruge den nye WooCommerce post_status instead, <a href="%s">læs mere...</a>

en: The "publish" order status is no more in WooCommerce 2.2! You should use the new WooCommerce post_status instead, <a href="%s">read more...</a>
da_DK: "publish" order status bruges ikke mere i WooCommerce 2.2! Anvend i stedet  WooCommerce post_status, <a href="%s">læs mere...</a>

en: This function should not be called before woocommerce_init.
da_DK: Denne funktion burde ikke blive kørt før woocommerce_init.

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
da_DK: Ikke betalt ordre annulleret - tidsfrist nået.

en: Refund &ndash; %s
da_DK: Tilbagebetal &ndash; %s

en: Simple product
da_DK: Enkel/Enkelt produkt

en: Grouped product
da_DK: Grupperet produkt

en: External/Affiliate product
da_DK: Eksternt/Partner produkt

en: Variable product
da_DK: Variabelt produkt

en: New products
da_DK: Nye produkter

en: New products added to %s
da_DK: Nye produkter tilføjet til %s

en: New products tagged %s
da_DK: Nye produkter tagget %s

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
da_DK: Dette er en demobutik til test-formål &mdash; ingen ordre må gennemføres.

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Søgeresultater: &ldquo;%s&rdquo;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
da_DK: &nbsp;&ndash; Side %s

en: Default sorting
da_DK: Standardsortering

en: Sort by popularity
da_DK: Sorter efter popularitet

en: Sort by average rating
da_DK: Sorter efter vurdering

en: Sort by newness
da_DK: Sorter efter nyeste

en: Sort by price: low to high
da_DK: Sorter efter pris: lav til høj

en: Sort by price: high to low
da_DK: Sorter efter pris: høj til lav

en: Additional Information
da_DK: Yderligere Information

en: Reviews (%d)
da_DK: Anmeldelser (%d)

en: Place order
da_DK: Afgiv ordre

en: Select a country&hellip;
da_DK: Vælg et land&hellip;

en: Update country
da_DK: Opdater land

en: Select a state&hellip;
da_DK: Vælg en stat&hellip;

en: Choose an option
da_DK: Vælg en mulighed

en: Select a category
da_DK: Vælg en katogori

en: Uncategorized
da_DK: Ikke katogoriseret

en: An account is already registered with your email address. Please login.
da_DK: En konto er allerede registreret med din e-mailadresse. Log venligst ind.

en: Please enter a valid account username.
da_DK: Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
da_DK: En konto er allerede registreret med dette brugernavn. Vælg et andet.

en: Please enter an account password.
da_DK: Vær venlig at indtaste et konto password.

en: ERROR
da_DK: FEJL

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
da_DK: Kunne ikke registere dig &hellip; kontakt os hvis du fortsat har problemer med at registere dig.

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Paused
da_DK: Sat på pause

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Display the user's Cart in the sidebar.
da_DK: Vis brugerens kasse i sidebar.

en: WooCommerce Cart
da_DK: WooCommerce kasse

en: Cart
da_DK: Kurv

en: Hide if cart is empty
da_DK: Skjul hvis kassen er tom

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
da_DK: Vis aktiv lagdelte navigationsfiltre så brugere kan se og deaktivere dem.

en: WooCommerce Layered Nav Filters
da_DK: WooCommerce lagdelte navigationsfiltre

en: Active Filters
da_DK: Aktive filtre

en: Remove filter
da_DK: Fjern filter

en: Min
da_DK: Minimum

en: Max
da_DK: Maks

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
da_DK: Viser en brugerdefineret egenskab i en widget, som lader dig indsnævre liste af produkter, når du ser produktkategorier.

en: WooCommerce Layered Nav
da_DK: WooCommerce Lagdelte navigation

en: Filter by
da_DK: Sorter efter

en: Attribute
da_DK: Attribut

en: Display type
da_DK: Visningstype

en: List
da_DK: Liste

en: Query type
da_DK: Forespørgselstype

en: AND
da_DK: OG

en: OR
da_DK: ELLER

en: Any %s
da_DK: Nogen %s

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
da_DK: Viser et prisfilter slider i en widget, som lader dig indsnævre listen af viste produkter, når du ser produktkategorier.

en: WooCommerce Price Filter
da_DK: WooCommerce prissortering

en: Filter by price
da_DK: Sorter efter pris

en: Min price
da_DK: Mindstepris

en: Max price
da_DK: Maks. pris

en: Filter
da_DK: Sorter

en: Price:
da_DK: Pris:

en: A list or dropdown of product categories.
da_DK: En liste eller en dropdown af produktkategorier.

en: WooCommerce Product Categories
da_DK: WooCommerce produktkategorier

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Category Order
da_DK: Kategorisortering

en: Show as dropdown
da_DK: Vis som dropdown

en: Show product counts
da_DK: Vis produkt antal

en: Show hierarchy
da_DK: Vis hierarki

en: Only show children of the current category
da_DK: Vis kun børn af den aktuelle kategori

en: No product categories exist.
da_DK: Der eksisterer ingen produktkategorier.

en: A Search box for products only.
da_DK: Et søgefelt udelukkende for produkter.

en: WooCommerce Product Search
da_DK: WooCommerce produktsøgning

en: Your most used product tags in cloud format.
da_DK: Dine mest anvendte produkt nøgleord i cloud form.

en: WooCommerce Product Tags
da_DK: WooCommerce Produkt Tags

en: Display a list of your products on your site.
da_DK: Vis en liste med produkter på din side.

en: WooCommerce Products
da_DK: WooCommerce produkter

en: Number of products to show
da_DK: Antal af produkter som skal vises:

en: Show
da_DK: Vis

en: All Products
da_DK: Alle produkter

en: Featured Products
da_DK: Fremhævede Produkter

en: On-sale Products
da_DK: Produkter på tilbud

en: Date
da_DK: Dato

en: Price
da_DK: Pris

en: Random
da_DK: Tilfældigt

en: Sales
da_DK: Salg

en: ASC
da_DK: Stigende

en: DESC
da_DK: Faldende

en: Hide free products
da_DK: Skjul gratis produkter

en: Show hidden products
da_DK: Vis skjulte produkter

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
da_DK: Vis en liste med dine seneste anmeldelser på din side.

en: WooCommerce Recent Reviews
da_DK: WooCommerce seneste anmeldelser

en: Recent Reviews
da_DK: Seneste anmeldelser

en: Number of reviews to show
da_DK: Antal af anmeldelser, som skal vises

en: Display a list of recently viewed products.
da_DK: Vis en liste med seneste viste produkter.

en: WooCommerce Recently Viewed
da_DK: WooCommerce seneste viste produkter

en: Recently Viewed Products
da_DK: Seneste viste produkter

en: Display a list of your top rated products on your site.
da_DK: Vis en liste med de bedst bedømte produkter på din side.

en: WooCommerce Top Rated Products
da_DK: WooCommerce bedst bedømte produkter

en: Top Rated Products
da_DK: Bedst bedømte produkter

en: %s would like to connect to your store
da_DK: %s vil gerne forbinde til din butik

en: This will give "%s" <strong>%s</strong> access which will allow it to:
da_DK: Dette vil give "%s" <strong>%s</strong> adgang, som indebærer tilladelse til:

en: Logged in as %s
da_DK: Logget ind som %s

en: Logout
da_DK: Log af

en: Approve
da_DK: Godkend

en: Deny
da_DK: Afvis

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or %2$scancel and return to %1$s%3$s
da_DK: For at forbinde til %1$s skal du være logget ind. Log ind i din butik nedenfor eller %2$scancel og returner til %1$s%3$s

en: Username or email address
da_DK: Brugernavn eller e-mailadresse

en: Application Authentication Request
da_DK: Applikation godkendelses-forespørgsel

en: Your cart is currently empty.
da_DK: Din indkøbskurv er tom.

en: Return To Shop
da_DK: Tilbage til butik

en: Shipping #%d
da_DK: Forsendelse #%d

en: Shipping
da_DK: Forsendelse

en: Please use the shipping calculator to see available shipping methods.
da_DK: Brug forsendelsesberegneren for at se tilgængelige forsendelsesmetoder.

en: Please continue to the checkout and enter your full address to see if there are any available shipping methods.
da_DK: Forsæt til kassen og indtast din fulde adresse for at se hvilke forsendelsesmuligheder du har.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
da_DK: Udfyld venligst dine oplysninger for at se mulige forsendelsesmetoder.

en: There are no shipping methods available. Please double check your address, or contact us if you need any help.
da_DK: Der er ingen forsendelsesmetoder tilgængelige. Vær venlig at checke din adresse eller kontakt os, hvis du har brug for hjælp.

en: Cart Totals
da_DK: Samlet beløb

en:  (taxes estimated for %s)
da_DK:  (moms anslået for %s)

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
da_DK: Bemærkning: Forsendelse og moms er vurderet%s og vil blive opdateret under checkout baseret på din regning og forsendelsesinformation.

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Remove this item
da_DK: Fjern dette produkt

en: Coupon code
da_DK: Kuponkode

en: Apply Coupon
da_DK: Anvend kupon

en: Update Cart
da_DK: Opdater indkøbskurv

en: You may be interested in&hellip;
da_DK: Du kan måske også være interesseret i&hellip;

en: No products in the cart.
da_DK: Ingen produkter i kurven.

en: Checkout
da_DK: Kasse

en: Proceed to Checkout
da_DK: Gå til kassen

en: Calculate Shipping
da_DK: Beregn forsendelse

en: State / county
da_DK: Stat / land

en: City
da_DK: By

en: Update Totals
da_DK: Opdateringstotal

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
da_DK: Der er nogle problemer med produkterne i din kurv (vist ovenfor). Gå venligst tilbage til kurvsiden for at løse disse problemer før du går til kassen

en: Return To Cart
da_DK: Tilbage til kurv

en: Billing &amp; Shipping
da_DK: Fakturering &amp forsendelse

en: Billing Details
da_DK: Faktureringsoplysninger

en: Create an account?
da_DK: Opret en konto?

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
da_DK: Opret en konto ved at udfylde informationerne nedenfor. Hvis du er en tilbagevendende kunde, log da venligst ind med dit brugernavn øverst på siden.

en: You must be logged in to checkout.
da_DK: Du skal være logget ind for at gå til kassen.

en: Your order
da_DK: Din ordre

en: Have a coupon?
da_DK: Har du en kupon?

en: Click here to enter your code
da_DK: Klik her for at indtaste din kode

en: Returning customer?
da_DK: Tilbagevendende kunde?

en: Click here to login
da_DK: Klik her for at logge ind

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
da_DK: Hvis du har handlet hos os før, indtast da dit brugernavn og adgangskode i boksene nedenfor. Hvis du er en ny kunde skal du fortsætte til fakturering &amp; forsendelsessektionen.

en: Qty
da_DK: Stk

en: Totals
da_DK: Totaler

en: Payment
da_DK: Betaling

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Beklager, det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for dit område. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Pay for order
da_DK: Betal for ordre

en: Ship to a different address?
da_DK: Send til en anden adresse?

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
da_DK: Udfyld venligst dine oplysninger ovenfor for at se mulige betalingsmetoder.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Beklager, det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for din stat. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
da_DK: Siden din browser ikke understøtter JavaScript, eller det er deaktiveret, skal du sikre dig, at du trykker på <em>Opdater totaler</em> knappen før afgivelsen af din ordre. Du risikerer at blive opkrævet mere end det anførte beløb, hvis du ikke trykker på knappen.

en: Update totals
da_DK: Opdateringstotal

en: I&rsquo;ve read and accept the <a href="%s" target="_blank">terms &amp; conditions</a>
da_DK: Jeg har læst og accepterer <a href="%s" target="_blank">handelsbetingelserne</a>

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
da_DK: Beklageligvis kan din ordre ikke behandles, da den afgivende bank/forretning har afslået din transaktion.

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
da_DK: Forsøg venligst at gennemføre købet igen eller gå til din kontoside.

en: Please attempt your purchase again.
da_DK: Forsøg venligst at gennemføre købet igen.

en: Pay
da_DK: Betal

en: Thank you. Your order has been received.
da_DK: Tak. Din bestilling er modtaget.

en: The order #%d from %s has been cancelled. The order was as follows:
da_DK: Ordren #%d fra %s er nu afbestilt. Ordren var:

en: Order: %s
da_DK: Ordre: %s

en: You have received an order from %s. The order is as follows:
da_DK: Du har modtaget en ordre fra %s. Ordren er som følger:

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
da_DK: Hej. Din ordre hos %s er nu ekspederet. Du kan se ordredetaljerne nedenfor.

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
da_DK: En ordre er blevet oprettet for dig den %s. For at betale for denne ordre, så benyt venligst følgende link: %s

en: pay
da_DK: betal

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
da_DK: Tak fordi du oprettede en konto på %s. Dit brugernavn er <strong>%s</strong>.

en: Your password has been automatically generated: <strong>%s</strong>
da_DK: Dit password er blevet genereret automatisk: <strong>%s</strong>

en: You can access your account area to view your orders and change your password here: %s.
da_DK: Du kan logge ind på din konto, og se dine ordre og ændre dit password her: %s.

en: Hello, a note has just been added to your order:
da_DK: Hej, en bemærkning er netop blevet tilføjet til din ordre:

en: For your reference, your order details are shown below.
da_DK: Til din orientering er dine ordredetaljer vist nedenfor.

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
da_DK: Vi har modtaget din ordre, og den er nu ved at blive ekspederet. Du kan se dine ordredetaljer nedenfor.

en: Hi there. Your order on %s has been partially refunded.
da_DK: Hej. Din ordre ved %s er blevet delvist refunderet.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded.
da_DK: Hej. Din ordre ved %s er blevet fuldt refunderet.

en: Amount Refunded
da_DK: Beløb refunderet

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
da_DK: Nogen har bedt om at password bliver nulstillet for følgende konto:

en: Username: %s
da_DK: Brugernavn: %s

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
da_DK: Hvis dette var en fejl, så ignorer denne e-mail og intet vil ske.

en: To reset your password, visit the following address:
da_DK: For at nulstille dit password, gå til følgende adresse:

en: Click here to reset your password
da_DK: Klik her for at nulstille dit password

en: Billing address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Shipping address
da_DK: Leveringsadresse

en: Order number: %s
da_DK: Ordrenr.: %s

en: jS F Y
da_DK: j. F Y

en: View order: %s
da_DK: Vis ordre: %s

en: You have received an order from %s.
da_DK: Du har modtaget en ordre fra %s.

en: Your password is <strong>%s</strong>.
da_DK: Dit kodeord er <strong>%s</strong>.

en: Hi there. Your order on %s has been refunded. Your order details are shown below for your reference:
da_DK: Hej. Din ordre ved %s er blevet refunderet. Dine ordreoplysninger er vist nedenfor:

en: Quantity: %s
da_DK: Antal: %s

en: Cost: %s
da_DK: Omkostning: %s

en: Username or email
da_DK: Brugernavn eller e-mail

en: Remember me
da_DK: Husk mig

en: Lost your password?
da_DK: Mistet dit password?

en: No products were found matching your selection.
da_DK: Ingen produkter blev fundet som matcher dit valg.

en: Showing the single result
da_DK: Visning af det enkelte resultat

en: Showing all %d results
da_DK: Viser alle %d resultater

en: Sale!
da_DK: Udsalg

en: Sorry, it seems that there are no payment methods which support adding a new payment method. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da_DK: Beklager, det lader til, at der ikke er nogen betalingsmetoder der understøtter at tilføje en ny betalingsmetode. Kontakt os, hvis du har brug for hjælp eller ønsker at bruge alternative ordninger.

en: First name
da_DK: Fornavn

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Email address
da_DK: E-mail adresse

en: Password Change
da_DK: Ændring af adgangskode

en: Current Password (leave blank to leave unchanged)
da_DK: Nuværende adgangskode (efterlad blank hvis uændret)

en: New Password (leave blank to leave unchanged)
da_DK: Ny adgangskode (efterlad blank hvis uændret)

en: Confirm New Password
da_DK: Bekræft ny adgangskode

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: Billing Address
da_DK: Faktura adresse

en: Shipping Address
da_DK: Forsendelsesadresse

en: Save Address
da_DK: Gem adresse

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
da_DK: Mistet dit password? indtast venligst dit brugernavn eller e-mailadresse. Du vil da modtage en email med et link til at oprette et nyt password.

en: Enter a new password below.
da_DK: Indtast et nyt password herunder.

en: New password
da_DK: Nyt password

en: Re-enter new password
da_DK: Gentag nyt password

en: Reset Password
da_DK: Nulstil pasword

en: Save
da_DK: Gem

en: Hello <strong>%1$s</strong> (not %1$s? <a href="%2$s">Sign out</a>).
da_DK: Hej <strong>%1$s</strong> (ikke %1$s? <a href="%2$s">Log ud</a>).

en: From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">edit your password and account details</a>.
da_DK: Fra din konto kan du se dine seneste ordrer, administrere dine fakturerings- og leveringsadresser og <a href="%s">ændre din adgangskode</a>.

en: My Addresses
da_DK: Mine adresser

en: My Address
da_DK: Min adresse

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
da_DK: Følgende adresser vil blive anvendt ved kassen som standard.

en: You have not set up this type of address yet.
da_DK: Du har ikke opsat denne slags adresser endnu.

en: Available Downloads
da_DK: Tilgængelige downloads

en: %s download remaining | %s downloads remaining
da_DK[0]: %s download tilbage
da_DK[1]: %s downloads tilbage

en: Recent Orders
da_DK: Seneste ordrer

en: Order Number
da_DK: Ordrenr.

en: %s for %s item | %s for %s items
da_DK[0]: %s for %s vare
da_DK[1]: %s for %s varer

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: View
da_DK: Vis

en: Order #<mark class="order-number">%s</mark> was placed on <mark class="order-date">%s</mark> and is currently <mark class="order-status">%s</mark>.
da_DK: Ordre #<mark class="order-number">%s</mark> blev afgivet <mark class="order-date">%s</mark> og er nu <mark class="order-status">%s</mark>.

en: Order Updates
da_DK: Ordreopdateringer

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
da_DK: For at tracke din ordre: indtast Ordre ID herunder og klik på knappen. Ordre ID finder du på din kvittering eller i tidligere fremsendte e-mail med ordrebekræftelse.

en: Found in your order confirmation email.
da_DK: Findes i din bekræftelses e-mail.

en: Billing Email
da_DK: Fakturerings E-mail

en: Email you used during checkout.
da_DK: E-mail som du brugte ved kassen.

en: Track
da_DK: Følg

en: Order Again
da_DK: Bestil igen

en: Customer Details
da_DK: Kundeoplysninger

en: Note:
da_DK: Bemærkning:

en: Email:
da_DK: E-mail:

en: Telephone:
da_DK: Telefon:

en: Order Details
da_DK: Ordre detaljer

en: Order #%s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Ordre #%s fra %s har status &ldquo;%s&rdquo;

en: ago
da_DK: siden

en: and was completed
da_DK: og blev gennemført

en:  ago
da_DK: siden

en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: This product is currently out of stock and unavailable.
da_DK: Dette produkt er ikke på lager i øjeblikket

en: Clear selection
da_DK: Nulstil valg

en: SKU:
da_DK: Varenummer:

en: Category: | Categories:
da_DK[0]: Kategori:
da_DK[1]: Kategorier:

en: Weight
da_DK: Vægt

en: Dimensions
da_DK: Dimensioner

en: out of %s5%s
da_DK: ud af %s5%s

en: based on %s customer rating | based on %s customer ratings
da_DK[0]: baseret på %s kunde anmeldelser
da_DK[1]: baseret på %s kunde anmeldelser

en: %s customer review | %s customer reviews
da_DK[0]: %s kundeanmeldelse
da_DK[1]: %s kundeanmeldelser

en: Related Products
da_DK: Relaterede produkter

en: Rated %d out of 5
da_DK: Bedømt %d ud af 5

en: Your comment is awaiting approval
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse

en: verified owner
da_DK: verificeret ejer

en: Product Description
da_DK: Produktbeskrivelse

en: You may also like&hellip;
da_DK: Du kunne også være interesseret i&hellip;

en: %s review for %s | %s reviews for %s
da_DK[0]: %s anmeldelse for %s
da_DK[1]: %s anmeldelser for %s

en: Reviews
da_DK: Anmeldelser

en: There are no reviews yet.
da_DK: Der er ikke nogle anmeldelser endnu.

en: Add a review
da_DK: Tilføj en anmeldelse

en: Be the first to review
da_DK: Bliv den første til at give en anmeldelse

en: Leave a Reply to %s
da_DK: Skriv en kommentar til %s

en: Submit
da_DK: Send

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a review.
da_DK: Du skal være <a href="%s">logget ind</a> for at skrive en anmeldelse.

en: Your Rating
da_DK: Din vurdering

en: Rate&hellip;
da_DK: Bedømmelse&hellip;

en: Perfect
da_DK: Perfekt

en: Good
da_DK: God

en: Average
da_DK: Middelmådig

en: Not that bad
da_DK: Ikke så dårlig

en: Very Poor
da_DK: Meget dårlig

en: Your Review
da_DK: Din anmeldelse

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
da_DK: Kun kunder der er logget ind og har købt dettte produkt, kan skrive en anmeldelse.

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
da_DK: Et e-handels toolkit, der hjælper dig med at sælge noget. Smukt.

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
da_DK: Georgien

[ctx: min_price]
en: From:
da_DK: Fra:

[ctx: Webhook created on date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
da_DK: %b %d, %Y kl. %I:%M %p

[ctx: placeholder]
en: Username
da_DK: Brugernavn

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
da_DK: Bemærkninger om din ordre, f.eks. særlige bemærkninger for levering.

[ctx: placeholder]
en: Street address
da_DK: Gadenavn

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
da_DK: Lejlighed, suite, enhed etc (valgfri)

[ctx: placeholder]
en: Search Products&hellip;
da_DK: Søg produkter&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
da_DK: Et resultat er tilgængeligt, tryk enter for at vælge det.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
da_DK: %qty% resultater er tilgængelige, brug op/ned pilene på dit tastatur til at navigere.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
da_DK: Ingen resultater fundet

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
da_DK: Indlæsning fejlede

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
da_DK: Indtast venligst 1 eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
da_DK: Indtast venligst %qty% eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
da_DK: Slet venligst 1 tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
da_DK: Slet venligst %qty% tegn

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
da_DK: Du kan kun vælge 1 emne

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
da_DK: Du kan kun vælge %qty% emner

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
da_DK: Indlæser flere resultater&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
da_DK: Søger&hellip;

[ctx: Page slug]
en: shop
da_DK: butik

[ctx: Page slug]
en: cart
da_DK: kurv

[ctx: Page slug]
en: checkout
da_DK: kasse

[ctx: Page slug]
en: my-account
da_DK: min konto

[ctx: Page title]
en: Shop
da_DK: Butik

[ctx: Page title]
en: Cart
da_DK: Kurv

[ctx: Page title]
en: Checkout
da_DK: Kasse

[ctx: Page title]
en: My Account
da_DK: Min Konto

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
da_DK: Forsendelsesklasser

[ctx: Admin menu name]
en: Products
da_DK: Produkter

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
da_DK: Ordrer

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
da_DK: Kuponer

[ctx: slug]
en: product-category
da_DK: produkt-kategori

[ctx: slug]
en: product-tag
da_DK: produkt-tag

[ctx: slug]
en: product
da_DK: produkt

[ctx: slug]
en: uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

[ctx: Order status]
en: Pending Payment
da_DK: Afventer betaling

[ctx: Order status]
en: Processing
da_DK: Behandler

[ctx: Order status]
en: On Hold
da_DK: På Hold

[ctx: Order status]
en: Completed
da_DK: Gennemført

[ctx: Order status]
en: Cancelled
da_DK: Annulleret

[ctx: Order status]
en: Refunded
da_DK: Tilbagebetalt

[ctx: Order status]
en: Failed
da_DK: Mislykket

[ctx: Tax status]
en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Order date parsed by strftime]
en: %b %d, %Y @ %I:%M %p
da_DK: %b %d, %Y kl. %I:%M %p

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
da_DK: fakturering

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
da_DK: forsendelse

[ctx: breadcrumb]
en: Home
da_DK: Forside

[ctx: Sorting order]
en: Order
da_DK: Ordre

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
da_DK: af %1$s

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
da_DK: Stk

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
da_DK: Viser %1$d&ndash;%2$d ud af %3$d resultater

[ctx: label]
en: Search for:
da_DK: Søg efter:

[ctx: submit button]
en: Search
da_DK: Søg
