WooCommerce - en to nb_NO translation catalogue (1476 entries)

en: key
nb_NO: nøkkel

en: keys
nb_NO: nøkler

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Consumer Key Ending In
nb_NO: Kundenøkkel som slutter på

en: User
nb_NO: Bruker

en: Permissions
nb_NO: Rettigheter

en: Last Access
nb_NO: Siste tilgang

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: View/Edit
nb_NO: Vis/rediger

en: Revoke API Key
nb_NO: Tilbakekall API-nøkkel

en: Revoke
nb_NO: Tilbakekall

en: Read
nb_NO: Les

en: Write
nb_NO: Skriv

en: Read/Write
nb_NO: Les/skriv

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Keys/Apps
nb_NO: Nøkler/Applikasjoner

en: Add Key
nb_NO: Legg til nøkkel

en: Search Key
nb_NO: Søk etter nøkkel

en: API Key revoked successfully.
nb_NO: API-nøkkel trukket tilbake

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
nb_NO: Handling mislyktes. Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
nb_NO: Vennligst benytt desimalformat (%s) uten tusenskilletegn.

en: Please enter in monetary decimal (%s) format without thousand separators and currency symbols.
nb_NO: Vennligst skriv inn format for monetær desimal (%s) uten tusenskilletegn og valutasymboler.

en: Please enter in country code with two capital letters.
nb_NO: Vennligst skriv inn landskode med to store bokstaver.

en: Please enter in a value less than the regular price.
nb_NO: Vennligst legg inn en verdi som er lavere enn den ordinære prisen.

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
nb_NO: Er du sikker på at du vil lenke til alle variantene? Dette vil lage en ny variant for hver mulige kombinasjon av variantattributter (maks 50 per gjennomgang).

en: Enter a value
nb_NO: Tast inn en verdi

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
nb_NO: Variasjon menyrekkefølge (avgjør posisjon i listen over variasjoner)

en: Enter a value (fixed or %)
nb_NO: Tast inn en verdi (fast eller %)

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette alle variantene? Dette kan ikke angres.

en: Last warning, are you sure?
nb_NO: Siste advarsel, er du sikker?

en: Choose an image
nb_NO: Velg et bilde

en: Set variation image
nb_NO: Sett variantbilde

en: variation added
nb_NO: variant lagt til

en: variations added
nb_NO: varianter lagt til

en: No variations added
nb_NO: Ingen variant lagt til

en: Are you sure you want to remove this variation?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne  varianten?

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
nb_NO: Utsalg startdato (ÅÅÅÅ-MM-DD eller la stå tom)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
nb_NO: Salg sluttdato (ÅÅÅÅ-MM-DD format eller la stå tomt)

en: Save changes before changing page?
nb_NO: Lagre endringer før du forlater siden?

en: %qty% variation
nb_NO: %qty% variant

en: %qty% variations
nb_NO: %qty% varianter

en: Select an option&hellip;
nb_NO: Ta et valg&hellip;

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte produktene? Dersom du tidligere har redusert dette produktets lagerbeholdningen, eller hvis denne ordren ble sendt av en kunde, må du manuelt gjenopprette produktets lagerbeholdning.

en: Please select some items.
nb_NO: Vennligst velg noen produkter.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil behandle denne refusjonen? Handlingen kan ikke angres.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne refusjonen? Handlingen kan ikke angres.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne skattekolonnen? Handlingen kan ikke angres.

en: Remove this item meta?
nb_NO: Fjern dette produktets meta?

en: Remove this attribute?
nb_NO: Fjern denne attributten?

en: Name
nb_NO: Navn

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Click to toggle
nb_NO: Klikk for å skifte

en: Value(s)
nb_NO: Verdi(er)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
nb_NO: Tast inn litt tekst, eller noen attributter med symbolet "|" som skiller verdier.

en: Visible on the product page
nb_NO: Synlig på produktsiden

en: Used for variations
nb_NO: Benyttet for varianter

en: Enter a name for the new attribute term:
nb_NO: Tast inn et navn for den nye attributtermen:

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
nb_NO: Beregn totaler basert på produkter, rabatter og frakt?

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
nb_NO: Beregne skattelinjer? Dette vil beregne skatter basert på kundens land. Dersom ikke fakturering/frakt er satt vil den benytte butikkens baselokalitet.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
nb_NO: Kopier faktureringsinformasjon til leveringsinformasjon? Dette vil fjerne leveringsinformasjon som allerede er ført inn.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
nb_NO: Last kundens faktureringsinformasjon? Dette vil fjerne envher allerede skrevet faktureringsinformasjon.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
nb_NO: Last kundens leveringsinformasjon? Dette vil fjerne envher allerede skrevet leveringsinformasjon.

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: No customer selected
nb_NO: Ingen kunder valgt

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
nb_NO: Kunne ikke gi tilgang - brukeren kan allerede ha tillatelse til denne filen, eller faktureringsepost er ikke angitt. Sørg for at faktureringseposten er angitt, og ordren er lagret.

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne tilgang til denne nedlastingen?

en: You cannot add the same tax rate twice!
nb_NO: Du kan ikke legge til samme skattesats to ganger!

en: Your product has variations! Before changing the product type, it is a good idea to delete the variations to avoid errors in the stock reports.
nb_NO: Produktet ditt har varianter! Før du endrer produkttypen, så er det en god ide å slette variantene for å unngå feil i lagerrapportene.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
nb_NO: Slug "%s" er for lang (28 tegn maks). Forkorte den, takk.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
nb_NO: Slug "%s" er ikke tillatt fordi det er en reservert. Vær så snill å endrer den

en: Please, provide an attribute name and slug.
nb_NO: Vær så snill, gi et attributtnavn og en slug.

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
nb_NO: Slug "%s" er allerede i bruk. Endre det, vær så snill.

en: Attribute updated successfully
nb_NO: Attributt vellykket oppdatert

en: Edit Attribute
nb_NO: Rediger attributt

en: Error: non-existing attribute ID.
nb_NO: Feil: attributt ID eksisterer ikke

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
nb_NO: Navn på attributten (vist på front-end).

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
nb_NO: Unik slug/referanse for attributten; må være kortere enn 28 tegn.

en: Enable Archives?
nb_NO: Aktiver arkiver?

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
nb_NO: Aktiver dette dersom du vil at denne attributten skal produktarkiver i butikken din.

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
nb_NO: Avgjør hvordan du velger attributter for produkter. Under adminpanel -> produkter -> produktdata -> attributter -> verdier, <strong>Tekst</strong> tillater manuell inntasting mens <strong>velg</strong> tillater pre-konfigurerte vilkår i en rullegardinliste.

en: Default sort order
nb_NO: Standard sorteringsrekkefølge

en: Custom ordering
nb_NO: Tilpasset ordre

en: Name (numeric)
nb_NO: Navn (numerisk)

en: Term ID
nb_NO: Vilkår-ID

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
nb_NO: Bestemmer sorteringsrekkefølgen for vilkårene for butikkproduktsidene på frontend. Hvis du bruker tilpasset bestilling, kan du dra og slippe vilkårene i denne egenskapen.

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Attributes
nb_NO: Attributter

en: Order by
nb_NO: Sorter etter

en: Terms
nb_NO: Vilkår

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Public
nb_NO: Offentlig

en: Configure terms
nb_NO: Konfigurer vilkår

en: No attributes currently exist.
nb_NO: Ingen attributter eksisterer foreløpig.

en: Add New Attribute
nb_NO: Legg til ny attributt

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
nb_NO: Attributter lar deg definere ekstra produktdata, som størrelse og farge. Du kan benytte disse attributtene i butikkens sidebar ved å bruke  "layered nav" widgets. Vennligst merk: du kan ikke gi en attributt et nytt navn senere.

en: Add Attribute
nb_NO: Legg til attributt

en: Are you sure you want to delete this attribute?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne attributten?

en: WooCommerce Recent Reviews
nb_NO: WooCommerce seneste omtaler

en: WooCommerce Status
nb_NO: WooCommerce-status

en: <strong>%s</strong> sales this month
nb_NO: <strong>%s</strong> salg denne måneden

en: %s top seller this month (sold %d)
nb_NO: %s bestselger denne måneden (solgt %d)

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
nb_NO[0]: <strong>%s ordre</strong> venter på prosessering
nb_NO[1]: <strong>%s ordrer</strong> venter på prosessering

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
nb_NO[0]: <strong>%s ordre</strong> på vent
nb_NO[1]: <strong>%s ordrer</strong> på vent

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
nb_NO[0]: <strong>%s produkt</strong> lite på lager
nb_NO[1]: <strong>%s produkter</strong> lite på lager

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
nb_NO[0]: <strong>%s produkt</strong> tomt på lager
nb_NO[1]: <strong>%s produkter</strong> tomt på lager

en: out of 5
nb_NO: av 5

en: reviewed by
nb_NO: omtalt av

en: There are no product reviews yet.
nb_NO: Det er ennå ingen produktomtaler.

en: Make a duplicate from this product
nb_NO: Lag en duplikat av dette produktet

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Copy to a new draft
nb_NO: Kopier til nytt utkast

en: No product to duplicate has been supplied!
nb_NO: Ingen produkt å duplisere har blitt gitt!

en: Product creation failed, could not find original product:
nb_NO: Produktetableringen mislyktes, kunne ikke finne originalprodukt:

en: (Copy)
nb_NO: (Kopi)

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Product Settings
nb_NO: Produktinnstillinger

en: Tax Settings
nb_NO: Avgiftsinnstillinger

en: Checkout Settings
nb_NO: Kasseinnstillinger

en: Shipping Settings
nb_NO: Fraktinnstillinger

en: Account Settings
nb_NO: Kontoinnstillinger

en: Email Settings
nb_NO: Epostinnstillinger

en: Webhook Settings
nb_NO: Webhook-innstillinger

en: PayPal Standard
nb_NO: PayPal standard

en: Free Shipping
nb_NO: Gratis frakt

en: Local Delivery
nb_NO: Lokal levering

en: Local Pickup
nb_NO: Hente selv

en: Product Categories, Tags, Shipping Classes, &amp; Attributes
nb_NO: Produktkategorier, tags, fraktklasser &amp; attributter

en: Simple Products
nb_NO: Enkeltprodukter

en: System Status
nb_NO: Systemstatus

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Coupons
nb_NO: Rabattkuponger

en: Managing Orders
nb_NO: Håndtere bestillinger

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, please read our documentation. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
nb_NO: Om du trenger hjelp til å forstå, bruke eller utvide WooCommerce, vennligst les vår dokumentasjon. Du finne alle typer ressurser, kodesnutter, gjennomganger og mye mer.

en: WooCommerce Documentation
nb_NO: WooCommerce dokumentasjon

en: Developer API Docs
nb_NO: Utvikler API-dokumenter

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: After %sreading the documentation%s, for further assistance you can use the %scommunity forums%s on WordPress.org to talk with other users. If however you are a WooThemes customer, or need help with premium add-ons sold by WooThemes, please %suse our helpdesk%s.
nb_NO: Etter %sreading dokumentasjonen%s, for ytterligere hjelp kan du bruke %scommunity forum%s på WordPress.org for å snakke med andre brukere. Men dersom du er en WooThemes kunde, eller trenger hjelp med premium tilleggsprogrammer som selges av WooThemes, vennligst %sbruk vår kundestøtte%s.

en: Before asking for help we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
nb_NO: Før du ber om hjelp vi anbefaler å sjekke systemstatus for å identifisere eventuelle problemer med konfigurasjonen.

en: WooThemes Customer Support
nb_NO: WooTheme kundestøtte

en: Education
nb_NO: Opplæring

en: If you would like to learn about using WooCommerce from an expert, consider following a WooCommerce course ran by one of our educational partners.
nb_NO: Hvis du ønsker å lære hvordan du bruker WooCommerce fra en ekspert, bør du vurdere å følge en WooCommerce selvfølgelig kjørte av en av våre pedagogiske partnere.

en: View Education Partners
nb_NO: Vis opplæringspartnere

en: Found a bug?
nb_NO: Funnet en feil?

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%s">Github issues</a>. Ensure you read the <a href="%s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%s">system status report</a>.
nb_NO: Dersom du finner en bug innenfor WooCommerce-kjernen, kan du opprette en billett via <a href="%s">Github issues</a>. Sørg for at du leser <a href="%s">contribution guide</a> før du sender in rapporten din. For å hjelpe oss å løse saken, vennligst vær så beskrivende som mulig og inkluder <a href="%s">system status report</a>.

en: Report a bug
nb_NO: Rapporter feil

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: About WooCommerce
nb_NO: Om WooCommerce

en: WordPress.org Project
nb_NO: WordPress.org prosjekt

en: Github Project
nb_NO: Github prosjekt

en: Official Themes
nb_NO: Offisielle temaer

en: Official Extensions
nb_NO: Offisielle utvidelser

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
nb_NO: WooCommerce-skattesatser (CSV)

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
nb_NO: Importer <strong>skattesatser</strong> til butikken via en CSV-fil.

en: Shipping Classes
nb_NO: Fraktklasser

en: Sales Reports
nb_NO: Salgsrapporter

en: WooCommerce Settings
nb_NO: WooCommerce-innstillinger

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: WooCommerce Endpoints
nb_NO: WooCommerce endepunkter

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Add to Menu
nb_NO: Legg til i meny

en: Visit Store
nb_NO: Besøk butikk

en: Product Short Description
nb_NO: Kort beskrivelse av produkt

en: Product Data
nb_NO: Produktdata

en: Product Gallery
nb_NO: Produktgalleri

en: %s Items
nb_NO: %s Elementer

en: %s Notes
nb_NO: %s Notater

en: Downloadable Product Permissions
nb_NO: Nedlastbare produktbeskrivelser

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
nb_NO: Merk: Tillatelser for produkter på ordren vil automatisk bli gitt når ordrestatus endres til behandles/fullført.

en: %s Actions
nb_NO: %s Handlinger

en: Coupon Data
nb_NO: Kupongdata

en: Rating
nb_NO: Rangering

en: Reviews
nb_NO: Omtaler

en: Product permalink base
nb_NO: Base for produktpermalenke

en: Product category base
nb_NO: Base for produktkategorier

en: Product tag base
nb_NO: Base for produktstikkord

en: Product attribute base
nb_NO: Base for produktattributter

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
nb_NO: Disse innstillingene styrer permalenker benyttet til produkter. Disse innstillingene gjelder bare når <strong>det ikke brukes "standard" permalenker ovenfor</strong>.

en: Default
nb_NO: Standard

en: Product
nb_NO: Produkt

en: Shop base
nb_NO: Butikkbase

en: Shop base with category
nb_NO: Butikkbase med kategori

en: Custom Base
nb_NO: Tilpasset base

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
nb_NO: Tast inn en egendefinert base å bruke. En base <strong>må</strong> være satt. Ellers vil WordPress bruke standard.

en: Product Name
nb_NO: Produktnavn

en: Give your new product a name here. This is a required field and will be what your customers will see in your store.
nb_NO: Gi det nye produktet et navn her. Dette er et obligatorisk felt, og vil være hva kundene dine vil se i butikken din.

en: Product Description
nb_NO: Produktbeskrivelse

en: This is your products main body of content. Here you should describe your product in detail.
nb_NO: Dette er dine produkter hoveddelen av innhold. Her bør du beskriver produktet i detalj.

en: Choose Product Type
nb_NO: Velg produkttype

en: Choose a type for this product. Simple is suitable for most physical goods and services (we recommend setting up a simple product for now).
nb_NO: Velg en type for dette produktet. Enkelt er egnet for de fleste fysiske varer og tjenester (vi anbefaler å sette opp et enkelt produkt for nå).

en: Variable is for more complex products such as t-shirts with multiple sizes.
nb_NO: Variabelen er for mer komplekse produkter som t-skjorter med flere størrelser

en: Grouped products are for grouping several simple products into one.
nb_NO: Gruppert produkter er for å gruppere flere enkle produkter i ett.

en: Finally, external products are for linking off-site.
nb_NO: Endelig eksterne produkter er for å knytte off-site.

en: Virtual Products
nb_NO: Virtuelle produkter

en: Check the "Virtual" box if this is a non-physical item, for example a service, which does not need shipping.
nb_NO: Marker "Virtuell"-boksen dersom dette er en ikke-fysisk gjenstand, for eksempel service, som ikke trengs å transporteres.

en: Downloadable Products
nb_NO: Nedlastbare produkter

en: If purchasing this product gives a customer access to a downloadable file, e.g. software, check this box.
nb_NO: Dersom kjøp av dette produktet gir kunden tilgang til en nedlastbar fil, f.eks. programvare, marker denne boksen.

en: Prices
nb_NO: Priser

en: Next you'll need to give your product a price.
nb_NO: I neste steg trenger du å gi produktet ditt en pris

en: Add a quick summary for your product here. This will appear on the product page under the product name.
nb_NO: Gi et kort sammendrag av produktet ditt her. Dette vil vises på produktsiden under produktnavnet.

en: Product Images
nb_NO: Produktbilder

en: Upload or assign an image to your product here. This image will be shown in your store's catalog.
nb_NO: Last opp eller tildel produktet et bilde her. Dette bildet vil vises i butikkens katalog.

en: Product Tags
nb_NO: Produktstikkord

en: You can optionally "tag" your products here. Tags as a method of labeling your products to make them easier for customers to find.
nb_NO: Du kan velge å "tagge" produktene dine her. Tags er en metode for å merke produktene dine slik at kundene lettere skal finne dem.

en: Product Categories
nb_NO: Produktkategorier

en: Optionally assign categories to your products to make them easier to browse through and find in your store.
nb_NO: Du kan velge å tildele kategorier til produktene dine, for lettere å se gjennom og finne dem i butikken din.

en: Publish Your Product!
nb_NO: Publisere ditt produkt!

en: When you are finished editing your product, hit the "Publish" button to publish your product to your store.
nb_NO: Når du er ferdig med å redigere produktet, trykk på "Publiser" -knappen for å publisere produktet til butikken.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
nb_NO: Produkt oppdatert. <a href="%s">Vis produkt</a>

en: Custom field updated.
nb_NO: Tilpasset felt oppdatert.

en: Custom field deleted.
nb_NO: Tilpasset felt slettet.

en: Product updated.
nb_NO: Produkt oppdatert.

en: Product restored to revision from %s
nb_NO: Produktet gjennopprettet til revidering fra %s

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
nb_NO: Produktet publisert. <a href="%s">Vis produkt</a>

en: Product saved.
nb_NO: Produkt lagret.

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
nb_NO: Produkt sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
nb_NO: Produkt planlagt: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
nb_NO: Produktutkast oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Forhåndsvis produkt</a>

en: Order updated.
nb_NO: Ordre oppdatert.

en: Order restored to revision from %s
nb_NO: Ordre tilbakeført til revidering fra %s

en: Order saved.
nb_NO: Ordre lagret.

en: Order submitted.
nb_NO: Ordre sendt.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Ordre planlagt: <strong>%1$s</strong>.

en: Order draft updated.
nb_NO: Ordreutkast oppdatert.

en: Order updated and email sent.
nb_NO: Ordre oppdatert og epost sendt.

en: Coupon updated.
nb_NO: Kupong oppdatert.

en: Coupon restored to revision from %s
nb_NO: Kupong gjenopprettet til revidering fra %s

en: Coupon saved.
nb_NO: Kupong lagret.

en: Coupon submitted.
nb_NO: Kupong levert.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Kupong planlagt for: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon draft updated.
nb_NO: Kupongutkast oppdatert.

en: %s product updated. | %s products updated.
nb_NO[0]: %s produkt oppdatert.
nb_NO[1]: %s produkter oppdatert.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
nb_NO[0]: %s produkt ikke oppdatert, noen redigerer det.
nb_NO[1]: %s produkter ikke oppdatert, noen redigerer dem.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
nb_NO[0]: %s produkt er permanent slettet.
nb_NO[1]: %s produkter er permanent slettet.

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
nb_NO[0]: %s produkt flyttet til søppel.
nb_NO[1]: %s produkter flyttet til søppel.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
nb_NO[0]: %s produkt tilbakestilt fra søppel.
nb_NO[1]: %s produkter tilbakestilt fra søppel.

en: %s order updated. | %s orders updated.
nb_NO[0]: %s ordre oppdatert.
nb_NO[1]: %s ordrer oppdatert.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
nb_NO[0]: %s ordre ikke oppdatert. Noen redigerer den.
nb_NO[1]: %s ordrer ikke oppdatert. Noen redigerer dem.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
nb_NO[0]: %s ordre permanent slettet.
nb_NO[1]: %s ordrer permanent slettet.

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
nb_NO[0]: %s ordre flyttet til søppel.
nb_NO[1]: %s ordrer flyttet til søppel.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
nb_NO[0]: %s ordre tilbakestilt fra søppel.
nb_NO[1]: %s ordrer tilbakestilt fra søppel.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
nb_NO[0]: %s kupong oppdatert.
nb_NO[1]: %s kuponger oppdatert.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
nb_NO[0]: %s kupong ikke oppdatert. Noen redigerer dem.
nb_NO[1]: %s kuponger ikke oppdatert. Noen redigerer dem.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
nb_NO[0]: %s kupong permanent slettet.
nb_NO[1]: %s kuponger permanent slettet.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
nb_NO[0]: %s kupong flyttet til søppe
nb_NO[1]: %s kuponger flyttet til søppel.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
nb_NO[0]: %s kupong tilbakestilt fra søppel.
nb_NO[1]: %s kuponger tilbakestilt fra søppel.

en: Image
nb_NO: Bilde

en: SKU
nb_NO: Varenummer

en: Stock
nb_NO: Lager

en: Price
nb_NO: Pris

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Tags
nb_NO: Stikkord

en: Date
nb_NO: Dato

en: Code
nb_NO: Kode

en: Coupon type
nb_NO: Kupongtype

en: Coupon amount
nb_NO: Kupongbeløp

en: Product IDs
nb_NO: Produkt-IDer:

en: Usage / Limit
nb_NO: Bruk / Begrensning

en: Expiry date
nb_NO: Utløpsdato

en: Order
nb_NO: Ordre

en: Purchased
nb_NO: Kjøpt

en: Ship to
nb_NO: Send til

en: Customer Message
nb_NO: Kundemelding

en: Order Notes
nb_NO: Ordrenotater

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Grouped
nb_NO: Gruppert

en: External/Affiliate
nb_NO: Ekstern/Partner

en: Virtual
nb_NO: Virtuell

en: Downloadable
nb_NO: Nedlastbar

en: Simple
nb_NO: Enkelt

en: Variable
nb_NO: Variabel

en: Toggle featured
nb_NO: Veksling vist

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Ingen

en: In stock
nb_NO: På lager

en: Out of stock
nb_NO: Tomt på lager

en: Edit this item
nb_NO: Rediger dette produktet

en: Edit this item inline
nb_NO: Rediger dette produktet her

en: Quick&nbsp;Edit
nb_NO: Hurtigredigering

en: Restore this item from the Trash
nb_NO: Gjenopprett dette produktet fra papirkurven

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Move this item to the Trash
nb_NO: Flytt dette produktet til papirkurven

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Delete this item permanently
nb_NO: Slett dette produktet permanent

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Preview &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Forhåndsvis &#8220;%s&#8221;

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: View &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View
nb_NO: Vis

en: Unpublished
nb_NO: Upublisert

en: Y/m/d g:i:s A
nb_NO: d/m/Y g:i:s A

en: Y/m/d
nb_NO: d/m/Y

en: %d item | %d items
nb_NO[0]: %d produkt
nb_NO[1]: %d produkter

en: plus %d other note | plus %d other notes
nb_NO[0]: pluss %d annet notat
nb_NO[1]: pluss %d andre notater

en: %d note | %d notes
nb_NO[0]: %d notat
nb_NO[1]: %d notater

en: Billing:
nb_NO: Fakturering:

en: Guest
nb_NO: Gjest

en: Processing
nb_NO: Behandler

en: Complete
nb_NO: Fullfør

en: Sort Products
nb_NO: Sorter produkter

en: Mark processing
nb_NO: Merk behandler

en: Mark on-hold
nb_NO: Merk på vent

en: Mark complete
nb_NO: Marker som ferdig

en: Order status changed by bulk edit:
nb_NO: Ordrestatus endret av bulkredigering:

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
nb_NO[0]: Ordrestatus endret
nb_NO[1]: Ordrestatuser endret

en: Show all product types
nb_NO: Vis alle produkttyper

en: Grouped product
nb_NO: Gruppert produkt

en: External/Affiliate product
nb_NO: Ekstern-/Partnerprodukt

en: Variable product
nb_NO: Variabelt produkt

en: Simple product
nb_NO: Enkeltprodukt

en: Show all types
nb_NO: Vis alle typer

en: Search for a customer&hellip;
nb_NO: Søk etter en kunde&hellip;

en: Product name
nb_NO: Produktnavn

en: Coupon code
nb_NO: Kupongkode

en: Description (optional)
nb_NO: Beskrivelse (valgfritt)

en: Insert into %s
nb_NO: Sett inn i %s

en: Uploaded to this %s
nb_NO: Lastet opp til denne %s

en: Catalog/search
nb_NO: Katalog/søk

en: Catalog
nb_NO: Katalog

en: Search
nb_NO: Søk

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Catalog visibility:
nb_NO: Katalogsynlighet:

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
nb_NO: Definer loopene dette produktet bør være synlig i. Produktet vil fortsatt være direkte tilgjengelig.

en: Enable this option to feature this product.
nb_NO: Aktiver dette valget for å fremheve dette produktet.

en: Featured Product
nb_NO: Fremhevet produkt

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Customer Billing Address
nb_NO: Kundens fakturaadresse

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Company
nb_NO: Firma

en: Address 1
nb_NO: Adresse 1

en: Address 2
nb_NO: Adresse 2

en: City
nb_NO: Sted

en: Postcode
nb_NO: Postnummer

en: Country
nb_NO: Land

en: Select a country&hellip;
nb_NO: Velg et land&hellip;

en: State/County
nb_NO: Delstat/Fylke

en: State/County or state code
nb_NO: Delstat/Fylke eller delstatskode

en: Telephone
nb_NO: Telefon

en: Email
nb_NO: Epost

en: Customer Shipping Address
nb_NO: Kundens leveringsadresse

en: Orders
nb_NO: Ordrer

en: Sales by date
nb_NO: Salg per dato

en: Sales by product
nb_NO: Salg per produkt

en: Sales by category
nb_NO: Salg per kategori

en: Coupons by date
nb_NO: Kuponger etter dato

en: Customers
nb_NO: Kunder

en: Customers vs. Guests
nb_NO: Kunder vs. gjester

en: Customer List
nb_NO: Kundeliste

en: Low in stock
nb_NO: Lite på lager

en: Most Stocked
nb_NO: Mest på lager

en: Taxes
nb_NO: Skatter

en: Taxes by code
nb_NO: Skatter etter kode

en: Taxes by date
nb_NO: Skatter etter dato

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Innstillingene dine har blitt lagret.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
nb_NO: Endringene du har gjort, vil gå tapt hvis du navigerer bort fra denne siden.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
nb_NO: Innstillingene for denne bildestørrelsen har blitt deaktivert fordi dens verdier blir overskrevet av et filter.

en: Hard Crop?
nb_NO: Hard beskjæring?

en: Select a page&hellip;
nb_NO: Velg en side&hellip;

en: Choose a country&hellip;
nb_NO: Velg et land&hellip;

en: Choose countries&hellip;
nb_NO: Velg land&hellip;

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Select none
nb_NO: Velg ingen

en: Introduction
nb_NO: Introduksjon

en: Page Setup
nb_NO: Sideoppsett

en: Store Locale
nb_NO: Butikk lokale

en: Shipping &amp; Tax
nb_NO: Frakt rate &amp; Skatte

en: Payments
nb_NO: Betaling

en: Ready!
nb_NO: Klar!

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
nb_NO: WooCommerce &rsaquo; installasjonsveiviser

en: Return to the WordPress Dashboard
nb_NO: Gå tilbake til WordPress Dashboard

en: WooCommerce is available in %s. Would you like to use this translation?
nb_NO: WooCommerce er tilgjengelig i %s. Ønsker du å bruke denne oversettelsen?

en: Install Translation
nb_NO: Installer oversettelse

en: Welcome to the world of WooCommerce!
nb_NO: Velkommen til WooCommerces verden!

en: Thank you for choosing WooCommerce to power your online store! This quick setup wizard will help you configure the basic settings. <strong>It’s completely optional and shouldn’t take longer than five minutes.</strong>
nb_NO: Takk for at du velger Woocommerce for å drive onlinebutikken din! Dette raske oppsettet vil hjelpe deg å konfigurere grunninnstillingene. <strong>Det er helt valgfritt og burde ikke ta mer enn fem minutter.</strong>

en: No time right now? If you don’t want to go through the wizard, you can skip and return to the WordPress dashboard. Come back anytime if you change your mind!
nb_NO: Ikke tid akkurat nå? Dersom du ikke ønsker å gå gjennom dette oppsettet nå, kan du hoppe over det og gå tilbake til WordPressdashbordet. Kom tilbake når som helst hvis du ombestemmer deg!

en: Let's Go!
nb_NO: La oss gå!

en: Not right now
nb_NO: Ikke akkurat nå

en: Your store needs a few essential %spages%s. The following will be created automatically (if they do not already exist):
nb_NO: Butikken din trenger noen få essensielle %ssider%s. De følgende vil generes automatisk (hvis de ikke allerede eksisterer):

en: Page Name
nb_NO: Side Navn

en: The shop page will display your products.
nb_NO: Butikken siden vil vise dine produkter.

en: The cart page will be where the customers go to view their cart and begin checkout.
nb_NO: Handlevognssidene vil være der hvor kundene går for å se handlevognen deres og begynne utsjekking.

en: The checkout page will be where the customers go to pay for their items.
nb_NO: Utsjekkingssidene vil være der hvor kundene går for å betale for gjenstandene deres.

en: Registered customers will be able to manage their account details and view past orders on this page.
nb_NO: Registrerte kunder vil kunne redigere kontodetaljene sine og se på tidligere ordrer på denne siden.

en: Once created, these pages can be managed from your admin dashboard on the %sPages screen%s. You can control which pages are shown on your website via %sAppearance > Menus%s.
nb_NO: Når de er opprettet, vil disse sidene kunne håndteres fra admin-dashbordet på %sSider-skjermen%s. Du kan kontrollere hvilke sider som vises på websiten din via %sUtseende > Menyer%s.

en: Continue
nb_NO: Fortsette

en: Skip this step
nb_NO: Hoppe over dette trinnet

en: Store Locale Setup
nb_NO: Oppsett for butikklokalitet

en: Where is your store based?
nb_NO: Hvor er butikken din basert?

en: Which currency will your store use?
nb_NO: Hvilken valuta vil butikken din bruke?

en: Choose a currency&hellip;
nb_NO: Velg en valuta&hellip;

en: If your currency is not listed you can %sadd it later%s.
nb_NO: Hvis valutaen din ikke er oppført kan du %slegge den til senere%s.

en: Currency Position
nb_NO: Valutaposisjon

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Left with space
nb_NO: Venstre med mellomrom

en: Right with space
nb_NO: Høyre med mellomrom

en: Thousand Separator
nb_NO: Tusenskilletegn

en: Decimal Separator
nb_NO: Desimalskilletegn

en: Which unit should be used for product weights?
nb_NO: Hvilken enhet bør brukes for produkts vekt?

en: lbs
nb_NO: lb

en: Which unit should be used for product dimensions?
nb_NO: Hvilken enhet bør brukes for produkts dimensjoner?

en: in
nb_NO: inch (tomme)

en: yd
nb_NO: yard

en: Shipping &amp; Tax Setup
nb_NO: Frakt %amp; Skatteoppsett

en: If you will be charging sales tax, or shipping physical goods to customers, you can configure the basic options below. This is optional and can be changed later via %1$sWooCommerce > Settings > Tax%3$s and %2$sWooCommerce > Settings > Shipping%3$s.
nb_NO: Dersom du skal ta betalt for mva, eller for å frakte fysysk gods til kunder, kan du konfigurere grunnvalgene nedenfor. Dette er valgfritt og kan endres senere via %1$sWooCommerce > Innstillinger > Skatt%3$s og %2$sWooCommerce > Innstillinger > Frakt%3$s.

en: Basic Shipping Setup
nb_NO: Grunnleggende Frakt Setup

en: Will you be shipping products?
nb_NO: Vil du sende produkter?

en: Yes, I will be shipping physical goods to customers
nb_NO: Ja, jeg vil bli levere fysiske varer til kunder

en: <strong>Domestic</strong> shipping costs:
nb_NO: Frakt kostnader <strong>innenlands</strong>:

en: A total of %s per order and/or %s per item
nb_NO: Totalt %s per ordre og/eller %s per gjenstand

en: <strong>International</strong> shipping costs:
nb_NO: Frakt kostnader <strong>utenlands</strong>:

en: Basic Tax Setup
nb_NO: Grunnleggende Skatt oppsett

en: Will you be charging sales tax?
nb_NO: Vil du bli kreve inn merverdiavgift?

en: Yes, I will be charging sales tax
nb_NO: Ja, jeg vil kreve inn merverdiavgift

en: How will you enter product prices?
nb_NO: Hvordan vil du legge inn produktpriser?

en: I will enter prices inclusive of tax
nb_NO: Jeg vil legge inn priser inkl moms

en: I will enter prices exclusive of tax
nb_NO: Jeg vil legge inn priser eksklusive skatt

en: Import Tax Rates?
nb_NO: Importer skattesatser?

en: Yes, please import some starter tax rates
nb_NO: Ja, mportere noen starter skattesatser

en: State
nb_NO: Delstat

en: Rate (%)
nb_NO: Sats (%)

en: Tax Shipping
nb_NO: Fraktskatt

en: Please note: you may still need to add local and product specific tax rates depending on your business location. If in doubt, speak to an accountant.
nb_NO: Vennligst merk: det kan fortsatt være nødvendig å legge til lokale og produktspesifikke skatter, avhengig av hvor forretningen din  er lokalisert. Dersom du er usikker, snakk med en revisor.

en: You can edit tax rates later from the %1$stax settings%3$s screen and read more about taxes in %2$sour documentation%3$s.
nb_NO: Du kan redigere skattesatser senere fra skjermen %1$sSkatteinnstillinger%3$s og lese mer om skatter i  %2$sdokumentasjonen vår%3$s.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. %2$sAdditional payment methods%3$s can be installed later and managed from the %1$scheckout settings%3$s screen.
nb_NO: WooCommerce kan håndtere både online og offline betalinger. %2$sBetalingsmetoder%3$s kan installeres senere og håndteres på siden %1$kasseinnstillinger%3$s.

en: To accept payments via PayPal on your store, simply enter your PayPal email address below.
nb_NO: For å akseptere betalinger via PayPal i butikken din, skriv bare inn PayPal-epostadressen din nedenfor.

en: PayPal Email Address:
nb_NO: PayPal e-postadresse:

en: Offline Payments
nb_NO: Offline betalinger

en: Offline gateways require manual processing, but can be useful in certain circumstances or for testing payments.
nb_NO: Gatewayer som er offline krever mauell prosessering, men kan være nyttige i visse omstendigheter eller for å teste betalinger.

en: Cheque Payments
nb_NO: Sjekkbetaling

en: Enable payment via Cheques
nb_NO: Aktiver betaling via Sjekker

en: Cash on Delivery
nb_NO: Kontant ved levering

en: Enable cash on delivery
nb_NO: Aktiver betaling ved levering

en: Bank Transfer (BACS)
nb_NO: Direkte bankoverføring (BACS)

en: Enable BACS payments
nb_NO: Aktiver BACS betalinger

en: Your Store is Ready!
nb_NO: Din butikk er klar!

en: Want to help make WooCommerce even more awesome? Allow WooThemes to collect non-sensitive diagnostic data and usage information, and get %s discount on your next WooThemes purchase. %sFind out more%s.
nb_NO: Vil du være med å gjøre WooCommerce enda bedre? Send ikke-sensitiv data og bruksinformasjon til WooThemes, og få %s avslag på din neste WooThemes ordre. %sFind out more%s.

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: No thanks
nb_NO: Nei takk

en: Next Steps
nb_NO: Neste steg

en: Create your first product!
nb_NO: Lag ditt første produktet!

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Watch the WC 101 video walkthroughs
nb_NO: Se WC 101 video gjennomgang

en: Get eCommerce advice in your inbox
nb_NO: Få eCommerce råd i innboksen

en: Follow Sidekick interactive walkthroughs
nb_NO: Følg Sidekick interaktiv gjennomgang

en: Read more about getting started
nb_NO: Les mer om å komme i gang

en: Product Transients Cleared
nb_NO: Produkttransienter slettet

en: %d Transients Rows Cleared
nb_NO: %d transientrader fjernet

en: Roles successfully reset
nb_NO: Roller vellykket tilbakestilt

en: Terms successfully recounted
nb_NO: Vilkår vellykket telt igjen

en: Sessions successfully cleared
nb_NO: Sesjonene er vellykket tømt

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
nb_NO: Alle savnede WooCommerce-sider ble vellykket installert.

en: Tax rates successfully deleted
nb_NO: Skattesatser vellykket fjernet

en: Usage tracking settings successfully reset.
nb_NO: Bruk sporing innstillinger tilbakestilt.

en: There was an error calling %s::%s
nb_NO: Det oppstod en feil ved å kalle %s::%s

en: There was an error calling %s
nb_NO: Det oppstod en feil ved å kalle %s

en: Your changes have been saved.
nb_NO: Endringene dine har blitt lagret.

en: WC Transients
nb_NO: WC-transienter

en: Clear transients
nb_NO: Tøm transienter

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
nb_NO: Dette verktøyet vil fjerne produkt-/butikktransientcache.

en: Expired Transients
nb_NO: Utløpte transienter

en: Clear expired transients
nb_NO: Tøm utløpte transienter

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
nb_NO: Dette verktøyet vil fjerne ALLE utløpte transients fra WordPress.

en: Term counts
nb_NO: Telte vilkår

en: Recount terms
nb_NO: Tell termer igjen

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
nb_NO: Dette verktøyet vil telle om produkttermer - nyttig når du endrer innstillingene på en måte som skjuler produkter fra katalogen.

en: Capabilities
nb_NO: Evner

en: Reset capabilities
nb_NO: Tilbakestill evner

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
nb_NO: Dette verktøyet vil tilbakestille admin, kunde-og shop_managerroller til standard. Bruk dette hvis brukerne ikke har tilgang til alle adminsidene i WooCommerce.

en: Customer Sessions
nb_NO: Kundesesjoner

en: Clear all sessions
nb_NO: Tøm alle sesjoner

en: <strong class="red">Warning:</strong> This tool will delete all customer session data from the database, including any current live carts.
nb_NO: <strong class="red">Advarsel:</strong> Dette verktøyet vil slette alle kundesesjoner fra databasen, inkludert alle aktive handlevogner.

en: Install WooCommerce Pages
nb_NO: Installer WooCommerce-sider

en: Install pages
nb_NO: Installer sider

en: <strong class="red">Note:</strong> This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
nb_NO: <strong class="red">Note:</strong> Dette verktøyet vil installere manglende sider av WooCommerce. Sider som allerede er definert og satt opp vil ikke bli erstattet.

en: Delete all WooCommerce tax rates
nb_NO: Slett alle WooCommerce skattesatser

en: Delete ALL tax rates
nb_NO: Slett ALLE skattesatser

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will delete ALL of your tax rates, use with caution.
nb_NO: <strong class="red">Merk:</strong> Dette valget vil slette ALLE skattesatsene dine. Bruk med forsiktighet.

en: Reset Usage Tracking Settings
nb_NO: Tilbakestill brukssporing Innstillinger

en: Reset usage tracking settings
nb_NO: Tilbakestill bruk sporingsinnstillinger

en: This will reset your usage tracking settings, causing it to show the opt-in banner again and not sending any data.
nb_NO: Dette vil tilbakestille dine brukssporingsinnstillingene, forårsaker den til å vise opt-in banner igjen, og ikke å sende data.

en: Translation Upgrade
nb_NO: Oversettelse - Oppdatering

en: Force Translation Upgrade
nb_NO: Tving Oversettelsesoppdatering!

en: <strong class="red">Note:</strong> This option will force the translation upgrade for your language if a translation is available.
nb_NO: <strong class="red">Merk:</strong> Denne innstillingen vil tvinge en oppdatering av oversettelsesfilen hvis det eksisterer en i ditt stråk.

en: Display type
nb_NO: Visningstype

en: Products
nb_NO: Produkter

en: Subcategories
nb_NO: Underkategorier

en: Both
nb_NO: Begge

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Upload/Add image
nb_NO: Last opp/Legg til bilde

en: Remove image
nb_NO: Fjern bilde

en: Use image
nb_NO: Bruk bilde

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
nb_NO: Produktkategorier for butikken din kan styres her. Hvis du vil endre rekkefølgen på kategoriene på front-end, kan du dra og slippe for å sortere dem. For å se flere kategorier oppført, klikk på "screen options"-lenken øverst på siden.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
nb_NO: Fraktklasser kan brukes for å gruppere produkter av lignende type. Disse gruppene kan deretter brukes av visse fraktmetoder for å gi ulike priser til forskjellige produkter.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
nb_NO: Atributtermer kan tildeles produkter eller varianter.<br/><br/><b>Merk</b>: Å slette en term vil fjerne den fra alle produkter og varianter som den er tildelt. Å gjenskape en term vil ikke automatisk tildele den tilbake til produkter:

en: webhooks
nb_NO: Webhook'er

en: Topic
nb_NO: Tema

en: Delivery URL
nb_NO: Leverings-URL

en: Activated <span class="count">(%s)</span>
nb_NO: Aktivert <span class="count">(%s)</span>

en: Paused <span class="count">(%s)</span>
nb_NO: På pause <span class="count">(%s)</span>

en: Disabled <span class="count">(%s)</span>
nb_NO: Deaktivert <span class="count">(%s)</span>

en: Move to Trash
nb_NO: Flytt til papirkurven

en: Empty Trash
nb_NO: Tøm papirkurv

en: Webhook created on %s
nb_NO: Webhook opprettet den %s

en: You don't have permissions to create Webhooks!
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å opprette webhook'er

en: You don't have permissions to edit Webhooks!
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere webhook'er!

en: You don't have permissions to delete Webhooks!
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette webhook'er!

en: 1 webhook moved to the Trash. | %d webhooks moved to the Trash.
nb_NO[0]: 1 webhook flyttet til papirkurven
nb_NO[1]: %d webhook'er flyttet til papirkurven

en: 1 webhook restored from the Trash. | %d webhooks restored from the Trash.
nb_NO[0]: 1 webhook gjenvunnet fra papirkurven
nb_NO[1]: %d webhook'er gjenvunnet fra papirkurven

en: 1 webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
nb_NO[0]: 1 webhook permanent slettet
nb_NO[1]: %d webhook'er permanent slettet

en: Webhook updated successfully.
nb_NO: Webhook vellykket oppdatert.

en: Webhook created successfully.
nb_NO: Webhook vellykket opprettet.

en: Add Webhook
nb_NO: Legg til Webhook

en: Search Webhooks
nb_NO: Søk i Webhook'er

en: This Webhook has no log yet.
nb_NO: Denne webhook'en har ennå ikke noen logg.

en: &lsaquo; Previous
nb_NO: &lsaquo; Forrige

en: Next &rsaquo;
nb_NO: Neste &rsaquo;

en: Welcome to WooCommerce
nb_NO: Velkommen til WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
nb_NO: Velkommen til WooCommerce %s

en: Thanks, all done!
nb_NO: Takk, helt ferdig!

en: Thank you for updating to the latest version!
nb_NO: Takk for at du oppdaterer til den nyeste versjonen!

en: Thanks for installing!
nb_NO: Takk for at du installerer!

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable and secure than ever before. We hope you enjoy using it.
nb_NO: %s WooCommerce %s er kraftigere,  mer stabil og sikrere enn noensinne. Vi håper du liker det.

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: Docs
nb_NO: Dokumenter

en: What's New
nb_NO: Hva er nytt

en: Credits
nb_NO: Bidragsytere

en: Translators
nb_NO: Oversettere

en: Improved Product Variation Editor
nb_NO: Forbedret redigering av produktvarianter

en: When editing product variations in the backend, we have added a new, paginated interface to make the process of adding complex product variations both quicker and more reliable.
nb_NO: Når produktvarianter redigeres på backend, har vi lagt til et nytt grensesnitt for å gjøre prosessen med å legge til komplekse produktvarianter både raskere og mer pålitelig.

en: Frontend Variation Performance
nb_NO: Ytelse for varianter på frontend

en: If your products have many variations (20+) they will use an ajax powered add-to-cart form. Select all options and the matching variation will be found via AJAX. This improves performance on the product page.
nb_NO: Dersom produktene dine har mange varianter (20+), vil de benytte et 'legg-til-handlekurv'-skjema drevet av ajax. Velg alle valg og den matchende varianten vil bli funnet via AJAX. Dette forbedrer ytelsen på produktsiden.

en: Flat Rate Shipping, Simplified
nb_NO: Fast sats for frakt, forenklet

en: Flat Rate Shipping was overly complex in previous versions of WooCommerce. We have simplified the interface (without losing the flexibility) making Flat Rate and International Shipping much more intuitive.
nb_NO: Fast sats for frakt var overkomplisert i tidligere versjoner av WooCommerce. Vi har forenklet grensesnittet (uten å miste fleksibiliteten) slik at Fast sats og Internasjonal frakt er mye mer intuitivt.

en: Geolocation with Caching
nb_NO: Geolokalisering med cache

en: If you use static caching you may have found geolocation did not work for non-logged-in customers. We have now introduced a new javascript based Geocaching solution to help. Enable this in the %ssettings%s.
nb_NO: Dersom du benytter statisk cache kan du ha funnet ut at geolokalisering ikke fungerte for kunder som ikke var logget inn. Vi har nå introdusert en javaskriptbasert Geocachingsløsning for å hjelpe. Aktiver dette i %sinnstillinger%s.

en: We have added our "WooCommerce 101" tutorial videos to the help tabs throughout admin if you need some help understanding how to use WooCommerce. New installs will also see the new setup wizard to help guide through initial setup.
nb_NO: Vi har lagt til våre "WooCommerce 101"-videoer til arkfanene over hele admin dersom du trenger hjelp til å forstå hvordan å bruke WooCommerce. Nye installasjoner vil også se den nye oppsettsguiden for å hjelpe til under hele det initielle oppsettet.

en: Custom AJAX Endpoints
nb_NO: Tilpassede AJAX-endepunkter

en: To improve performance on the frontend, we've introduced new AJAX endpoints which avoid the overhead of making calls to admin-ajax.php for events such as adding products to the cart.
nb_NO: For å forbedre ytelsen på frontend, har vi introdusert nye AJAX endepunkter som unngår overflødige anrop til admin-ajax.php for hendelser slik som å legge produkter i handlekurven.

en: Visual API Authentication
nb_NO: Visuell API-autorisasjon

en: Services which integrate with the REST API can now use the visual authentication endpoint so a user can log in and grant API permission from a single page before being redirected back.
nb_NO: Tjenester som integreres med REST API kan nå benytte det visuelle autoriseringsendepunktet, slik at en bruker kan logge inn og gi tillatelse fra en enkeltside før han blir sendt tilbake.

en: Email Notification Improvements
nb_NO: Forbedringer av epostvarsler

en: Email templates have been improved to support a wider array of email clients, and extra notifications, such as partial refund notifications, have been included.
nb_NO: Epostmaler har blitt forbedret for å støtte et bredere spekter av epostklienter, samt ekstra varsler, slik som varsler om delvis tilbakebetaling, har blitt inkludert.

en: Shipping Method Priorities
nb_NO: Prioriteringer av fraktmetoder

en: To give more control over which shipping method is selected by default for customers, each method can now be given a numeric priority.
nb_NO: For å gi mer kontroll over hvilken fraktmetode som er valgt som standard for kundene, kan hver metode nå bli tildelt en numerisk prioritet.

en: Go to WooCommerce Settings
nb_NO: Gå til WooCommerce-innstillinger

en: WooCommerce is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="%s">Contribute to WooCommerce</a>.
nb_NO: WooCommerce er utviklet og vedlikeholdt av et verdensomspennende team av engasjerte enkeltpersoner og støttet av et fantastisk utviklermiljø. Vil du se navnet ditt? <a href="%s">Bidra til WooCommerce</a>.

en: WooCommerce has been kindly translated into several other languages thanks to our translation team. Want to see your name? <a href="%s">Translate WooCommerce</a>.
nb_NO: WooCommerce er vennlig oversatt til flere andre språk takket være vårt oversettelsesteam. Vil du se navnet ditt? <a href="%s">Oversett WooCommerce</a>.

en: View %s
nb_NO: Vis %s

en: HTML Email Template
nb_NO: HTML epostmal

en: If you like <strong>WooCommerce</strong> please leave us a %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s rating. A huge thank you from WooThemes in advance!
nb_NO: Hvis du liker <strong>WooCommerce</strong> vennligst legg igjen en %s&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;&#9733;%s rating. På forhånd en stor takk fra WooThemes!

en: Thanks :)
nb_NO: Takk :)

en: Thank you for selling with WooCommerce.
nb_NO: Takk for at du selger med WooCommerce.

en: The file does not exist, please try again.
nb_NO: Filen eksisterer ikke. Vennligst forsøk igjen.

en: The CSV is invalid.
nb_NO: CSV er ikke gyldig.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates.
nb_NO: Import fullført - importerte <strong>%s</strong> skatterater.

en: All done!
nb_NO: Helt ferdig!

en: View Tax Rates
nb_NO: Vis skattesatser

en: Import Tax Rates
nb_NO: Importer skattesatser

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
nb_NO: Hei der! Last opp en CSV-fil som inneholder skattesatser for å importere innholdet til butikken din. Velg en .csv-fil å laste opp og klikk "Last opp fil og importer".

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
nb_NO: Skattesatser må defineres med kolonner i en bestemt rekkefølge (10 kolonner). <a href="%s">Klikk her for å laste ned et eksempel</a>.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
nb_NO: Før du kan laste opp importfilen din, må du fikse følgende feil:

en: Choose a file from your computer:
nb_NO: Velg en fil fra datamaskinen din:

en: Maximum size: %s
nb_NO: Maksimum størrelse: %s

en: OR enter path to file:
nb_NO: ELLER legg inn sti til filen:

en: Delimiter
nb_NO: Skilletegn

en: Upload file and import
nb_NO: Last opp fil og importer

en: Sorry, there has been an error.
nb_NO: Beklager, det har oppstått en feil.

en: General
nb_NO: Generelt

en: Usage Restriction
nb_NO: Brukerbegrensning

en: Usage Limits
nb_NO: Bruksgrenser

en: Discount type
nb_NO: Rabattype

en: Value of the coupon.
nb_NO: Verdien av kupongen.

en: Allow free shipping
nb_NO: Tillat fri frakt

en: Check this box if the coupon grants free shipping. The <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
nb_NO: Marker denne boksen dersom kupongen gir gratis frakt. <a href="%s">Gratis fraktmetode</a> må være aktivert og satt til å påkreve "en gyldig gratis fraktkupong" (se "Gratis frakt påkrever"-innstillingen).

en: Coupon expiry date
nb_NO: Kupongens utløpsdato

en: Minimum spend
nb_NO: Minimumsforbruk

en: No minimum
nb_NO: Ingen minimum

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
nb_NO: Dette feltet lar deg angi minimum delsum påkrevet for å bruke kupongen.

en: Maximum spend
nb_NO: Maksimum forbruk

en: No maximum
nb_NO: Inget maksimum

en: This field allows you to set the maximum subtotal allowed when using the coupon.
nb_NO: Dette feltet lar deg angi den maksimale delsum tillatt ved bruk av kupongen.

en: Individual use only
nb_NO: Kun individuell bruk

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
nb_NO: Merk denne boksen dersom kupongen ikke kan benyttes sammen med andre kuponger

en: Exclude sale items
nb_NO: Utelat gjenstander på salg

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
nb_NO: Merk denne boksen dersom kupongen ikke skal brukes på gjenstander som er på salg. Per-produkt-kuponger vil bare virke dersom produktet ikke er på salg. Per-handlekurv-kuponger vil bare virke dersom det ikke er noen produkter på salg i handlekurven.

en: Search for a product&hellip;
nb_NO: Søk etter et produkt&hellip;

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
nb_NO: Produkter som må være i handlekurven for å bruke denne kupongen eller, for "Produktrabatter ", hvis produkter ikke er rabattert.

en: Exclude products
nb_NO: Utelat produkter

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
nb_NO: Produkter som ikke kan være i handlekurven for å bruke denne kupongen eller, for "Produktrabatter ", hvis produkter ikke er rabattert.

en: Product categories
nb_NO: Produktkategorier

en: Any category
nb_NO: Enhver kategori

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
nb_NO: Et produkt må være i denne kategorien for at kupongen skal forbli gyldig eller så, for "Produktrabatter", vil produkter i disse kategoriene bli rabattert.

en: Exclude categories
nb_NO: Utelat kategorier

en: No categories
nb_NO: Ingen kategorier

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
nb_NO: Produktet kan ikke være i denne kategorien for at kupongen skal forbli gyldig, eller for å få "Produktrabatter ". Produkter i disse kategoriene vil ikke få rabatt.

en: Email restrictions
nb_NO: Epostrestriksjoner

en: No restrictions
nb_NO: Ingen restriksjoner

en: List of allowed emails to check against the customer's billing email when an order is placed. Separate email addresses with commas.
nb_NO: Liste over tillatte e-post for å sjekke mot kundens fakturerings e-post når en ordre er plassert. Separat e-postadresser med komma.

en: Usage limit per coupon
nb_NO: Bruksgrensen per kupong

en: How many times this coupon can be used before it is void.
nb_NO: Hvor mange ganger denne kupongen kan brukes før den er ugyldig.

en: Limit usage to X items
nb_NO: Begrens bruk til X produkter

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
nb_NO: Maksimalt antall individuelle produkter denne kupongen kan gjelde når du bruker produktrabatter. La stå tomt for å gjelde for alle kvalifiserte produkter i handlekurven.

en: Usage limit per user
nb_NO: Bruksgrensen per bruker

en: How many times this coupon can be used by an invidual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
nb_NO: Hvor mange ganger denne kupongen kan brukes av en enkelt bruker. Bruker faktureringsepost for gjester, og bruker-ID for påloggede brukere.

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
nb_NO: Kupongkode finnes allerede - kunder vil bruke den seneste kupongen med denne koden.

en: Resend order emails
nb_NO: Send ordre-epostene igjen

en: Generate download permissions
nb_NO: Generer nedlastingstillatelser

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Save %s
nb_NO: Lagre %s

en: Save/update the %s
nb_NO: Lagre / oppdatere %s

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: %s %s details
nb_NO: %s %s detaljer

en: Payment via %s
nb_NO: Betaling via %s

en: Customer IP
nb_NO: Kunde IP

en: General Details
nb_NO: Generelle detaljer

en: Order date:
nb_NO: Ordredato:

en: Order status:
nb_NO: Ordrestatus:

en: Customer:
nb_NO: Kunde:

en: View other orders
nb_NO: Vis andre ordre

en: Billing Details
nb_NO: Faktureringsdetaljer

en: Load billing address
nb_NO: Last fakturaadresse

en: Address
nb_NO: Adresse

en: No billing address set.
nb_NO: Ingen fakturaadresse satt.

en: Payment Method:
nb_NO: Betalingsmetode:

en: N/A
nb_NO: I/A

en: Other
nb_NO: Andre

en: Transaction ID
nb_NO: Transaksjons-ID

en: Shipping Details
nb_NO: Fraktdetaljer

en: Copy from billing
nb_NO: Kopier fra fakturering

en: Load shipping address
nb_NO: Last leveringsadresse

en: No shipping address set.
nb_NO: Ingen leveringsadresse satt.

en: Customer Provided Note
nb_NO: Notat fra kunden

en: Customer's notes about the order
nb_NO: Kundens notater vedrrørende ordren

en: File %d
nb_NO: Fil %d

en: Search for a downloadable product&hellip;
nb_NO: Søk etter nedlastbart produkt&hellip;

en: Grant Access
nb_NO: Gi tilgang

en: added on %1$s at %2$s
nb_NO: lagt til %1$s klokken %2$s

en: by %s
nb_NO: av %s

en: Delete note
nb_NO: Slett notat

en: There are no notes yet.
nb_NO: Det er ingen notater ennå.

en: Add note
nb_NO: Legg til notat

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
nb_NO: Legg til et notat som referanse, eller legg til et kundenotat (brukeren vil bli underrettet).

en: Private note
nb_NO: Privat notat

en: Note to customer
nb_NO: Notat til kunden

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Product Type
nb_NO: Produkttype

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
nb_NO: Virtuelle produkter er immaterielle og sendes ikke.

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
nb_NO: Nedlastbare produkter gir tilgang til en fil ved kjøp.

en: Inventory
nb_NO: Lagersaldo

en: Shipping
nb_NO: Frakt

en: Linked Products
nb_NO: Lenkede produkter

en: Variations
nb_NO: Varianter

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Stock Keeping Unit
nb_NO: Vareenhet

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
nb_NO: Varenummer er en unik identifikator for hvert enkelt produkt og hver tjeneste som kan kjøpes.

en: Product URL
nb_NO: Produkt-URL

en: Enter the external URL to the product.
nb_NO: Tast inn ekstern URL til produktet.

en: Button text
nb_NO: Knappetekst

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
nb_NO: Denne teksten vil bli vist på knappen lenket til eksternt produkt.

en: Regular Price
nb_NO: Ordinær pris

en: Sale Price
nb_NO: Utsalgspris

en: Schedule
nb_NO: Planlegg

en: Sale Price Dates
nb_NO: Datoer for utsalgspris

en: The sale will end at the beginning of the set date.
nb_NO: Utsalget vil slutte ved begynnelsen av den satte datoen.

en: Downloadable Files
nb_NO: Nedlastbare filer

en: This is the name of the download shown to the customer.
nb_NO: Dette er navnet på nedlastingen som vises til kunden.

en: File URL
nb_NO: Fil-URL

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
nb_NO: Dette er URLen eller den absolutte stien til hvilket kunder vil få tilgang. URLer lagt inn her burde allerede være kodet.

en: Add File
nb_NO: Legg til fil

en: Download Limit
nb_NO: Nedlastningsbegrensning

en: Unlimited
nb_NO: Ubegrenset

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
nb_NO: La stå tom for ubegrenset omnedlastinger.

en: Download Expiry
nb_NO: Nedlastning utgår

en: Never
nb_NO: Aldri

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
nb_NO: Skriv inn antall dager før en nedlastingslenke utløper, eller la stå tom.

en: Download Type
nb_NO: Nedlastningstype

en: Choose a download type - this controls the <a href="%s">schema</a>.
nb_NO: Velg en nedlastingstype - dette styrer <a href="%s">skjemaet</a>.

en: Standard Product
nb_NO: Standardprodukt

en: Application/Software
nb_NO: Applikasjon/Software

en: Music
nb_NO: Musikk

en: Tax Status
nb_NO: Skattestatus

en: Taxable
nb_NO: Skattepliktig

en: Shipping only
nb_NO: Kun frakt

en: Tax Class
nb_NO: Skatteklasse

en: Manage stock?
nb_NO: Administrere lager?

en: Enable stock management at product level
nb_NO: Aktiver administrering av lager på produktnivå

en: Stock Qty
nb_NO: Lagerantall

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
nb_NO: Legerantall. Hvis dette er et variabelt produkt vil denne verdien bli brukt til å styre lager for alle varianter, med mindre du definerer lager på variantnivå.

en: Allow Backorders?
nb_NO: Tillat restordrer?

en: Do not allow
nb_NO: Ikke tillat

en: Allow, but notify customer
nb_NO: Tillat, men varsle kunden

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
nb_NO: Ved lagerstyring, så styrer dette hvorvidt restordrer er tillatt. Hvis dette er aktivert, kan lagerantall gå under 0.

en: Stock status
nb_NO: Lagerstatus

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
nb_NO: Styrer hvorvidt produktet er oppført som "på lager" eller "ikke på lager" på forsiden.

en: Sold Individually
nb_NO: Solgt individuelt

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
nb_NO: Aktiver dette for kun å tillate én av disse produktene å bli kjøpt i en enkelt ordre

en: Weight
nb_NO: Vekt

en: Weight in decimal form
nb_NO: Vekt i desimalform

en: Dimensions
nb_NO: Dimensjoner

en: Length
nb_NO: Lengde

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Height
nb_NO: Høyde

en: LxWxH in decimal form
nb_NO: LxBxH i desimalform

en: No shipping class
nb_NO: Ingen fraktklasse

en: Shipping class
nb_NO: Fraktklasse

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
nb_NO: Fraktklasser brukes av enkelte fraktmetoder for å gruppere lignende produkter.

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Custom product attribute
nb_NO: Tilpasset produktattributt

en: Save Attributes
nb_NO: Lagre attributter

en: Up-Sells
nb_NO: Oppsalg

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
nb_NO: Oppsalg er produkter som du anbefaler i stedet for produktene som nå vises, for eksempel produkter som er mer lønnsomme, har bedre kvalitet eller er dyrere.

en: Cross-Sells
nb_NO: Kryssalg

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
nb_NO: Kryssalg er produkter som du promoterer i handlekurven, basert på gjeldende produkt.

en: Grouping
nb_NO: Gruppering

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
nb_NO: Sett dette valget for å gjøre dette produktet til en del av et gruppert produkt.

en: Purchase Note
nb_NO: Kjøpsnotat

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
nb_NO: Skriv et valgfritt notat å sende kunden etter kjøpet.

en: Menu order
nb_NO: Menyrekkefølge

en: Custom ordering position.
nb_NO: Tilpasset ordreposisjon

en: Enable reviews
nb_NO: Aktiver omtaler

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
nb_NO: Før du legger til varianter, legg til og lagre noen attributter på <strong>Attributter</strong>-fanen.

en: Learn more
nb_NO: Les mer

en: Default Form Values
nb_NO: Standard Form Verdier

en: These are the attributes that will be pre-selected on the frontend.
nb_NO: Dette er de attributter som vil bli pre-valgt på frontend.

en: No default
nb_NO: Ingen standard

en: Add variation
nb_NO: Legg til variant

en: Create variations from all attributes
nb_NO: Lag variasjoner fra alle attributter

en: Delete all variations
nb_NO: Slett alle varianter

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
nb_NO: Veksle &quot;Aktivert&quot;

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
nb_NO: Veksle &quot;Nedlastbar&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
nb_NO: Veksle &quot;Virtuell&quot;

en: Pricing
nb_NO: Pris

en: Set regular prices
nb_NO: Sett ordinære priser

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
nb_NO: Øk ordinære priser (fast beløp eller prosentandel)

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
nb_NO: Reduser ordinære priser (fast beløp eller prosent)

en: Set sale prices
nb_NO: Sett utsalgspriser

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
nb_NO: Øke salgs priser (fast beløp eller prosent)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
nb_NO: Reduser salgs priser (fast beløp eller prosent)

en: Set scheduled sale dates
nb_NO: Set planlagt salgs datoer

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
nb_NO: Veksling &quot;Lagerstyring&quot;

en: Downloadable products
nb_NO: Nedlastbare produkter

en: Download limit
nb_NO: Nedlastningsbegrensning

en: Download expiry
nb_NO: Nedlastning utgår

en: Go
nb_NO: Gå

en: %s item | %s items
nb_NO[0]: %s produkt
nb_NO[1]: %s produkter

en: Go to the first page
nb_NO: Gå til første side

en: Go to the previous page
nb_NO: Gå til forrige side

en: Select Page
nb_NO: Velg side

en: Current page
nb_NO: Nåværende side

en: Go to the next page
nb_NO: Gå til neste side

en: Go to the last page
nb_NO: Gå til den siste siden

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Product SKU must be unique.
nb_NO: Varenummer må være unikt.

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
nb_NO: Den nedlastbare filen %s kan ikke brukes da den ikke har en tillatt filtype. Tillatt typer inkluderer: %s

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
nb_NO: Den nedlastbare filen %s kan ikke brukes som det ikke finnes på serveren.

en: Variation #%s of %s
nb_NO: Variant #%s av %s

en: #%s &ndash; Variation SKU must be unique.
nb_NO: #%s &ndash; Variantvarenummer må være unikt.

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %s
nb_NO: #%s &ndash; Den nedlastbare filen %s kan ikke benyttes siden den ikke har en tillatt filtype. Tillatte type inkluderer: %s

en: #%s &ndash; The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
nb_NO: #%s &ndash; Den nedlastbare filen %s kan ikke benyttes siden den ikke eksisterer på serveren.

en: Delete image
nb_NO: Slett bilde

en: Add Images to Product Gallery
nb_NO: Legg til bilder i produktgalleriet

en: Add to gallery
nb_NO: Legg til i galleri

en: Add product gallery images
nb_NO: Legg til bilder i produktgalleriet

en: Revoke Access
nb_NO: Tilbakekall tilgang

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
nb_NO[0]: Lasted ned %s gang
nb_NO[1]: Lasted ned %s ganger

en: Downloads Remaining
nb_NO: Gjenstående nedlastinger

en: Access Expires
nb_NO: Tilgang utløper

en: Fee
nb_NO: Gebyr

en: Fee Name
nb_NO: Navn på gebyr

en: Product ID:
nb_NO: Produkt-ID:

en: Variation ID:
nb_NO: Variant-ID:

en: No longer exists
nb_NO: Eksisterer ikke lenger

en: Product SKU:
nb_NO: Varenummer:

en: Add&nbsp;meta
nb_NO: Legg til meta

en: After pre-tax discounts.
nb_NO: Etter førskatt-rabatter.

en: Before pre-tax discounts.
nb_NO: Før førskattsrabatter

en: Item
nb_NO: Produkt

en: Cost
nb_NO: Kostnad

en: Qty
nb_NO: Antall

en: Tax
nb_NO: Skatt

en: Coupon(s) Used
nb_NO: Kupong(er) benyttet

en: Discount
nb_NO: Rabatt

en: This is the total discount. Discounts are defined per line item.
nb_NO: Dette er total rabatt. Rabatte er definert per varelinje.

en: This is the shipping and handling total costs for the order.
nb_NO: Dette er totale transport- og håndteringskostnader for ordren.

en: Order Total
nb_NO: Ordretotal

en: Refunded
nb_NO: Refundert

en: Delete selected line item(s)
nb_NO: Slett valgte vareline(r)

en: Stock Actions
nb_NO: Lagerhandlinger

en: Reduce line item stock
nb_NO: Reduser varelinjelager

en: Increase line item stock
nb_NO: Øk varelinjelager

en: Add line item(s)
nb_NO: Legg til varelinje(r)

en: To edit this order change the status back to "Pending"
nb_NO: For å redigere denne ordren, endre status tilbake til "På vent"

en: This order has been paid for and is no longer editable
nb_NO: Denne ordren har blitt betalt og kan ikke lenger redigeres

en: Add Tax
nb_NO: Legg til skatt

en: Refund
nb_NO: Tilbakebetaling

en: Calculate Taxes
nb_NO: Beregn skatt

en: Calculate Total
nb_NO: Beregn total

en: Add product(s)
nb_NO: Legg til produkt(er)

en: Add fee
nb_NO: Legg til gebyr

en: Add shipping cost
nb_NO: Legg til fraktkostnad

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Restock refunded items
nb_NO: Legg refunderte gjenstander tilbake på lager

en: Amount already refunded
nb_NO: Beløpet er allerede tilbakebetalt

en: Total available to refund
nb_NO: Total tilgjengelig for tilbakebetaling

en: Refund amount
nb_NO: Beløp for tilbakebetaling

en: Reason for refund (optional)
nb_NO: Årsak til tilbakebetaling (valgfritt)

en: Payment Gateway
nb_NO: Betalingsløsning

en: The payment gateway used to place this order does not support automatic refunds.
nb_NO: Betalingens måten brukt til å legge inn denne ordren støtter ikke automatisk refusjon

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
nb_NO: Du må utstede en tilbakebetaling manuelt gjennom betalingens gateway etter bruk av dette.

en: Add products
nb_NO: Legg til produkter

en: Add tax
nb_NO: Legg til skatt

en: Rate name
nb_NO: Ratenavn

en: Tax class
nb_NO: Skatteklasse

en: Rate code
nb_NO: Ratekode

en: Rate %
nb_NO: %-sats

en: Or, enter tax rate ID:
nb_NO: Eller, skriv inn skattesats-ID

en: Optional
nb_NO: Valgfritt

en: Shipping Name
nb_NO: Fraktnavn

en: Shipping Method
nb_NO: Fraktmetode

en: Select terms
nb_NO: Velg vilkår

en: Add new
nb_NO: Legg til ny

en: "%s" separate terms
nb_NO: "%s" separate betingelser

en: Enter some text, or some attributes by "%s" separating values.
nb_NO: Skriv inn noe tekst, eller noen attributter med "%s" for å separere verdier

en: File Name
nb_NO: Filnavn

en: Choose file
nb_NO: Velg fil

en: Insert file URL
nb_NO: Sett inn fil-URL

en: Drag and drop, or click to set menu order manually
nb_NO: Dra og slipp, eller klikk for å sette menyrekkefølgen manuelt

en: Any
nb_NO: Enhver

en: Remove this image
nb_NO: Fjern bilde

en: Upload an image
nb_NO: Last opp et bilde

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
nb_NO: Tast inn varenummer for denne varianten eller la stå tom for å bruke the overordnede produktets varenummer.

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
nb_NO: Aktiver dette valget hvis tilgang er gitt til en nedlastbar fil ved kjøp av et produkt

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
nb_NO: Aktiver dette valget hvis et produkt ikke er sendt eller hvis det ikke er noen fraktkostnader

en: Enable this option to enable stock management at variation level
nb_NO: Aktiver dette valget for å aktivere lagerstyring på variantnivå

en: Regular Price:
nb_NO: Ordinær pris:

en: Variation price (required)
nb_NO: Variantpris (påkrevet)

en: Sale Price:
nb_NO: Utsalgspris:

en: Cancel schedule
nb_NO: Avbryt planlegging

en: Sale start date:
nb_NO: Startdato for utsalg:

en: Sale end date:
nb_NO: Sluttdato for utsalg:

en: Stock Qty:
nb_NO: Lagerantall:

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
nb_NO: Tast inn et antall for å aktivere lagerstyring på variantnivå, eller la stå tom for å bruke det overordnede produktets valg.

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
nb_NO: Tast inn en vekt for denne varianten eller la stå tom for å bruke det overordnede produktets vekt.

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
nb_NO: Dimensjoner (L&times;B&times;H)

en: Shipping class:
nb_NO: Fraktklasse:

en: Same as parent
nb_NO: Samme som forelder

en: Tax class:
nb_NO: Skatteklasse:

en: Variation Description:
nb_NO: Variasjon Beskrivelse:

en: Download Limit:
nb_NO: Nedlastningsbegrensning:

en: Download Expiry:
nb_NO: Nedlastning utgår:

en: Sold %s worth in the last %d days
nb_NO: Solgt verdier for %s de siste %d dagene

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
nb_NO[0]: Solgt 1 gjenstand de siste %d dagene
nb_NO[1]: Solgt %d produkter de siste %d dagene

en: %s discounts in total
nb_NO: %s totale rabatter

en: %d coupons used in total
nb_NO: %d kuponger er brukt totalt

en: Year
nb_NO: År

en: Last Month
nb_NO: Siste måned

en: This Month
nb_NO: Denne måneden

en: Last 7 Days
nb_NO: Siste 7 dager

en: Filter by coupon
nb_NO: Filtrer etter kuponger

en: Choose coupons&hellip;
nb_NO: Velg kuponger&hellip;

en: All coupons
nb_NO: Alle kuponger

en: Show
nb_NO: Vis

en: No used coupons found
nb_NO: Ingen brukte kuponger funnet

en: Most Popular
nb_NO: Mest populær

en: No coupons found in range
nb_NO: Ingen kuponger funnet i utvalg

en: Most Discount
nb_NO: Mest Rabattert

en: Export CSV
nb_NO: Eksporter CSV

en: Number of coupons used
nb_NO: Antall kuponger som er brukt

en: Discount amount
nb_NO: Rabattert beløp

en: Customer
nb_NO: Kunde

en: No customers found.
nb_NO: Ingen kunder funnet.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
nb_NO[0]: %s forrige ordre lenket
nb_NO[1]: %s tidligere ordrer lenket

en: Refreshed stats for %s
nb_NO: Oppdaterte statistikk for %s

en: Search customers
nb_NO: Søk kunder

en: Refresh stats
nb_NO: Oppdater statistikk

en: View orders
nb_NO: Vis ordrer

en: Link previous orders
nb_NO: Lenke til tidligere ordrer

en: Name (Last, First)
nb_NO: Navn (Etternavn, Fornavn)

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Location
nb_NO: Beliggenhet

en: Money Spent
nb_NO: Penger brukt

en: Last order
nb_NO: Siste ordre

en: %s signups in this period
nb_NO: %s registreringer i denne perioden

en: Customer Sales
nb_NO: Kundesalg

en: Guest Sales
nb_NO: Gjestesalg

en: Customer Orders
nb_NO: Kundeordrer

en: Guest Orders
nb_NO: Gjesteordrer

en: orders
nb_NO: ordrer

en: customer orders
nb_NO: kundeordrer

en: guest orders
nb_NO: gjesteordrer

en: Signups
nb_NO: Registreringer

en: new users
nb_NO: nye brukere

en: No low in stock products found.
nb_NO: Ingen produkter med lite på lager er funnet

en: No out of stock products found.
nb_NO: Ingen produkter med tomt på lager er funnet

en: %s sales in %s
nb_NO: %s salg i %s

en: Select categories&hellip;
nb_NO: Velg kategorier&hellip;

en: None
nb_NO: Ingen

en: All
nb_NO: Alle

en: &larr; Choose a category to view stats
nb_NO: &larr; Velg en kategori for å vise statistikk

en: %s average daily sales
nb_NO: %s gjennomsnittlig daglig salg

en: %s average monthly sales
nb_NO: %s gjennomsnittlig månedlig salg

en: %s gross sales in this period
nb_NO: %s bruttosalg denne perioden

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
nb_NO: Dette er summen av ordretotaler etter tilbakebetalinger og inkluderer frakt og skatter.

en: %s net sales in this period
nb_NO: %s nettosalg denne perioden

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
nb_NO: Dette er summen av ordre totaler etter eventuelle refusjoner og eksklusive frakt og avgifter.

en: %s orders placed
nb_NO: %s ordrer mottatt

en: %s items purchased
nb_NO: %s produkter kjøpt

en: %s refunded %d order | %s refunded %d orders
nb_NO[0]: %s refunderte %d ordre
nb_NO[1]: %s refunderte %d ordrer

en: %s charged for shipping
nb_NO: %s tatt for frakt

en: %s worth of coupons used
nb_NO: %s i verdi av kuponger brukt

en: Number of items sold
nb_NO: Antall produkter solgt

en: Number of orders
nb_NO: Antall ordrer

en: Average sales amount
nb_NO: Gjennomsnittlig salgssum

en: Shipping amount
nb_NO: Fraktbeløp

en: Gross Sales amount
nb_NO: Bruttosalgsbeløp

en: Net Sales amount
nb_NO: Nettosalgsbeløp

en: %s sales for the selected items
nb_NO: %s salg av valgte produkter

en: %s purchases for the selected items
nb_NO: %s kjøp av valgte produkter

en: Showing reports for:
nb_NO: Viser rapporter for:

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Product Search
nb_NO: Produktsøk

en: Top Sellers
nb_NO: Bestselgere

en: No products found in range
nb_NO: Ingen produkter funnet i utvalg

en: Top Freebies
nb_NO: Topp gratisting

en: Top Earners
nb_NO: Topp inntjenere

en: &larr; Choose a product to view stats
nb_NO: &larr; Velg et produkt for å vise statistikk

en: Sales amount
nb_NO: Salgsbeløp

en: No products found.
nb_NO: Ingen produkter funnet.

en: product
nb_NO: produkt

en: Parent
nb_NO: Forelder

en: Units in stock
nb_NO: Enheter på lager

en: Rate
nb_NO: Sats

en: Number of Orders
nb_NO: Antall Ordre

en: Tax Amount
nb_NO: Skattebeløp

en: This is the sum of the "Tax Rows" tax amount within your orders.
nb_NO: Dette er summen av "Skatte Rader " skattebeløpet i dine bestillinger.

en: Shipping Tax Amount
nb_NO: Beløp for fraktskatt

en: This is the sum of the "Tax Rows" shipping tax amount within your orders.
nb_NO: Dette er summen av "Skatterader " fraktskattbeløpet i dine bestillinger.

en: Total Tax
nb_NO: Total skatt

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
nb_NO: Dette er den totale skatten for satsen (fraktskatt + produktskatt).

en: No taxes found in this period
nb_NO: Ingen skatter funnet i denne perioden

en: Period
nb_NO: Periode

en: Total Sales
nb_NO: Totale salg

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
nb_NO: Dette er summen av feltet 'Ordretotal' i ordrene dine.

en: Total Shipping
nb_NO: Total frakt

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
nb_NO: Dette er summen av feltet 'Frakttotal' i ordrene dine.

en: Net profit
nb_NO: Netto fortjeneste

en: Total sales minus shipping and tax.
nb_NO: Totale salg minus frakt og skatt.

en: Totals
nb_NO: Totaler

en: Accounts
nb_NO: Kontoer

en: Account Pages
nb_NO: Kontosider

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
nb_NO: Disse sidene må settes slik at WooCommerce vet hvor du skal sende brukerne for å få tilgang til kontorelatert funksjonalitet.

en: My Account Page
nb_NO: Side for "Min konto"

en: Page contents:
nb_NO: Sideinnhold:

en: My Account Endpoints
nb_NO: Min konto-endepunkter

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique.
nb_NO: Endepunkter er lagt til nettadressene dine for å håndtere konkrete handlinger på kontosidene. De bør være unike.

en: View Order
nb_NO: Vis ordre

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Order page
nb_NO: Endepunkt for Min Konto &rarr; Vis ordreside

en: Edit Account
nb_NO: Rediger konto

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Account page
nb_NO: Endepunkt for Min Konto &rarr; Rediger kontoside

en: Edit Address
nb_NO: Rediger adresse

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Address page
nb_NO: Endepunkt for Min Konto &rarr; Rediger adresseside

en: Lost Password
nb_NO: Glemt passord

en: Endpoint for the My Account &rarr; Lost Password page
nb_NO: Endepunkt for Min Konto &rarr; Side for Tapt passord

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
nb_NO: Endepunkt for den utløsende utloggingen. Du kan legge dette til menyene dine via en tilpasset lenke: dinsite.com/?customer-logout=true

en: Registration Options
nb_NO: Registreringsvalg

en: Enable Registration
nb_NO: Aktiver registrering

en: Enable registration on the "Checkout" page
nb_NO: Aktiver registrering på "Kasse"-siden

en: Enable registration on the "My Account" page
nb_NO: Tillat registrering på "Min konto"-siden

en: Display returning customer login reminder on the "Checkout" page
nb_NO: Vis påminnelse for logg inn for tidligere kunde på "kassen"-side

en: Account Creation
nb_NO: Opprette konto

en: Automatically generate username from customer email
nb_NO: Generer brukernavn automatisk fra kundeepost

en: Automatically generate customer password
nb_NO: Generer kundepassord automatisk

en: General Options
nb_NO: Generelle valg

en: Enable the REST API
nb_NO: Aktiver REST API

en: Checkout Options
nb_NO: Kassealternativer

en: Checkout Process
nb_NO: Kasseprosess

en: Enable the use of coupons
nb_NO: Aktiver bruken av kuponger

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
nb_NO: Kuponger kan brukes fra handlekurven og betalingssidene.

en: Calculate coupon discounts sequentially
nb_NO: Beregn kupong rabatter sekvensielt

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
nb_NO: Når flere kuponger benyttes, benytt den første kupongen til den fulle prisen og den andre kupongen til den rabatterte prisen og så videre.

en: Enable guest checkout
nb_NO: Aktiver gjestekassen

en: Allows customers to checkout without creating an account.
nb_NO: Tillater kunder gå til kassen uten å lage en konto.

en: Force secure checkout
nb_NO: Tving sikker betaling

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (a SSL Certificate is required).
nb_NO: Tving SSL (HTTPS) på 'til-kassen'-sidene (et SSL-sertifikat er påkrevet).

en: Force HTTP when leaving the checkout
nb_NO: Bruk HTTP når du forlater kassen

en: Checkout Pages
nb_NO: Kassesider

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
nb_NO: Disse sidene må settes slik at WooCommerce vet hvor du skal sende brukerne til kassen.

en: Cart Page
nb_NO: Side for handlekurv

en: Checkout Page
nb_NO: Kasseside

en: Terms and Conditions
nb_NO: Vilkår og betingelser

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
nb_NO: Hvis du definerer en "Vilkår"-side, vil kunden bli spurt om de godtar dem når de sjekker ut.

en: Checkout Endpoints
nb_NO: Kasseendepunkter

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
nb_NO: Endepunkter er lagt til nettadressene dine for å håndtere konkrete handlinger under betalingsprosessen. De bør være unike.

en: Pay
nb_NO: Betal

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Pay page
nb_NO: Endepunkt for kassen &rarr; Betalingssiden

en: Order Received
nb_NO: Ordre mottatt

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Order Received page
nb_NO: Sluttpunktet for kassen &rarr Bestill mottatt side

en: Add Payment Method
nb_NO: Legg til betalingsmåte

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Add Payment Method page
nb_NO: Endepunkt for kassen &rarr; Legg til betalingsmåte-siden

en: Payment Gateways
nb_NO: Betalingsløsninger

en: Installed gateways are listed below. Drag and drop gateways to control their display order on the frontend.
nb_NO: Installerte gatewayer er listet opp nedenfor. Dra og slipp gatewayer for å kontrollere visningsrekkefølgen deres på frontend.

en: Gateway Display Order
nb_NO: Visningsrekkefølge for løsninger

en: Gateway ID
nb_NO: Gateway-ID

en: Emails
nb_NO: Eposter

en: Email Options
nb_NO: Epostvalg

en: Email Sender Options
nb_NO: Epostavsendervalg

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
nb_NO: Følgende valg påvirker avsenderen (epostadresse og navn) benyttet i WooCommerce eposter.

en: "From" Name
nb_NO: "Fra" Navn

en: "From" Email Address
nb_NO: "Fra" Epostadresse

en: Email Template
nb_NO: Epostmal

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
nb_NO: Dette området lar deg tilpasse epostene fra WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Klikk her for å forhåndsvise epostmalen din</a>. For mer avansert styring kopier <code>woocommerce/templates/emails/</code> til <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.

en: Header Image
nb_NO: Overskriftsbilde

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
nb_NO: Tast inn en URL til et bilde du vil vise i epostens overskrift. Last opp bildet ditt ved hjelp av <a href="%s">mediaopplaster</a>.

en: Email Footer Text
nb_NO: Epost bunntekst

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
nb_NO: Teksten som skal vises i bunnteksten på WooCommerce eposter.

en: Powered by WooCommerce
nb_NO: Drevet av WooCommerce

en: Base Colour
nb_NO: Basisfarge

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
nb_NO: Basisfargen for WooCommerce epostmaler. Standard <code># 557da1</code>.

en: Background Colour
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
nb_NO: Bakgrunnsfarge for WooCommerce epostmaler. Standard <code># f5f5f5</code>.

en: Email Body Background Colour
nb_NO: Bakgrunnsfarge på epostens brødtekst

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
nb_NO: Hoveddelens bakgrunnsfarge. Standard <code>#fdfdfd</code>.

en: Email Body Text Colour
nb_NO: Tekstfarge på epostens brødtekst

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
nb_NO: Hoveddelens tekstfarge. Standard <code>#505050</code>.

en: Base Location
nb_NO: Basens lokalitet

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
nb_NO: Dette er baseplasseringen for bedriften din. Skattesatser vil være basert på dette landet.

en: Selling Location(s)
nb_NO: Utsalgssted(er)

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
nb_NO: Dette valget lar deg begrense til hvilke land du er villig til å selge.

en: Sell to all countries
nb_NO: Selg til alle land

en: Sell to specific countries only
nb_NO: Selg kun til spesifikke land

en: Specific Countries
nb_NO: Spesifikke land

en: Default Customer Address
nb_NO: Standard kundeadresse

en: This option determines the customers default address (before they input their details).
nb_NO: Dette valget bestemme kundens standardadresse (før de skriver inn detaljene sine)

en: The %sMaxMind GeoLite Database%s will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
nb_NO: %sMaxMind GeoLite Databasen%s vil periodevis bli lastet ned til katalogen wp-content dersom det benyttes geolokalisering.

en: No address
nb_NO: Ingen adresse

en: Shop base address
nb_NO: Butikkens baseadresse

en: Geolocate
nb_NO: Geolokalisering

en: Geolocate (with page caching support)
nb_NO: Geolokalisering (med støtte for sidecaching)

en: Store Notice
nb_NO: Butikkmelding

en: Enable site-wide store notice text
nb_NO: Aktiver butikkmeldingstekst for hele siten

en: Store Notice Text
nb_NO: Butikkmeldingstekst

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
nb_NO: Dette er en demobutikk for testing  &mdash; ingen ordrer kan gjennomføres.

en: Currency Options
nb_NO: Valutavalg

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
nb_NO: Følgende valg påvirker hvordan priser vises på front-end.

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
nb_NO: Dette styrer hvilke valutapriser som er oppført i katalogen, og i hvilke valutaer gateways vil ta betalt.

en: This controls the position of the currency symbol.
nb_NO: Dette styrer posisjonen for valutasymbolet.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
nb_NO: Dette setter tusenskilletegnet for viste priser.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
nb_NO: Dette setter desimaltegnet for viste priser.

en: Number of Decimals
nb_NO: Antall desimaler

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
nb_NO: Dette setter antall desimaler som vises i viste priser.

en: Integration
nb_NO: Integrering

en: Display
nb_NO: Vis

en: Shop & Product Pages
nb_NO: Butikk- og produktsider

en: Shop Page
nb_NO: Butikkside

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
nb_NO: Basesiden kan også brukes i <a href="%s">produktpermalenker</a>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
nb_NO: Dette setter grunnsiden for butikken din - det er der produktarkivet vil være.

en: Shop Page Display
nb_NO: Visning av butikkside

en: This controls what is shown on the product archive.
nb_NO: Dette styrer hva som vises i produktarkivet.

en: Show products
nb_NO: Vis produkter

en: Show categories &amp; subcategories
nb_NO: Vis kategorier & underkategorier

en: Show both
nb_NO: Vis begge

en: Default Category Display
nb_NO: Standard kategorivisning

en: This controls what is shown on category archives.
nb_NO: Dette styrer hva som vises i kategoriarkiver.

en: Show subcategories
nb_NO: Vis alle underkategorier

en: Default Product Sorting
nb_NO: Standard produktsortering

en: This controls the default sort order of the catalog.
nb_NO: Dette styrer katalogens standard sorteringsrekkefølge.

en: Default sorting (custom ordering + name)
nb_NO: Standard sortering (tilpasset rekkefølge + navn)

en: Popularity (sales)
nb_NO: Popularitet (salg)

en: Average Rating
nb_NO: Gjennomsnittlig rangering

en: Sort by most recent
nb_NO: Sorter etter nyeste

en: Sort by price (asc)
nb_NO: Sorter etter pris (stigende)

en: Sort by price (desc)
nb_NO: Sorter etter pris (synkende)

en: Add to cart behaviour
nb_NO: Legg til i handlevognsatferd

en: Redirect to the cart page after successful addition
nb_NO: Omdiriger til handlekurvsside etter vellykket tillegg

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
nb_NO: Aktiver AJAX-legg-til-handlekurv-knappene på arkiver

en: These settings affect the display and dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
nb_NO: Disse innstillingene påvirker bildenes visning og dimensjoner i katalogen din - visningen på frontend vil fortsatt bli påvirket av CSS-stiler. Etter endring av disse innstillingene kan det være behov for å <a href="%s">regenerere miniatyrbildene dine</a>

en: Catalog Images
nb_NO: Katalogbilder

en: This size is usually used in product listings
nb_NO: Denne størrelsen er vanligvis brukt i produktoppføringer

en: Single Product Image
nb_NO: Enkeltproduktbilde

en: This is the size used by the main image on the product page.
nb_NO: Dette er størrelsen som brukes av hovedbildet på produktsiden.

en: Product Thumbnails
nb_NO: Produktminiatyrbilder

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
nb_NO: Denne størrelsen er vanligvis brukt for bildegalleriet på produktsiden.

en: Product Image Gallery
nb_NO: Produktbildegalleri

en: Enable Lightbox for product images
nb_NO: Aktiver lysboks for produktbilder

en: Include WooCommerce's lightbox. Product gallery images will open in a lightbox.
nb_NO: Inkluder WooCommerce sin lysboks. Produktgalleribilder åpnes i en lysboks.

en: Manage Stock
nb_NO: Administrere lager

en: Enable stock management
nb_NO: Aktiver lagerstyring

en: Hold Stock (minutes)
nb_NO: Hold lager (minutter)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
nb_NO: Hold lager (for ubetalte ordrer) i x minutter. Når denne grensen er nådd, vil den ventende ordren bli kansellert. La stå tom for å deaktivere.

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Enable low stock notifications
nb_NO: Aktiver varsler for lite på lager

en: Enable out of stock notifications
nb_NO: Aktiver varsler for tomt på lager

en: Notification Recipient
nb_NO: Varselmottaker

en: Low Stock Threshold
nb_NO: Terskel for lite på lager

en: Out Of Stock Threshold
nb_NO: Tomt-på-lager-terskel

en: Out Of Stock Visibility
nb_NO: Tomt-på-lager-synlighet

en: Hide out of stock items from the catalog
nb_NO: Skjul varer som ikke er på lager fra katalogen

en: Stock Display Format
nb_NO: Lagervisningsformat

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
nb_NO: Dette styrer hvordan lager vises på front-end.

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
nb_NO: Alltid vis lagerbeholdning, f.eks "12 på lager"

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
nb_NO: Vis kun lagerbeholdning ved lavt nivå, f.eks "Bare 2 igjen på lager" vs "på lager"

en: Never show stock amount
nb_NO: Vis aldri antall på lager

en: File Download Method
nb_NO: Filnedlastingsmetode

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
nb_NO: Å tvinge nedlastinger vil holde nettadresser skjult, men noen servere kan være upålitlige ved betjening av store filer. Hvis dette støttes, kan <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code> X-Sendfile</code> brukes til å betjene nedlastinger i stedet (server krever <code>mod_xsendfile</code>).

en: Force Downloads
nb_NO: Tving nedlastinger

en: Redirect only
nb_NO: Kun omdiriger

en: Access Restriction
nb_NO: Tilgangsbegrensning

en: Downloads require login
nb_NO: Nedlasting krever innlogging

en: This setting does not apply to guest purchases.
nb_NO: Denne innstillingen gjelder ikke for gjestekjøp.

en: Grant access to downloadable products after payment
nb_NO: Gi tilgang til nedlastbare produkter etter betaling

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
nb_NO: Aktiver dette valget for å gi tilgang til nedlastinger når ordrer er "under behandling", og ikke "ferdig".

en: Measurements
nb_NO: Mål

en: Weight Unit
nb_NO: Vektenhet

en: This controls what unit you will define weights in.
nb_NO: Dette styrer i hvilken enhet du vil definere vekter.

en: Dimensions Unit
nb_NO: Måleenhet

en: This controls what unit you will define lengths in.
nb_NO: Dette styrer i hvilken enhet du vil definere lengder.

en: Product Ratings
nb_NO: Produktrangeringer

en: Enable ratings on reviews
nb_NO: Aktiver rangeringer på omtaler

en: Ratings are required to leave a review
nb_NO: Rangeringer er pålagt for å legge igjen en omtale

en: Show "verified owner" label for customer reviews
nb_NO: Vis "bekreftet eier "-etikett for kundeomtale

en: Only allow reviews from "verified owners"
nb_NO: Tillat omtaler kun fra "verifiserte eiere"

en: Shipping Options
nb_NO: Fraktvalg

en: Shipping Calculations
nb_NO: Fraktberegninger

en: Enable shipping
nb_NO: Aktiver frakt

en: Enable the shipping calculator on the cart page
nb_NO: Aktiver fraktkalkulatoren på handlekurvsiden

en: Hide shipping costs until an address is entered
nb_NO: Skjul fraktkostnadene frem til en adresse skrives inn

en: Shipping Display Mode
nb_NO: Visningsmodus for frakt

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
nb_NO: Dette styrer hvordan flere fraktmetoder vises på front-end.

en: Display shipping methods with "radio" buttons
nb_NO: Vis fraktmetoder med radioknapper

en: Display shipping methods in a dropdown
nb_NO: Vis fraktmetoder i en rullegardin

en: Shipping Destination
nb_NO: Fraktdestinasjon

en: This controls which shipping address is used by default.
nb_NO: Dette styrer hvilken leveringsadresse brukes som standard.

en: Default to shipping address
nb_NO: Standard til leveringsadresse

en: Default to billing address
nb_NO: Standard til fakturaadresse

en: Only ship to the customer's billing address
nb_NO: Send kun til kundens fakturaadresse

en: Restrict shipping to Location(s)
nb_NO: Begrens handel til lokalitet(er)

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all <a href="%s">locations you sell to</a>.
nb_NO: Velg til hvilke land du ønsker å sendel, eller velg å sende til alle <a href="%s">steder du selger</a>.

en: Ship to all countries you sell to
nb_NO: Send til alle landene du selger til

en: Ship to all countries
nb_NO: Send til alle land

en: Ship to specific countries only
nb_NO: Send kun til enkelte land

en: Shipping Methods
nb_NO: Fraktmetoder

en: Selection Priority
nb_NO: Velg prioritet

en: Available methods will be chosen by default in this order. If multiple methods have the same priority, they will be sorted by cost.
nb_NO: Tilgjengelige metoder vil bli valgt som standard i denne rekkefølgen. Dersom flere metoder har samme prioritet, vil de sorteres etter kostnad.

en: Drag and drop the above shipping methods to control their display order.
nb_NO: Dra og slipp de ovennevnte fraktmetodene for å kontrollere deres visningsrekkefølge.

en: Tax Options
nb_NO: Skattevalg

en: Standard Rates
nb_NO: Standardsatser

en: %s Rates
nb_NO: %s Satser

en: Key Details
nb_NO: Nøkkeldetaljer

en: Friendly name for identifying this key.
nb_NO: Vennlig navn for å identifisere denne nøkkelen.

en: Owner of these keys.
nb_NO: Eier av disse nøklene.

en: Select the access type of these keys.
nb_NO: Velg tilgangstype for disse nøklene.

en: Generate API Key
nb_NO: Generere API-nøkkel

en: Revoke Key
nb_NO: Opphev Nøkkel

en: Consumer Key
nb_NO: Forbrukernøkkel

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copy
nb_NO: Kopi

en: Consumer Secret
nb_NO: Forbrukerhemmelighet

en: Tax Rates for the "%s" Class
nb_NO: Skattesatser for "%s"-klassen

en: Define tax rates for countries and states below. <a href="%s">See here</a> for available alpha-2 country codes.
nb_NO: Definer skattesatser for land og delstater nedenfor. <a href="%s">Se her</a> for tilgjengelige alfa-2 landkoder.

en: Country&nbsp;Code
nb_NO: Land&nbsp;kode

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
nb_NO: En 2-bokstavs landkode, f.eks. US. La stå tom for å bruke på alle.

en: State&nbsp;Code
nb_NO: Delstatskode

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
nb_NO: En 2-bokstavs delstats kode, f.eks. MD. La stå tom for å bruke på alle.

en: ZIP/Postcode
nb_NO: Postnummer

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) can be used. Ranges for numeric postcodes (e.g. 12345-12350) will be expanded into individual postcodes.
nb_NO: Postnummer for denne regelen. Semikolon (;) skiller flere verdier. La stå tom for å gjelde for alle områder. "Wildcards" (*) kan brukes. Områder for numeriske postnummer (f.eks 2345-6789) vil bli utvidet til individuelle postnummer.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
nb_NO: Byer for denne regelen. Semikolon (;) skiller flere verdier. La stå tom for å gjelde alle byer.

en: Rate&nbsp;%
nb_NO: %-sats

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
nb_NO: Angi en skattesats (prosent) med fire desimaler.

en: Tax&nbsp;Name
nb_NO: Skattenavn

en: Enter a name for this tax rate.
nb_NO: Tast inn et navn for denne skattesatsen.

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
nb_NO: Velg en prioritet for denne skattesatsen. Bare 1 matchende sats per prioritet vil bli brukt. For å definere flere skattesatser for et enkelt område må du angi en annen prioritet per sats.

en: Compound
nb_NO: Sammensatt

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
nb_NO: Velge hvorvidt dette er et sammensatt skattesats. Sammensatte skattesatser er brukt på toppen av andre skattesatser.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
nb_NO: Velge hvorvidt denne skattesatsen også blir brukt til frakt.

en: Tax rate ID
nb_NO: Skattesats-ID

en: Insert row
nb_NO: Sett inn rad

en: Remove selected row(s)
nb_NO: Fjern valgte rad(er)

en: Import CSV
nb_NO: Importer CSV

en: No row(s) selected
nb_NO: Ingen rader valgt

en: Country Code
nb_NO: Landkode

en: State Code
nb_NO: Delstatskode

en: Tax Name
nb_NO: Skattenavn

en: Method
nb_NO: Metode

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Headers
nb_NO: Overskrifter

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Request
nb_NO: Forespørsel

en: Response
nb_NO: Svar

en: Webhook Data
nb_NO: Webhook'data

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
nb_NO: Vennlig navn for å identifisere denne webhook'en, standard er opprettet den %d

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
nb_NO: Valgene er "Aktiv" (leverer nyttelast), "På pause" (leverer ikke), eller "Slått av" (leverer ikke pga leveringsfeil).

en: Select when the webhook will fire.
nb_NO: Velg når webhook'en skal kjøres.

en: Coupon Created
nb_NO: Kupong opprettet

en: Coupon Updated
nb_NO: Kupong oppdatert

en: Coupon Deleted
nb_NO: Kupong slettet

en: Customer Created
nb_NO: Kunde opprettet

en: Customer Updated
nb_NO: Kunde oppdatert

en: Customer Deleted
nb_NO: Kunde slettet

en: Order Created
nb_NO: Ordre opprettet

en: Order Updated
nb_NO: Ordre oppdatert

en: Order Deleted
nb_NO: Ordre slettet

en: Product Created
nb_NO: Produkt opprettet

en: Product Updated
nb_NO: Produkt oppdatert

en: Product Deleted
nb_NO: Produkt slettet

en: Action
nb_NO: Handling

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Action Event
nb_NO: Handlingsbegivenhet

en: Enter the Action that will trigger this webhook.
nb_NO: Skriv inn handlingen som vil trigge denne webhook'en

en: Custom Topic
nb_NO: Tilpasset tema

en: Enter the Custom Topic that will trigger this webhook.
nb_NO: Skriv inn det tilpassede temaet som vil trigge denne webhook'en

en: URL where the webhook payload is delivered.
nb_NO: URL der webhook'ens nyttelast er levert

en: Secret
nb_NO: Hemmelighet

en: The Secret Key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to the current API user's consumer secret if not provided.
nb_NO: Den hemmelige nøkkel brukes til å generere en hash av den leverte webhook og gitt i forespørselshoder. Denne vil være standard til gjeldende brukers API bruker hemmelighet hvis ikke annet er angitt.

en: Webhook Actions
nb_NO: Webhook-handlinger

en: Created at
nb_NO: Opprettet

en: Updated at
nb_NO: Oppdatert

en: Save Webhook
nb_NO: Lagre webhook

en: Webhook Logs
nb_NO: Webhook-logger

en: Enable Taxes
nb_NO: Aktiver skatter

en: Enable taxes and tax calculations
nb_NO: Aktiver skatter og skatteberegninger

en: Prices Entered With Tax
nb_NO: Priser lagt inn med skatt

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
nb_NO: Dette valget er viktig fordi det vil påvirke hvordan du legger inn priser. Å endre det vil ikke oppdatere eksisterende produkter.

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
nb_NO: Ja, jeg skal legge inn priser inklusiv skatt

en: No, I will enter prices exclusive of tax
nb_NO: Nei, jeg foretrekker priser uten skatt

en: Calculate Tax Based On:
nb_NO: Beregn skatt basert på:

en: This option determines which address is used to calculate tax.
nb_NO: Dette valget bestemmer hvilken adresse som skal brukes til å beregne skatt.

en: Customer shipping address
nb_NO: Kundens leveringsadresse

en: Customer billing address
nb_NO: Kundens fakturaadresse

en: Shipping Tax Class:
nb_NO: Fraktskatteklasse:

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
nb_NO: Valgfritt å styre hvilken skatteklasse frakt får, eller la det være så skatt på frakt er basert på produktene i handlekurven.

en: Shipping tax class based on cart items
nb_NO: Fraktskatteklasse basert på produkter i handlekurven

en: Rounding
nb_NO: Avrunding

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
nb_NO: Rund av skatt på delsumsnivå, i stedet for avrunding per linje

en: Additional Tax Classes
nb_NO: Flere skatteklasser

en: List additional tax classes below (1 per line). This is in addition to the default "Standard Rate".
nb_NO: Listen ekstra avgifts / skatte klasser under (1 pr. linje). Dette er i tillegg til standard "Standard Rate".

en: Reduced Rate%sZero Rate
nb_NO: Redusert sats%sNullsats

en: Display Prices in the Shop:
nb_NO: Vis prisene i butikken:

en: Including tax
nb_NO: Inkludert skatt

en: Excluding tax
nb_NO: Eksklusiv skatt

en: Display Prices During Cart and Checkout:
nb_NO: Vis prisene i handlevognen og i kassen:

en: Price Display Suffix:
nb_NO: Vis pris suffiks:

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
nb_NO: Definere tekst som vises etter dine produktpriser. Dette kan være for eksempel "inkl. Mva" for å forklare prissettingen. Du kan også  erstatte prisene her ved å bruke ett av følgende: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Display Tax Totals:
nb_NO: Vis totale skatter og avgifter

en: As a single total
nb_NO: Som en enkel total

en: Itemized
nb_NO: Spesifisert

en: Browse all extensions
nb_NO: Bla gjennom alle utvidelser

en: Need a theme? Try Storefront
nb_NO: Trenger du et tema? Prøv Storefront

en: Popular
nb_NO: Populære

en: Gateways
nb_NO: Gatewayer

en: Import/export
nb_NO: Import / eksport

en: Marketing
nb_NO: Markedsføring

en: Accounting
nb_NO: Regnskap

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Third-party
nb_NO: Tredjepart

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooThemes.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
nb_NO: Vår katalog av WooCommerce utvidelser kan bli funnet på WooThemes.com her: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>

en: Looking for a WooCommerce theme?
nb_NO: Leter du etter et WooCommerce-tema?

en: We recommend Storefront, the %sofficial%s WooCommerce theme.
nb_NO: Vi anbefaler Storefront, det %soffisielle%s WooCommerce-temaet.

en: Storefront is an intuitive &amp; flexible, %sfree%s WordPress theme offering deep integration with WooCommerce and many of the most popular customer-facing extensions.
nb_NO: Storefront er et intuitivt & fleksibelt, %sgratis%s Wordpress-tema som tilbyr dyp integrering med WooCommerce og mange av de mest populære kunderettede utvidelsene.

en: Read all about it
nb_NO: Les mer

en: Download &amp; install
nb_NO: Last ned &amp; installer

en: Log file: %s (%s)
nb_NO: Loggfil: %s (%s)

en: There are currently no logs to view.
nb_NO: Det er for tiden ingen loggene for å se.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
nb_NO: Vennligst kopier og lim inn denne informasjonen i billetten din når du kontakter support:

en: Get System Report
nb_NO: Få Systemrapport

en: Understanding the Status Report
nb_NO: Å forstå statusrapporten

en: Copy for Support
nb_NO: Kopier til support

en: WordPress Environment
nb_NO: WordPress-miljøet

en: Home URL
nb_NO: Hjemme-URL

en: The URL of your site's homepage.
nb_NO: URL'en til ditt nettsteds hjemmeside

en: Site URL
nb_NO: Site-URL

en: The root URL of your site.
nb_NO: URL-roten til ditt nettsted

en: WC Version
nb_NO: WC-versjon

en: The version of WooCommerce installed on your site.
nb_NO: WooCommerce-versjonen installert på nettstedet ditt.

en: Log Directory Writable
nb_NO: Loggmappe skrivbar

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
nb_NO: Flere WooCommerce utvidelser kan skrive logger som gjør debugging problemer enklere. Katalogen må være skrivbar for at dette skal skje.

en: To allow logging, make <code>%s</code> writable or define a custom <code>WC_LOG_DIR</code>.
nb_NO: For å tillate logging, gjør <code>%s</code> skrivbar eller definer en tilpasset <code>WC_LOG_DIR</code>.

en: WP Version
nb_NO: WP-versjon

en: The version of WordPress installed on your site.
nb_NO: WordPress-versjonen installert på nettstedet ditt.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
nb_NO: Uavhenging om du har WordPress Multisite aktivert.

en: WP Memory Limit
nb_NO: WP Minnegrense

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
nb_NO: Maksimum minne (RAM) som nettstedet ditt kan benytte av gangen.

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s" target="_blank">Increasing memory allocated to PHP</a>
nb_NO: %s - Vi anbefaler å sette minnet til minst  64MB. Se: <a href="%s" target="_blank">Øking av minne allokert til PHP</a>

en: WP Debug Mode
nb_NO: WP debugmodus

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
nb_NO: Viser om WordPress er i debugmodus.

en: Language
nb_NO: Språk

en: The current language used by WordPress. Default = English
nb_NO: Gjeldende språk benyttet av WordPress. Standard = Engelsk

en: Server Environment
nb_NO: Servermiljø

en: Server Info
nb_NO: Serverinfo

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
nb_NO: Informasjon om serveren som nå host'er nettstedet ditt.

en: PHP Version
nb_NO: PHP-versjon

en: The version of PHP installed on your hosting server.
nb_NO: PHP-versjonen installert på din hostingserver.

en: %s - We recommend a minimum PHP version of 5.4. See: <a href="%s" target="_blank">How to update your PHP version</a>
nb_NO: %s - Vi anbefaler et minimum PHP versjon av 5.4. se: <a href="%s" target="_blank">Hvordan du oppdaterer din PHP versjon</a>

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
nb_NO: Kunne ikke bestemme PHP versjon fordi phpversion() ikke eksisterer.

en: PHP Post Max Size
nb_NO: PHP maks innleggsstørrelse

en: The largest filesize that can be contained in one post.
nb_NO: Den største filstørrelsen som kan brukes i ett innlegg

en: PHP Time Limit
nb_NO: PHP tidsbegrensning

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
nb_NO: Mengde tid (i sekunder) som nettstedet ditt vil bruke på en enkel operasjon før 'timing out' (for å unngå server-sperringer)

en: PHP Max Input Vars
nb_NO: PHP maks inputvariabler

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
nb_NO: Maksimum antall variabler som serveren din kan bruke på en enkel funksjon for å unngp overbelastninger.

en: SUHOSIN Installed
nb_NO: SUHOSIN Installert

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
nb_NO: Suhosin er et avansert beskyttelse system for PHP installasjoner. Det er designet for å beskytte dine servere på den ene siden mot en rekke kjente problemer i PHP-applikasjoner og på den annen side mot potensielle ukjente sårbarheter innenfor disse programmene eller PHP kjernen selv. Hvis dette er aktivert på serveren din, kan Suhosin må konfigureres til å øke sine data innsending grenser.

en: MySQL Version
nb_NO: MySQL-versjon

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
nb_NO: MySQL-versjonen installert på din hosting-server.

en: Max Upload Size
nb_NO: Maks opplastingsstørrelse

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
nb_NO: Den største filstørrelsen som kan lastes opp på din WordPress-installasjon.

en: Default Timezone is UTC
nb_NO: Standard tidssonde er UTC

en: The default timezone for your server.
nb_NO: Standard tidssone på serveren din.

en: Default timezone is %s - it should be UTC
nb_NO: Standard tidssone er %s - det burde være UTC

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
nb_NO: Betalingsgatewayer can benyttet cURL for å kommunisere med andre servere for å autorisere betalinger. Andre utvidelser kan også benyttet det når de kommuniserer med andre servere.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
nb_NO: Serveren din har ikke fsockopen eller cURL aktivert - PayPal IPN og andre skripter som kommuniserer med andre servere vil ikke fungere. Ta kontakt med hostingleverandøren din.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
nb_NO: Noen nettjeneste,r som frakt, benytter SOAP for å hente informasjon fra andre servere, for eksempel frakttilbud fra FedEx krever SOAP for å bli installert.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
nb_NO: Serveren din har ikke <a href="%s">SOAP Client</a>-klassen aktivert - noen gatewayutvidelser som bruker SOAP vil kanskje ikke fungere som forventet.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
nb_NO: HTML/Multipart emailer bruker DOMDocument til å generere inline CSS i temaene.

en: Your server does not have the <a href="%s">DOMDocument</a> class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
nb_NO: Din server har ikke <a href="%s">DOMDocument</a> klassene aktivert - HTML/Multipart emailer, og også noen instikk, vil ikke virke uten DOMDocument.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
nb_NO: GZip (gzopen) er brukt til å åpne GEOIP databasen fra MaxMind.

en: Your server does not support the <a href="%s">gzopen</a> function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind. The API fallback will be used instead for geolocation.
nb_NO: Din server støtter ikke <a href="%s">gzopen</a> funksjonen - denne kreves for å bruke GeoIP databasen til MaxMind. API vil bli brukt til geolocation istedenfor.

en: Remote Post
nb_NO: Fjernt innlegg

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
nb_NO: PayPal bruker denne metoden for å kommunisere når du sender tilbake informasjon transaksjonen.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider.
nb_NO: wp_remote_post() feilet. PayPal IPN vil ikke fungere med serveren din. Kontakt de som host'er nettstedet ditt.

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: Status code: %s
nb_NO: Statuskode: %s

en: Remote Get
nb_NO: Fjernt 'Get'

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
nb_NO: WooCommerce-utvidelser kan benytte denne kommunikasjonsmetoden ved sjekking av utvidelsesoppdateringer.

en: wp_remote_get() failed. The WooCommerce plugin updater won't work with your server. Contact your hosting provider.
nb_NO: wp_remote_get() feilet. Utvidelsen som oppdaterer WooCommerce vil ikk fungere med serveren din. Kontakt de som host'er nettstedet ditt.

en: WC Database Version
nb_NO: WC Databaseversjon

en: The version of WooCommerce that the database is formatted for. This should be the same as your WooCommerce Version.
nb_NO: WooCommerce-versjonen for hvilket databasen er formattert. Denne bør være den samme som din WooCommerce-versjon.

en: Table does not exist
nb_NO: Tabellen eksisterer ikke

en: Active Plugins
nb_NO: Aktive utvidelser

en: Visit plugin homepage
nb_NO: Besøk pluginhjemmeside

en: Network enabled
nb_NO: Nettverk aktivert

en: Force SSL
nb_NO: Tving SSL

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
nb_NO: Tvinger nettstedet ditt et SSL-sertifikat for transaksjoner?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
nb_NO: I hvilken valuta priser er listet i katalogen og i hvilke valutagatewayer det skal betales.

en: The position of the currency symbol.
nb_NO: Valutasymbolets posisjon.

en: The thousand separator of displayed prices.
nb_NO: Tusenskilletegnet i viste priser.

en: The decimal separator of displayed prices.
nb_NO: Desimalskilletegnet i viste priser.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
nb_NO: Antall desimaler som vises i prisene.

en: API Enabled
nb_NO: API aktivert

en: Does your site have REST API enabled?
nb_NO: Har nettstedet ditt REST API aktivert?

en: API Version
nb_NO: API versjon

en: What version of the REST API does your site use?
nb_NO: Hvilken versjon av REST API benytter siten din?

en: WC Pages
nb_NO: WC-sider

en: The URL of your WooCommerce shop's homepage (along with the Page ID).
nb_NO: URL'en til WooCommerce-butikken din (sammen med side-ID'en).

en: The URL of your WooCommerce shop's cart (along with the page ID).
nb_NO: URL'en til WooCommerce-butikken dins handlevogn (sammen med side-ID'en).

en: The URL of your WooCommerce shop's checkout (along with the page ID).
nb_NO: URL'en til WooCommerce-butikken dins kasseside (sammen med side-ID'en).

en: The URL of your WooCommerce shop's “My Account” Page (along with the page ID).
nb_NO: URL'en til WooCommerce-butikken dins "Min konto"-side (sammen med side-ID'en).

en: Page not set
nb_NO: Side ikke satt

en: Page does not exist
nb_NO: Side eksisterer ikke

en: Page does not contain the shortcode: %s
nb_NO: Side inneholder ikke hurtigkoden: %s

en: Taxonomies
nb_NO: Taksonomier

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
nb_NO: En  liste med taksonomitermer som kan benyttes med hensyn til ordre-/produktstatuser.

en: Product Types
nb_NO: Produkttyper

en: Theme
nb_NO: tema

en: The name of the current active theme.
nb_NO: Navnet til gjeldende aktive tema.

en: Version
nb_NO: Versjon

en: The installed version of the current active theme.
nb_NO: Den installerte versjonen av gjeldende aktive trema.

en: %s is available
nb_NO: %s er tilgjengelig

en: Author URL
nb_NO: Forfatter-URL

en: The theme developers URL.
nb_NO: Temaets utviklere URL.

en: Child Theme
nb_NO: Dattertema

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
nb_NO: Viser om gjeldende tema er et dattertema eller ikke.

en: If you're modifying WooCommerce or a parent theme you didn't build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
nb_NO: Hvis du endrer WooCommerce eller en forelder tema du ikke bygge personlig anbefaler vi å bruke et barn tema. Se: <a href="%s" target="_blank">Hvordan lage et barn tema</a>

en: Parent Theme Name
nb_NO: Navn på Foreldretema

en: The name of the parent theme.
nb_NO: Foreldretemaets navn.

en: Parent Theme Version
nb_NO: Foreldretemaversjon

en: The installed version of the parent theme.
nb_NO: Den installerte versjonen av foreldretemaet.

en: Parent Theme Author URL
nb_NO: URL til Foreldretemaforfatter

en: The parent theme developers URL.
nb_NO: Den overordnede tema utviklere URL.

en: WooCommerce Support
nb_NO: WooCommerce support

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
nb_NO: Viser om det aktive temaet erklærer WooCommerce støtte.

en: Not Declared
nb_NO: Ikke oppgitt

en: Templates
nb_NO: Maler

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
nb_NO: Denne seksjonen viser filer som overstyrer standard WooCommerce malsider.

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
nb_NO: <code>%s</code> versjon <strong style="color:red">%s</strong> er utdatert. Kjerneversjonen er %s

en: Overrides
nb_NO: Overstyrer

en: Learn how to update outdated templates
nb_NO: Lær å oppdatere utdaterte maler

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Shipping Debug Mode
nb_NO: Frakt Debug Mode

en: This tool will disable shipping rate caching.
nb_NO: Dette verktøyet vil deaktivere frakt rate caching.

en: Template Debug Mode
nb_NO: Debug modus for mal

en: This tool will disable template overrides for logged-in administrators for debugging purposes.
nb_NO: Dette verktøyet vil deaktivere maloverstyringer for innloggede administratorer for debuggingsformål.

en: Remove All Data
nb_NO: Fjern alle data

en: This tool will remove all WooCommerce, Product and Order data when using the "Delete" link on the plugins screen.
nb_NO: Dette verktøyet vil fjerne all WooCommece-, produkt- og ordredata når du bruke "Slett"-lenken på utvidelsens skjermbilde.

en: Logs
nb_NO: Logger

en: Save changes
nb_NO: Lagre endringer

en: — No Change —
nb_NO: — Ingen endring —

en: Change to:
nb_NO: Endre til:

en: Increase by (fixed amount or %):
nb_NO: Øk med (fast beløp eller %):

en: Decrease by (fixed amount or %):
nb_NO: Reduser med (fast beløp eller %):

en: Enter price (%s)
nb_NO: Legg inn pris (%s)

en: Sale
nb_NO: Salg

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
nb_NO: Reduser ordinær pris med (fast beløp eller %):

en: Enter sale price (%s)
nb_NO: Legg inn utsalgspris (%s)

en: L/W/H
nb_NO: L/B/H

en: Length (%s)
nb_NO: Lengde (%s)

en: Width (%s)
nb_NO: Bredde (%s)

en: Height (%s)
nb_NO: Høyde (%s)

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Catalog &amp; search
nb_NO: Katalog &amp; søk

en: In stock?
nb_NO: På lager?

en: Backorders?
nb_NO: Restordrer?

en: Sold Individually?
nb_NO: Solgt individuelt

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
nb_NO: <strong>Velkommen til WooCommerce</strong> &#8211; Du er nesten klar til å starte å selge :)

en: Run the Setup Wizard
nb_NO: Kjør Oppsettsguiden

en: Skip Setup
nb_NO: Hopp over oppsett

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. You can see which files are affected from the %ssystem status page%s. If in doubt, check with the author of the theme.
nb_NO: <strong>Temaet ditt (%s) inneholder utdaterte kopier av noen WooCommerce malfiler.</strong> Disse filene kan trengs å oppdateres for å sikre at de er kompatible med gjeldende versjon av WooCommerce. Du kan se hvilke filer som er påvirket fra %ssystemstatussiden%s. Dersom i tvil, sjekk med temaets forfatter.

en: Learn More About Templates
nb_NO: Lær mer om maler

en: Hide This Notice
nb_NO: Skjul dette varselet

en: <strong>Your theme does not declare WooCommerce support</strong> &#8211; Please read our %sintegration%s guide or check out our %sStorefront%s theme which is totally free to download and designed specifically for use with WooCommerce.
nb_NO: <strong>Temaet ditt bekrefter ikke støtte av WooCommerce</strong> &#8211; Vennligst les vår %sintegrasjonsguide%s eller sjekk ut temaet vårt, %sStorefront%s, som er helt gratis å laste ned og designet spesifikt for bruk med WooCommerce.

en: Read More About Storefront
nb_NO: Les mer om Storefront

en: Theme Integration Guide
nb_NO: Integreringsguide for tema

en: No, do not bother me again
nb_NO: Nei, ikke bry meg igjen

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%s</code> translation to version <code>%s</code>.
nb_NO: <strong>WooCommerce oversettelse tilgjengelig</strong> &#8211; Installer eller oppdater <code>%s</code> oversettelsen din til versjon <code>%s</code>.

en: Update Translation
nb_NO: Oppdater oversettelse

en: Force Update Translation
nb_NO: Tving oversettelsesoppdatering

en: Hide This Message
nb_NO: Skjul denne meldingen

en: <strong>WooCommerce Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
nb_NO: <strong>WooCommerce dataoppdatering påkrevet</strong> &#8211; Vi må bare oppdatere installasjonen din til seneste versjon

en: Run the updater
nb_NO: Kjør oppdateringsprogrammet

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
nb_NO: Det anbefales på det sterkeste at du sikkerhetskopierer databasen før du fortsetter. Er du sikker på at du ønsker å kjøre oppdateringsprogrammet nå?

en: Custom:
nb_NO: Tilpasset:

note: Description of the plugin/theme
en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
nb_NO: Et e-handelsverktøysett som hjelper deg å selge hva som helst. Vakkert.

note: Author of the plugin/theme
en: WooThemes
nb_NO: Woothemes

[ctx: date and time]
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s, %2$s

[ctx: enhanced select]
en: One result is available, press enter to select it.
nb_NO: Ett resultat er tilgjengelig, trykk enter for å velge det.

[ctx: enhanced select]
en: %qty% results are available, use up and down arrow keys to navigate.
nb_NO: %qty% resultater er tilgjengelig, kan du bruke opp og ned piltastene for å navigere.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
nb_NO: Ingen treff

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
nb_NO: Lasting mislyktes

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
nb_NO: Vennligst fyll inn 1 eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
nb_NO: Skriv inn %qty%  eller flere tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
nb_NO: Vennligst slett 1 tegn

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
nb_NO: Vennligst slett %qty% tegn

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
nb_NO: Du kan bare velge 1 element

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
nb_NO: Du kan bare velge%qty% elementer

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
nb_NO: Laster flere resultater og hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
nb_NO: Søke&hellip;

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
nb_NO: Ordrer

[ctx: slug]
en: product-category
nb_NO: produktkategori

[ctx: slug]
en: product-tag
nb_NO: produktstikkord

[ctx: slug]
en: product
nb_NO: produkt

[ctx: default-slug]
en: shop
nb_NO: butikk

[ctx: default-slug]
en: product
nb_NO: produkt

[ctx: Order number by X]
en: %s by %s
nb_NO: %s av %s

[ctx: Page title]
en: Shop
nb_NO: Butikk

[ctx: Page title]
en: Cart
nb_NO: Handlekurv

[ctx: Page title]
en: Checkout
nb_NO: Til kassen

[ctx: Page title]
en: My Account
nb_NO: Min konto

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Den <span class="count">ene</span>
nb_NO[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
nb_NO: Ubegrenset bruk

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
nb_NO: La gjelde for alle kvalifiserte produkter i handlevognen

[ctx: placeholder]
en: Buy product
nb_NO: Kjøp produkt

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
nb_NO: Fra&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
nb_NO: Til&hellip;

[ctx: Tax status]
en: None
nb_NO: Ingen

[ctx: number of pages]
en: of
nb_NO: av

[ctx: Refund $amount]
en: Refund %s via %s
nb_NO: Tilbakebetaling %s via %s

[ctx: Refund $amount manually]
en: Refund %s manually
nb_NO: Tilbakebetaling %s manuelt

[ctx: Ex: Refund - $date >by< $username]
en: by
nb_NO: av

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
nb_NO: Kasseinnstillinger

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
nb_NO: Kassen

[ctx: Version info]
en: %s is available
nb_NO: %s er tilgjengelig

[ctx: by author]
en: by %s
nb_NO: av %s

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
nb_NO: Butikkbase

[ctx: Page setting]
en: Cart
nb_NO: Handlekurv

[ctx: Page setting]
en: Checkout
nb_NO: Til kassen

[ctx: Page setting]
en: My Account
nb_NO: Min konto

[ctx: WC Pages links in the System Status]
en: Edit %s page
nb_NO: Rediger %s side
